„Mask Singer” to najgorętsza premiera telewizyjna tej wiosny. Muzyczne show, które przywędrowała do nas z Korei Południowej, od samego początku cieszy się dużym zainteresowaniem wśród widzów, o czym świadczą wyniki oglądalności. Średnio format z udziałem znanych i lubianych gwiazd śledzi 1,5 mln osób. Fenomen programu wynika przede wszystkim z jego nowatorskiej formuły. Nikt bowiem nie zna tożsamości uczestników, którzy podczas swoich występów ukrywają się pod nietypowymi maskami. Zdemaskować spróbuje ich czteroosobowe jury. W role „detektywów” wcielają się Kuba Wojewódzki, Joanna Trzepiecińska, Kacper Ruciński i Julia Kamińska. 

W dotychczasowych czterech odcinkach zdemaskowani zostali: aktor Mateusz Banasiuk, tancerz Stefano Terrazzino, lider zespołu Kombi Grzegorz Skawiński oraz blogerka kulinarna Daria Ładocha, którzy ukrywali się odpowiednio pod strojami: Tortu, Ośmiornicy, Potwora i Wiedźmy. W rywalizacji o nagrodę główną, czyli statuetkę Złotej Maski, pozostało jednak wciąż osiem niezwykłych postaci. A są to: Kot, Ważka, Bocian, Róża, Prysznic, Deszcz, Kogut i Słońce.

„Mask Singer” – co się wydarzyło i kto odpadł w 5. odcinku? 

W 5. odcinku „Mask Singer”, którego gościem specjalnym był Marcin Prokop, na scenie pojawili się Róża, Prysznic, Słońce i Kot. Dla całej czwórki był to już trzeci występ w programie. Tym razem ukryte pod maskami gwiazdy wykonały m.in. takie przeboje jak „Who Wants to Live Forever” zespołu Queen czy „Cry Just a Little Bit” Shakina Stevensa. 

Kto wypadł najlepiej, a kto musiał pożegnać się z programem? Do kolejnego etapu bez większych przeszkód awansowali Kot i Słońce. W dogrywce zmierzyli się ze sobą Róża oraz Prysznic i to właśnie jedno z nich musiało pożegnać się z show. Po zsumowaniu głosów jurorów i zgromadzonej w studio publiczności dalej przeszedł Prysznic, a swoją tożsamość musiała zdradzić Róża. 

Zdaniem Joanny Trzepiecińskiej, Kacpra Rucińskiego i Marcina Prokopa pod oszałamiającym kostiumem znajdowała się Dorota Gardias. Z kolei Julia Kamińska obstawiała Paulinę Sykut-Jeżynę, zaś Kuba Wojewódzki typował Andrzeja Sołtysika. Wszystkie wątpliwości zostały rozwiane chwilę później, gdy Róża – przy wtórze okrzyków „zdejmij maskę!” – ujawniła swoje prawdziwe „ja”. Zdemaskowana została – zgodnie z przypuszczeniami większości jurorów – Dorota Gardias, prezenterka pogody TVN. 

Premierowe odcinki „Mask Singer” można oglądać w każdą sobotę o godz. 20:00 na antenie TVN i za pośrednictwem platformy Player. Relacja z każdego odcinka do sprawdzenia również na Glamour.pl

--

Zobacz także:

W Glamour.pl na co dzień informujemy was o trendach, stylu życia, rozrywce. Jednak w tym trudnym czasie część redakcji pracuje nad treściami skupionymi wokół sytuacji w Ukrainie. TUTAJ dowiecie się, jak pomagać, sprawdzicie, gdzie trwają zbiórki i przeczytacie, co zrobić, żeby zachować równowagę psychiczną w tych trudnych okolicznościach.