O czym pisać z dziewczyną na początku znajomości? 

W obecnych czasach bardzo łatwo jest nam stworzyć relację z ludźmi, których nie spotykamy na co dzień. Komunikatory internetowe, takie jak Messenger, Whatsapp czy wiadomości prywatne na Instagramie dają nam możliwość podtrzymania konwersacji z drugą osobą nawet wtedy, kiedy nie mamy przestrzeni życiowej na częste telefony lub spotkania. Za to aplikacje randkowe, takie jak Tinder czy Facebook Dating, umożliwiają nam poznawanie zupełnie nowych osób. Poznawanie dziewczyn i chłopaków przez Internet, zagadywanie do nich poprzez wiadomości, to coraz częstsze sposoby na tworzenie relacji, zarówno przyjacielskich, jak i romantycznych. 

Czy pisanie z dziewczyną przez Internet to dobry pomysł? Jak najbardziej. Choć nic nie jest w stanie zastąpić rozmowy w cztery oczy, komunikatory dają nam możliwość podtrzymywania relacji i bieżącego kontaktu nawet w sytuacjach, kiedy nie jesteśmy w stanie się z kimś spotkać. Jest to ważne szczególnie na początku znajomości, kiedy więź między dwiema osobami dopiero zaczyna się tworzyć. 

W takim razie o czym pisać z dziewczyną na  Whatsappie, Tinderze czy Messengerze? W akapitach poniżej znajdziesz przydatne rady, wskazówki i gotowe tematy do rozmowy!

O czym pisać z dziewczyną – jak rozpocząć rozmowę? 

Często najtrudniejszym krokiem w pisaniu z dziewczyną jest samo rozpoczęcie rozmowy. Jeśli osoba, do której chcesz wysłać wiadomość, cię kojarzy, wystarczy, że zahaczysz o temat waszego ostatniego spotkania lub miejsca, do którego oboje chodzicie.

Czasami jednak zdarza się, że mamy ochotę poznać się przez internet z osobą, której wcześniej nigdy nie spotkaliśmy/ spotkałyśmy na żywo (najczęściej właśnie tego typu relacje tworzymy na Tinderze). Jak zagadać do dziewczyny, której jeszcze nie znamy? Jeśli twoja wybranka do rozmowy udziela się w social mediach, prawdopodobnie dostaje dużo wiadomości od innych osób, które chcą wejść z nią w kontakt. Aby się wyróżnić, warto wymyślić coś oryginalnego. 

Jak najlepiej rozpocząć rozmowę z dziewczyną przez Internet? Możesz spróbować:

  1. Zagadać o sytuację, w której się poznaliście/poznałyście. Jeśli udało wam się wcześniej spotkać na żywo, na przykład na imprezie, nie będzie problemu z tak zwanym „zagadaniem”. Wystarczy, że napiszesz krótką wiadomość na temat wydarzeń z domówki, na której oboje byliście/obie byłyście, albo zapytasz czy pamięta, jak nazywał się DJ, który grał wtedy seta w klubie. 
  2. Napisać niebanalny komplement. Większość osób lubi słyszeć pochwały na swój temat, pod warunkiem jednak, że nie jest to nachalne ani sztampowe Nie pisz wiadomości w stylu „ale jesteś piękna” albo „mega mi się podobasz”. Twoja rozmówczyni prawdopodobnie uzna, że to oklepane teksty. Znajdź ciekawy szczegół na jej zdjęciach, spróbuj wymyślić coś oryginalnego. W cenie są  miłe i zabawne zwroty.
  3. Nawiązać do jej aktywności w social mediach. Czy twoja potencjalna wybranka mocno udziela się na portalach społecznościowych? Jeśli widzisz, że dodaje dużo zdjęć, wideo czy jest aktywna na grupach, możesz zahaczyć o ten temat w wiadomości prywatnej. Pogratuluj jej fajnego, aktywistycznego posta albo napisz, że jej filmik na TikToku rozśmieszył cię do łez. W większości przypadków odzew gwarantowany. 

O czym pisać z dziewczyną – przydatne rady i wskazówki 

Rozpoczęcie rozmowy z dziewczyną jest bardzo ważnym krokiem w kierunku stworzenia relacji, musisz jednak pamiętać, że podtrzymanie konwersacji gra kluczową rolę. Niestety czasami zdarza się, że mimo twoich starań rozmowa nie nabiera tempa i kończy się po kilku krótkich wiadomościach. 

Zobacz także:

W jaki sposób pisać z dziewczyną tak, aby jak najbardziej zaangażować ją w konwersację? Postaraj stosować się do poniższych rad: 

  1. Zadawaj dużo pytań. Twoja rozmówczyni na pewno doceni rozmowę, w której będzie miała wystarczającą przestrzeń o wypowiedzi. Zamiast zasypywać dziewczynę wiadomościami na swój temat, wykaż zainteresowanie jej osobą. Pamiętaj, że większość z nas nie lubi jednostronnych konwersacji, w których nie jest w stanie dodać czegoś od siebie. 
  2. Aktywnie angażuj się w rozmowę. Szczególnie na początku znajomości, twoja rozmówczyni może mieć problem z rozpoczynaniem nowych wątków lub pisaniem jako pierwsza. Nie bój się zagadać, szczególnie, jeśli widzisz z jej strony zainteresowanie kontaktem. 
  3. Spróbuj znaleźć zainteresowanie, które ze sobą dzielicie. Zadawaj pytania poznawcze i jeśli zauważysz, że macie wspólną pasję, pociągnij temat. Jeśli okaże się, że sporo was łączy, dalsze rozmowy powinny pójść jak z płatka. 

O czym pisać z dziewczyną? Gotowe tematy do rozmowy 

Jeśli udało ci się rozpocząć rozmowę, ale dalej nie wiesz, o czym możesz pisać z dziewczyną, możesz wypróbować jeden z gotowych tematów, które proponujemy poniżej.

O czym pisać z dziewczyną – wasz lifestyle 

Przedstawienie twojego stylu życia jest jednym z najłatwiejszych tematów do rozmowy na początku znajomości. Wystarczy, że napiszesz kilka zdań o tym, jak wygląda twoje życie na co dzień, co sprawia ci przyjemność, a czego nie tolerujesz. Szybkie rozpoczęcie porównywania waszego podejścia do codzienności sprawi, że ty i twoja rozmówczyni od razu będziecie wiedzieć, czy wasze wizje życia do siebie pasują. Często pomaga to zaoszczędzić dużo czasu, szczególnie podczas pisania na Tinderze.

Pamiętaj, aby podczas tego typu rozmowy dać współrozmówczyni przestrzeń do napisania czegoś o sobie. Zadawaj pytania i aktywnie reaguj na każdą informację, którą postanowiła się z tobą podzielić. 

O czym pisać z dziewczyną – popkultura 

Dobrym tematem do łatwej i przyjemnej rozmowy są też wydarzenia związane z popkulturą. Nie każdy z nas śledzi na co dzień poczynania gwiazd i celebrytów, jednak niektóre informacje są na tyle ciekawe, że w jakiś sposób docierają do bardzo szerokiego grona odbiorców. 

Obiła ci się ostatnio o uszy jakaś ciekawostka dotyczącą znanej modelki, piosenkarki czy ikony kina? A może jedna z gwiazd telewizyjnych zrobiła coś, co cię zainteresowało lub poruszyło? Tego typu informacje są świetnym sposobem na podtrzymanie rozmowy, a także pokazanie dziewczynie, że jesteś otwartą i ciekawą świata osobą. 

O czym pisać z dziewczyną – podróże 

Dobrym tematem na rozmowę z dziewczyną przez Messenger czy Whatsapp są też podróże. Bez względu na to, czy podczas wakacji odwiedzasz inne kontynenty, czy podróżujesz lokalnie, na pewno jesteś w stanie opowiedzieć co nieco o swoich wypadach. Temat podróży może zostać uzupełniony zdjęciami i wideo, które w prosty sposób prześlesz przez komunikator bezpośrednio ze swojego smartfona. Ciekawa rozmowa gotowa! 

O czym pisać z dziewczyną – twoje ambicje i marzenia

Ambicje, marzenia i cele życiowe to temat na głębszą i dłuższą rozmowę, która bez problemu może odbyć się poprzez internetowy komunikator. Podziel się ze swoją rozmówczynią wizją przyszłości i powiedz jej, na czym ci zależy. Pamiętaj, żeby zapytać o jej marzenia i aspiracje. Jeśli będziesz mówić o tego typu rzeczach z energią i zaangażowaniem, na pewno zaimponujesz swojej potencjalnej partnerce. 

O czym pisać z dziewczyną – filmy i seriale 

Prawdopodobnie każdy z nas lubi oglądać filmy i seriale, a dzięki portalom takim jak Netflix czy HBO Max mamy stały dostęp do setek produkcji o praktycznie każdej tematyce. Z tego powodu kino i telewizja są bardzo częstym tematem rozmów, szczególnie na początku znajomości. 

Jak rozpocząć temat filmów czy seriali podczas pisania z dziewczyną? Najlepiej zacznij od produkcji, która ostatnio zrobiła na tobie wrażenie. Opowiedz swojej rozmówczyni, co ci się w niej podobało, a które elementy nie przypadły ci do gustu. Chcesz jeszcze skuteczniej podtrzymać rozmowę? Poproś dziewczynę, aby opisała krótko 5 ulubionych filmów lub seriali, a potem zaproponuj jej, żebyście zrobili wspólny seans. Pomysł na randkę gotowy! 

O czym pisać z dziewczyną – jedzenie 

Uniwersalnym tematem do rozmowy są też kuchnia i jedzenie. Tego typu konwersację niezwykle prosto jest rozpocząć: wystarczy, że napiszesz do dziewczyny o wypróbowanym właśnie przepisie albo kolacji zamówionej z ulubionej knajpki przez Ubereats. Wymień się z rozmówczynią preferencjami żywieniowymi. Ty najbardziej lubisz sushi, a ona jedzenie tajskie? Zaproponuj jej zabawę, w której nawzajem próbujecie przekonać się do spróbowania nowych smaków. Po takiej rozmowie może okazać się, że następna odbędzie się już na żywo, na przykład podczas wspólnego gotowania.

O czym nie pisać z dziewczyną? 

Tak jak wcześniej wspomnieliśmy, pisanie z dziewczyną na początku znajomości może być bardzo ważnym etapem rozwoju waszej relacji. Są tematy, których wtedy lepiej nie poruszać. Niektóre z nich nie nadają się na small talk, inne po prostu lepiej omówić w cztery oczy. 

O czym nie pisać z dziewczyną? Tych tematów lepiej nie poruszaj, szczególnie na początku znajomości: 

  1. Byli partnerzy. Okres zapoznawania się nie jest najlepszym momentem na poruszanie tematów związanych z przeszłością romantyczną. Jeśli będziesz zbyt nachalnie wypytywać dziewczynę o jej poprzednie związki, bardzo szybko możesz ją do siebie zniechęcić. 
  2. Problemy finansowe. Dziury w budżecie nie są czymś, czego powinniśmy się wstydzić, jednak o poważnych kłopotach finansowych lepiej rozmawiać w cztery oczy. Nie jest to dobry pomysł na luźną rozmowę przez Messenger, szczególnie, jeśli ty i dziewczyna dopiero zaczynacie znajomość. 
  3. Konflikty rodzinne. Tak samo jak w przypadku finansów, konflikty i kłótnie rodzinne nie są dobrym tematem na tak zwany small talk przez Internet. Jeśli czujesz, że twoja potencjalna wybranka jest osobą, której chcesz się zwierzyć, zrób to podczas randki lub spotkania na żywo.