Paulina Smaszcz i Maciej Kurzajewski – krótka historia długiego związku

Paulina Smaszcz i Maciej Kurzajewski przez długie lata uchodzili za jedną z najbardziej zgodnych i dopasowanych par w polskim show-biznesie. Specjalistka od public relations i prezenter związany od wielu lat z Telewizją Polską poznali się w styczniu 1996 roku w Zakopanem. Zaiskrzyło między nimi momentalnie i jeszcze w tym samym roku stanęli na ślubnym kobiercu. Mimo długiego stażu ich związek nie przetrwał próby czasu i postanowili się rozstać. Trwające blisko 23 lata małżeństwo dziennikarzy zakończyło się w 2020 roku. Owocem ich relacji są dwaj synowie: dwudziestopięcioletni Franciszek i szesnastoletni Julian.

Trudne sprawy Smaszcz i Kurzajewskiego

Każdy, kto choć raz na jakiś czas zagląda do sieci z pewnością wie, że między Pauliną Smaszcz a Maciejem Kurzajewskim – delikatnie rzecz ujmując - w ostatnim czasie nie układało się najlepiej. Zainicjowana przez Paulinę Smaszcz dyskusja wokół związku gwiazdora TVP z Katarzyną Cichopek oraz jego relacji z synami to od wielu tygodni temat numer jeden w bulwarowej prasie i serwisach plotkarskich.

Kolejne, podgrzewające co rusz medialną aferę wypowiedzi „kobiety petardy” rzekomo doprowadziły w końcu do tego, że Kurzajewski i Cichopek postanowili podjąć kroki prawne. Jak pod koniec listopada donosił Pudelek, para rzekomo wystosowała już do Smaszcz pismo, w którym zażądała od niej publicznych przeprosin.

Smaszcz babcią, Kurzajewski dziadkiem

W grudniu media niespodziewanie obiegła pierwsza od dłuższego czasu pozytywna informacja na temat zwaśnionych eksmałżonków. Jak doniósł „Super Express”, Paulina Smaszcz i Maciej Kurzajewski wkrótce powitają na świecie swojego pierwszego wnuka. Na potwierdzenie tych radosnych doniesień nie trzeba było długo czekać.

Paulina Smaszcz wyjawiła, że jej starszy syn Franciszek i jego żona, Laura Esmeralda Vaccari, faktycznie spodziewają się dziecka.

Tak, to prawda! To najpiękniejszy prezent na 50. urodziny, jaki mogłam sobie wymarzyć. Musimy być jeszcze ostrożni, bo termin jest dopiero za jakiś czas, ale ja już jestem cała w skowronkach – oznajmiła w rozmowie z serwisem SwiatGwiazd.pl.

Nie mogę się doczekać! Niech już tylko się dzieją dobre rzeczy, złych już wystarczy – dodała Smaszcz.

Przyszła babcia zdradziła już także, jak przygotowuje się do swojej nowej roli życiowej. Ekspertka od PR-u już teraz zaoferowała swoją pomoc młodym rodzicom.

Zobacz także:

Moje największe wyzwanie w życiu i moja kariera to macierzyństwo. Zawsze tak będzie i nic się w tej kwestii nie zmieni. Jeśli mój syn i moja synowa poproszą mnie o pomoc, to będę niczym ta walkiria, Hestia czy Nike z Samotraki: zawsze dla nich. I to nie tylko, by opiekować się dzieckiem, ale też, by opiekować się nimi. By mogli odpocząć, wyspać się, iść na randkę. Żebym mogła im ugotować i posprzątać. Żeby oni poczuli, że rodzicielstwo to nie jest przykry obowiązek, tylko coś wspaniałego, co buduje związek, co scala i zwiększa wzajemny szacunek oraz miłość – oznajmiła.

Maciej Kurzajewski na razie nie skomentował publicznie doniesień o ciąży swojej synowej.