Serial „Emily w Paryżu” zadebiutował na platformie Netflix 2 października 2020 roku i w mgnieniu oka stał się jedną z najchętniej oglądanych produkcji. Także polscy widzowie pokochali perypetie młodej, ambitnej i szalenie stylowej Amerykanki Emily Cooper, granej przez Lily Collins, i z niecierpliwością czekali na 2. sezon produkcji, który właśnie (22 grudnia) został udostępniony na platformie.

Seriale podobne do „Emily w Paryżu” - co obejrzeć?

Za serial „Emily w Paryżu” odpowiedzialny jest Darren Star. Ten sam, który ma na koncie takie serialowe hity, jak „Beverly Hills, 902010”, „Melrose Place” czy „Seks w wielkim mieście. Właśnie z tego powodu oczekiwania wobec  zarówno 1., jak i 2. sezonu „Emily in Paris” były wygórowane. I mimo że wiele osób mocno się zawiodło, zarzucając hitowi Netflixa totalne oderwanie od rzeczywistości, brak wiarygodności, jeśli chodzi o wiek głównej bohaterki, a także absolutnie nierealistyczne ujęcie Paryża, produkcja zyskała ogromne grono fanów. Na fali ekscytacji, która wytworzyła się przy okazji premiery 2. sezonu „Emily w Paryżu”, dziewczyny na całym świecie chcą ubierać się jak ona, malować kosmetykami, których używała, oraz otaczać takimi facetami jak Gabriel, w którego wcielił się Lucas Bravo (lub takimi jak nowy obiekt zainteresowań Emily, Alfie, któego zagrał Lucien Laviscount).

Jeśli należycie do tej grupy lub po prostu lubicie oglądać ładne historie o ładnych ludziach w ładnych miejscach, macie jeszcze sporo innych serialowych możliwości do wyboru. Poniżej znajdziecie zestawienie seriali, które klimatem bardzo przypominają „Emily w Paryżu”. Idealne na kolejny binge-watching!

„Seks w wielkim mieście”  (Sex and the City)

Wspomniany już „Seks w wielkim mieście” na podstawie książki autorstwa Candace Bushnell to już klasyk jeśli chodzi o seriale, za które odpowiedzialny jest Darren Star. I skarbnica wiedzy i inspiracji, jeżeli chodzi o związki, seks i przyjaźń, nie tylko między kobietami. Historia czterech przyjaciółek: Carrie (Sarah Jessica Parker), Samanthy (Kim Cattrall), Mirandy (Cynthia Nixon) i Charlotte (Kristin Davis) mimo upływu lat (i tego, że wiele wątków się zestarzało). wciąż jest aktualna. Także pod względem modowym! Za stylizacje głównych bohaterek SATC odpowiedzialna jest Patricia Field, stylistka, kostiumografka i projektantka. Ta sama, które ubierała „Emily w Paryżu”.

„Pamiętniki Carrie”  (The Carrie’s Diaries)

Kiedy już obejrzycie „Seks w wielkim mieście” (od razu uprzedzamy, że zajmie wam to chwilę, bo SATC liczy 6 sezonów, a te po kilkanaście odcinków; twórcy pokusili się również o dwa filmy oraz serialową kontynuację losów przyjaciółek z Nowego Jorku „I tak po prostu…”, którą obecnie można oglądać na HBO), warto także obejrzeć „Pamiętniki Carrie”, czyli cofnąć się do czasów młodości jednej z głównych bohaterek (tutaj gra ją Anna Sophia Robb). I dowiedzieć się, jak doszło do tego, że felietonistka „New York Star” wylądowała w swoim ukochanym mieście, kto był jej pierwszą wielką miłością i że od zawsze była nią również moda.

 

„Szefowa”  (Girlboss)

Choć serial skończył się tylko na 1. sezonie, to szczególnie dla fanek mody jest pozycją absolutnie must see. „Girlboss”, bo tak brzmi oryginalny tytuł, opowiada historię, którą napisało życie. Główna bohaterka to postać inspirowana Sophią Amoruso, założycielką platformy sprzedażowej Nasty Gal. Pomysłodawczyni, grana w serialu przez Britt Robertson, stworzyła miejsce w sieci, które ciągle istnieje – ale w nieco innym wydaniu – gdzie sprzedawała wyszukane przez siebie ubrania z drugiej ręki. Ale takie, za które dziewczyny były w stanie się pokroić. Nas serialowa Sophia niestety trochę irytowała, ale pod koniec sezonu nawet zapałaliśmy do niej sympatią.

Zobacz także:

„Dziewczyny nad wyraz”  (The Bold Type)

Kolejny serial, w którym główne bohaterki są tak stylowe, że naprawdę miło się go ogląda. Ale są także inteligentne, błyskotliwe i żywym dowodem na to, czym jest kobieca solidarność i girl power. Jane (Katie Sevens), Kat (Aishe Dee) i Sutton (Meghann Fahy) poznają się w redakcji magazynu „Scarlett”, który jest dla nich wyrocznią tego, jak być współczesna kobietą. Wzorem do naśladowania jest dla bohaterek również redaktor naczelna Jacqueline Carlyle (Melora Hardin), postać inspirowana Joanna Coles, pełniąca funkcję redaktorki naczelnej „Cosmopolitan” w latach 2012-2016.

„Plotkara”  (Gossip Girl)

„Plotkara” to kolejny kultowy serial w tym zestawieniu, również jeśli chodzi o to, jak wyglądały głównej bohaterki. Jeśli dzisiaj dziewczyny chcą ubierać się jak „Emily w Paryżu”, to ponad dekadę temu zachwycały się stylizacjami Sereny van der Woodsen (Blake Lively) i Blair Waldorf (Leighton Meester). A poza tym przeżywały również ich dramaty – przede wszystkim w sferze uczuć – i analizowały intrygi, jakie wśród postaci Gossip Girl rodziły się co odcinek. Dobra wiadomość jest taka, że powstaje kontynuacja tej produkcji, więc tym bardziej warto nadrobić ten tytuł.