Rozśmieszał, wzruszał i przełamał niejedno tabu. Błyskotliwie opisywał relacje damsko-męskie, a jego charakterne bohaterki sprawiły, że Seks w wielkim mieście, powstały na podstawie książek Candance Bushnell, odniósł ogromny sukces, nie tylko komercyjny – w masowej kulturze oraz świadomości widzów zapisał się już na zawsze. Chociaż minęło tyle lat od zakończenia emisji serialu, w Nowym Jorku wciąż organizowane są wycieczki śladami produkcji, a styl Carrie Bradshaw ciągle inspiruje.

Kultowy amerykański serial Seks w wielkim mieście, wyprodukowany przez telewizję HBO, trafił na małe ekrany w 1998 roku i podbił serca kobiet na całym świecie. Przygody Carrie Bradshaw, Mirandy Hobbes, Samanthy Jones i Charlotte York emitowano w ponad 200 krajach, a ostatni odcinek pojawił się w 2004 roku. W tym roku mija 21 lat od premiery Seksu... Z tej okazji przedstawiamy Wam ciekawostki na temat produkcji, o których prawdopodobnie nie mieliście pojęcia!

[QUIZ] Którą bohaterką serialu „Seks w wielkim mieście jesteś”? >>>

1. Żadna z czterech głównych postaci nigdy nie wystąpiła dwa razy w tym samym stroju. Wyjątkiem był ostatni odcinek wieńczący wszystkie sezony, w którym Carrie włożyła futro z pierwszego sezonu.

2. Pierwszy pies, który grał Pete’a, tak bardzo bał się Johna Corbetta (serialowego Aidana), że producenci zmuszeni byli poszukać dla niego zastępstwa. 

3. Osławiona tiulowa spódnica tutu noszona przez SJP była jej pomysłem - Sarah znalazła ją w przebieralni. Dzisiaj ta kreacja wisi oprawiona w ramy w gabinecie Michaela Patricka Kinga.

4. Żaden z adresów domowych głównych bohaterek nie istnieje tak naprawdę w Nowym Jorku. Wszystkie zostały wymyślone: 245 East 73rd Street, gdzie mieszkała Carrie, 300 Gansevoort Street – adres Samanthy, 700 Park Avenue – miejsce zamieszkania Charlotte oraz 331 West 78th Street – Mirandy.

5. Wiele dzieł sztuki w mieszkaniu serialowego Aleksandra Petrovsky'iego naprawdę należy do Mikhaila Baryshnikova - aktora, który odtwarzał tę rolę.

6. Apartament, w którym mieszkała serialowa Carrie w 2012 roku został sprzedany za 9,65 mln dolarów.

7. Grając Carrie, Sarah Jessica Parker musiała chodzić 18 godzin dziennie w szpilkach.

8. Wszystkie koktajle w serialu były bezalkoholowe.

9. Aby zagrać rudowłosą Mirandę, Cynthia Nixon musiała pożegnać swoje naturalne blond włosy i przefarbować je na czerwono.

10. Sarah Jessica Parker zastrzegła w swoim kontrakcie brak nagich scen. Była jedyną z czterech głównych aktorek serialu, która na to nalegała.

11. 1.000 turystów tygodniowo uczestniczy w wycieczce śladami Seksu w wielkim mieście.

12. Obie części filmowej kontynuacji Seksu... zarobiły 710 milionów dolarów.

13. Carrie wydawała około 700 dolarów na buty, podczas gdy jej czynsz wynosił... 750 dolarów.

14. Ścieżka dźwiękowa Seksu zadebiutowała na 2. miejscu kultowej listy Blilboard 200.

15. Serial znalazł się na liście 100 najlepszych programów TV w historii.

16. Ma na koncie aż 24 nominacji do Złotych Globów, w tym 8 statuetek.

17. Magnolia Bakery, nowojorska cukiernia, w której spotykały się Carrie, Samantha, Charlotte i Miranda musiała zatrudnić ochroniarza z powodu nagłej popularności po pojawieniu się w serialu.

18. Finałowy odcinek oglądało 10,6 milionów widzów.

19. Sezon 5. został skrócony do 8 odcinków z powodu ciąży JS Parker.

20. Sarah czuła się niekomfortowo z wieloma scenami w serialu i rozważała odejście po nakręceniu pilotowego odcinka.