Choć mogłoby się zdawać, że już od momentu zaręczyn z księciem Harrym Meghan Markle poddała się regułom panującym na królewskim dworze, prawda jest taka, że nie raz przymykano na nie oko i zgadzano się na drobne odstępstwa. Taryfa ulgowa się jednak skończyła się i od niecałego tygodnia księżna Sussex żyje według ściśle określonych zasad. Jak twierdzą niektórzy – to koniec beztroskiego życia, ale z tym Meghan pożegnała się już dawno. Tak czy inaczej oficjalnie nadszedł czas, by w pełni poświęcić się służbie ojczyźnie. Co wolno, a czego nie wolno stając się jednym z członków rodziny królewskiej?

ZOBACZ TAKŻE: Meghan Markle pierwszy raz publicznie jako księżna Sussex! >>>

Meghan Markle nie wolno robić selfie

Z tym akurat świeżo upieczona księżna raczej nie będzie miała problemu. Już przed kilkoma tygodniami usunęła wszystkie profile na mediach społecznościowych, wiec nie zobaczmy własnoręcznie wykonanych portretów. Nie będzie także mogła zostać bohaterką sefie wykonanego przez osobę trzecią – ten gest ma zachęcić do nawiązywania kontaktu wzrokowego z członkami rodziny królewskiej zamiast odwracać się do nich  plecami, by zrobić zdjęcie.

Meghan Markle nie może rozdawać autografów

Choć jako bohaterka Suits rozdała niejeden, ten etap Meghan Markle ma zdecydowanie za sobą. Jako księżna może składać swój podpis jedynie na dokumentach państwowych i nie ma od tej reguły żadnego odstępstwa.

Meghan Markle udając się w podróż każdorazowo pakuje garderobę żałobną

W przeszłości miała miejsce sytuacja, która zapoczątkowała ten zwyczaj – śmierć króla Jerzego zaskoczyła jego córkę Elżbietę i jej męża księcia Filipa w Afryce. Brak odpowiedniej do okazji garderoby zmusił ich do powrotu w rzeczach, w których opuścili Anglię.

Meghan Markle może nosić tylko jasny manicure

Ulubiony lakier do paznokci królowej Elżbiety to ten od Essie w odcieniu Ballet Slippers - ten sam, który wybrała Meghan na swój ślub. Piękny, subtelny odcień różu ledwo widoczny na paznokciach to jedyne szaleństwo, na jakie będzie sobie w kwestii manicure pozwolić nowa księżna Sussex.

Określona długość spódniczki

Czas, gdy Meghan Markle mogła eksponować walory swojej figury, bezpowrotnie minął. Etykieta dworska określa nie tylko rodzaj kreacji, jakie księżna ma do swojej dyspozycji, ale także ich długość. Kate Middleton, Camilla Parker Bowles, księżniczka Beatrycze i księżniczka Eugenia, a od prawie tygodnia także Meghan Markle mogą sięgać jedynie po taką, która sięga nie wyżej niż ok. 5 cm powyżej kolana.

Meghan Markle - określony sposób siadania

Jeśli przejrzeć wszystkie zdjęcia członków rodziny królewskiej widoczna jest jedna prawidłowość – nie zobaczycie ich siedzących ze skrzyżowanymi nogami. To zasada jasno określona przez etykietę – podczas oficjalnych spotkań, gdy wiadomo, że będą fotografowani, członkowie rodziny królewskiej musza dopilnować, aby mieć prostą postawę, a nogi spoczywały swobodnie jedna obok drugiej.

Miejsce Meghan Markle jest zawsze u boku księcia Harry’ego

Jeśli chodzi o zasiadane królewskie imprezy, nie ma mowy o swobodzie wyboru miejsca lub o tym, żeby w trakcie się przesiąść. Miejsce Meghan Markle już zawsze będzie u boku księcia.

Moment rozpoczęcia i zakończenia posiłku jest ściśle określony

Nie tylko kwestia godzin posiłków jest na dworze królewskim ściśle przestrzegana. Panuje także inna reguła, zgodnie z którą nikt nie powinien zaczynać posiłku zanim uczyni to królowa, ani kończyć go później niż monarchini, nawet jeśli stół nadal ugina się pod ciężarem pyszności.  

Określony sposób picia herbaty

Nawet tak banalna czynność, jak picie herbaty na dworze królewskim podlega ścisłym regułom. Zgodnie z nimi filiżankę powinno się trzymać w taki sposób, by przy każdym łyku dotykać jej wargami w tym samym miejscu – pozostawianie śladów ze szminki jest niedopuszczalne.

Meghan Markle nie będzie mogła jeśli owoców morza

Chodzi dokładnie o skorupiaki – ze względu na zagrożenie zatruciem członkowie rodziny królewskiej powinni całkowicie ich zrezygnować. Prawda jest jednak taka, że tej reguły ściśle przestrzega tylko królowa Elżbieta, podczas gdy pozostali jej członkowie pozwalają sobie na pewne odstępstwa. Póki co nie wiadomo jakie jest stanowisko Meghan Markle w tej kwestii.