5 rzeczy, których nie powinnaś robić w nowym związku – ograniczanie swojej przestrzeni

To, że weszłaś właśnie w nowy związek nie oznacza, że utraciłaś swoją niezależność, czas wolny i przestrzeń. To prawda, że teraz częściej będziesz „w dwupaku”, ale ważne jest, żebyś potrafiła zachować ten balans. Czas w świeżej relacji z drugą osobą jest tak samo ważny, jak w pojedynkę. To właśnie wtedy mamy czas przemyśleć, czy jesteśmy zadowolone ze związku, czy czujemy się bezpiecznie i komfortowo. Warto doceniać te chwile sama ze sobą i nie zatracać się od razu. Tym samym pokażesz swojemu partnerowi/partnerce, że dajesz mu/jej również czas dla siebie. Na pewno także z niego skorzysta. Gdy spotkacie się ponownie, zobaczycie wszystkie benefity tego, że nie jesteście razem 24 godziny na dobę.

5 rzeczy, których nie powinnaś robić w nowym związku – porównywanie nowego partnera/partnerki z byłymi

To zdecydowanie nie jest dobry pomysł. Trzeba pamiętać, że każda osoba i każdy związek jest inny. Nie ma co porównywać swojego obecnego partnera lub partnerki do ex. Skoro nie jesteście już razem, musiał być jakiś tego powód. Coś ci nie odpowiadało. Byłych zostaw tam, gdzie ich miejsce – w przeszłości i ciesz się nową relacją. Poznawaj drugą osobę i daj jej czystą kartę. To na pewno będzie pomocne. Nie tylko dla waszego związku, ale i dla niej samej.

Warto też nie poruszać tematu swoich ex. Przynajmniej na początku. Później raczej oczywiste jest to, że on wypłynie, ale na razie, na tym początkowym etapie cieszcie się sobą.

5 rzeczy, których nie powinnaś robić w nowym związku - unikanie rozmów na temat bezpiecznego seksu

Chociaż rozmowy na temat seksu i chorób przenoszonych drogą płciową nadal są tematami tabu, należy nie bać się ich przeprowadzać. Komunikacja w związku jest niezwykle ważna i tyczy się ona również, jak nie przede wszystkim, tematów związanych z seksualnością. Warto zapytać o preferencje, granice, metody zabezpieczenia. Jeśli czujesz taką potrzebę, możesz także zapytać o badania dotyczące chorób przenoszonych drogą płciową. Pamiętajcie o bezpieczeństwie i komforcie.

5 rzeczy, których nie powinnaś robić w nowym związku – ignorowanie czerwonych flag

Na początku każdej relacji zazwyczaj jesteśmy zachwycone nową osobą. Nie widzimy jej wad czy czerwonych flag. Szczególnie, gdy wchodzimy w nowy związek. Uczucie zakochania jest tak silne, że potrafi zamydlić nam oczy. Mimo wszystko, staraj się myśleć trzeźwo. Jeśli wyczujesz, że coś jest nie tak, coś ci się nie podoba itd. – nie ignoruj tego. Porozmawiaj z partnerem/partnerką. Wspólnie spróbujcie rozwiązać jakikolwiek problem, który pojawi się na waszej drodze. Nawet na początku.

5 rzeczy, których nie powinnaś robić w nowym związku – odcinanie się od rodziny i przyjaciół

Nowy związek może zabrać nam dużo czasu. Możemy nawet uzależnić się od naszej nowej ukochanej osoby. Ważne jest jednak to, aby pamiętać, że pomimo świeżej relacji, mamy również te starsze. Nie można ich zaniedbywać. To, że masz teraz nowego chłopaka albo nową dziewczynę, nie świadczy o tym, że możesz porzucić swoich starych przyjaciół i rodzinę. Staraj się znaleźć czas również dla nich.

 

Zobacz także: