„Szansa na Sukces. Eurowizja Junior 2022” – finał 

Eurowizja Junior 2022 za pasem. O bilet do Erywania z ramienia Telewizji Polskiej na ostatniej prostej walczyło czworo młodych i zdolnych wokalistów, których możecie kojarzyć z występów w programie „The Voice Kids”. Finałowy odcinek programu „Szansa na Sukces. Eurowizja Junior 2022”, który po raz kolejny pełni rolę polskich preselekcji do dziecięcej Eurowizji, wyemitowano w niedzielę na antenie telewizyjnej Dwójki. Co się działo?

Jako pierwsza na scenę wyszła Natalia Smaś. Czternastolatka wykonała na żywo energetyczny hit Lady Gagi i Ariany Grande „Rain On Me”. Następnie w zwycięskim utworze Duncana Laurenca z Eurowizji 2019, czyli poruszającej balladzie „Arcade”, zaprezentowała się posiadająca polsko-szwedzkie korzenie Ida Wargskog. Jako trzeci na scenie pojawił się Aleksander Maląg. Trzynastolatek z Łodzi wykonał na żywo utwór Sary James „Somebody”, dzięki któremu Polka zajęła rok temu w Paryżu drugie miejsce. Czwarta finalistka, jedenastoletnia Laura Bączkiewicz z Konina, zmierzyła się z majestatyczną piosenką „Hold My Hand”, którą Lady Gaga nagrała do kinowego hitu „Top Gun: Maverick”.

Decyzją jury i widzów biorących udział w głosowaniu SMS-owym, do drugiego etapu wielkiego finału programu „Szansa na Sukces. Eurowizja Junior 2022” przeszli Laura Bączkiewicz i Aleksander Maląg. Dwoje uczestników ścisłego finału zaprezentowała premierowo utwory napisane specjalnie dla nich. Jako pierwsza swoją eurowizyjną propozycję pt. „To The Moon” (pol. „Lot na księżyc”) wykonała Laura Bączkiewicz. Aleksander Maląg zaśpiewał kompozycję zatytułowaną „On My Way”.

Eurowizja Junior 2022 – kto wystąpi w barwach Polski?

Występy uczestników finałowego programu „Szansa na Sukces. Eurowizja Junior 2022” oceniało jury w składzie Viki Gabor, Rafał Brzozowski oraz Marek Sierocki. Po zsumowaniu not przyznanych przez jurorów oraz wyników televotingu okazało się, że muzyczną rywalizację wygrała Laura Bączkiewicz.

Warto zaznaczyć, że młoda piosenkarka zwyciężyła zarówno w głosowaniu jury, jak i widzów. Tym samym to właśnie ona została reprezentantką Polski w Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci 2022 w Erywaniu, gdzie już 11 grudnia powalczy o trzecie w historii zwycięstwo dla Polski.

Laura Bączkiewicz w finale programu „Szansa na Sukces. Eurowizja Junior 2022” / fot. AKPA