Jesteście w stanie wyobrazić sobie, co czuje się, kiedy odzywa się do Was producent najpopularniejszego obecnie serialu na świecie z prośbą o wykonanie elementu charakterystycznego dla jednego z jego bohaterów? Tomasz Grabarczyk i Piotr Mojka, czyli założyciele wrocławskiej firmy Rextorn Metalwork, już tak. Rzemieślnicy, na co dzień zajmujący się tworzeniem artystycznych zdobień z metalu, mają na koncie także kilka tych inspirowanych Grą o tron. Prace Rextorn Metalwork zainteresowały HBO, które postanowiło zwrócić się do Polaków z prośbą o wykonanie konkretnego zamówienia. 

Firma z Wrocławia wykonała metalową dłoń Jamiego Lannistera z Gry o tron!

Chodzi o metalowa dłoń Jamiego Lannistera, jednego z bohaterów serialu granego przez Nikolaja Coster-Waldau. HBO poprosiło o jej replikę do wykorzystania w celach promocyjnych serialu. Na wykonanie zamówienia Rextorn Metalwork dostało pięć tygodni, a przez dwa ustalane były dokładne szczegóły. Z kolei samo już wykonanie dłoni, a także dwóch innych przedmiotów zajęło 24 dni. „Była to mordercza walka z czasem. Pracowaliśmy nawet w Boże Narodzenie, ale to rzetelnie opłacony projekt, warto było" - mówi w rozmowie z Gazetą Wyborczą Tomasz Grabarczyk. Jak rzetelnie? Tego już niestety nie zdradza, tłumacząc się klauzulą poufności.  Ostatecznie wykonana z mosiądzu dłoń Jamiego Lannistera uczestniczyła w premierze najnowszego sezonu Gry o tron w City Music Radio Hall w Nowym Jorku. To bez wątpienia ogromny sukces marki, a dla nas wszystkich powód to dumy, że polskie rzemieślnictwo doceniane jest na całym świecie, także przez twórców jednej z najważniejszych produkcji w historii telewizji. 

Zobacz także: Gra o Tron: HBO odpowiada na pomyłkę z plastikowym kubkiem w 4. odcinku finałowego sezonu. Komentarz jest bezbłędny!