Za nami kolejna edycja Kraków Live Festival 2019. Wczoraj odbył się drugi dzień festiwalu, który wyprzedał się do ostatniego biletu. W sobotę na Main Stage wystąpili headlinerzy: Post Malone i Calvin Harris, a także Years & Years i Rosalie. Tłumy festiwalowiczów bawiły się przy największych hitach zagranicznych i polskich wykonawców. Sprawdźcie, jak było podczas drugiego dnia Kraków Live Festival.

Kraków Live Festival 2019: Rosalie., Years & Years, Post Malone i Calvin Harris

O 17.00 na scenie głównej pojawiła się Rosalie., polska wokalistka i jedna z najciekawszych przedstawicielek R&B w naszym kraju. Zagrała swoje największe hity, takie jak: Spokojnie czy Królowa. Rosalie., oprócz hipnotyzującego, miękkiego głosu, zachwyciła nas swoją oryginalną stylizacją, inspirowaną japońskim kimono. Po polskiej artystce na scenie pojawiła się brytyjska grupa Years & Years z charyzmatycznym Olly'm Alexander na czele, który momentami był bardziej wzruszony niż polska publiczność, która ich uwielbia. Koncert, który trwał ponad godzinę, zakończył się wykonaniem jednego z największych hitów zespołu, energetycznego Desire!

Jednym z headlinerów drugiego dnia krakowskiego festiwalu był Post Malone. Raper wrócił do Polski po roku (zagrał na Openerze 2018) i po raz kolejny zdobył serca polskiej publiczności. Wykonał swoje największe hity, takie jak: Better Now, Psycho czy Congratulations. Przed utworem White Iverson stwierdził, że to jedyny najlepszy numer, jaki udało mu się stworzyć (z czym kompletnie się nie zgadzamy). Podczas występu Posty’ego były efekty specjalne w postaci strzelającego ognia, ale i tak największą uwagę przykuwał artysta, którego talent i skromność bronią się same.

Największą imprezę na festiwalu zagrał Calvin Harris. Amerykański DJ i producent, odpowiedzialny za największe hity ostatnich lat wie, jak to się robi! Calvin porwał tłumy, grając takie utwory jak: How deep is your love, Say My Name, Summer, We Found Love czy This Is What You Came For. Publiczność oszalała, słysząc energetyczne numery, a fani (nawet na samym końcu widowni) tańczyli cały koncert, dając się ponieść emocjom. Lepszego zakończenia koncertów na Main Stage nie można sobie wyobrazić! 

Kraków Live Festival 2019: moda uliczna. Oto Wasze najlepsze stylizacje >>>

Kraków Live Festival 2019: Masego i PRO8L3M na Kraków Stage 

Druga scena festiwalu jest bardziej kameralna, a line-up nieco bardziej wymagający. Ale chętnych do posłuchania alternatywnych artystów nie zabrakło również podczas tegorocznej edycji. Na Kraków Live zagrał Masego, który zahipnotyzował publiczność i stworzył wyjątkowy klimat. 26-latek, który tworzy piosenki w klimacie jazzu, współczesnego R&B i soulu, nie tylko popisał się pięknym głosem, ale również grą na saksofonie i syntetyzatorach. Masego wystąpił w towarzystwie zespołu na żywo, który stanowił idealne tło dla charyzmatycznego artysty.

Kraków Live Festival 2019 zakończył koncert hip-hopowego duetu PRO8L3M, który zgromadził prawdziwe tłumy (ludzie nie mieścili się w namiocie). Publiczność śpiewała każdą piosenkę głośniej od Steeza i Oskara, zarówno starsze numery, jak i utwory z nowej płyty Widmo. PRO8L3M świetnie brzmi na żywo, a z ich muzyką utożsamiają się fani z rozmaitych środowisk, co doskonale pokazał ich wczorajszy występ na Kraków Live Festival 2019.

Zobacz także: