Ta produkcja na pewno zakończy się sukcesem! W końcu za realizację całego projektu odpowiada nagrodzona statuetką Emmy Moira Walley-Beckett, scenarzystka kultowego serialu Breaking Bad. Adaptacja powieści Lucy Maud Montgomery Ania z Zielonego Wzgórza zadebiutuje już 12 maja w serwisie Netflix. W sieci pojawił się właśnie pierwszy zwiastun serialu! 

Serial Ania, nie Anna składać się będzie z 8 odcinków, z czego pierwszy, dwugodzinny wyreżyseruje Niki Caro. W roli głównej zobaczymy początkującą aktorkę Amybeth McNulty. 14-latka pobiła w castingu prawie 2 tysiące innych dziewczyn, które starały się o rolę głównej bohaterki Anne. 

W niedawno udzielonym wywiadzie Walley-Beckett wyznała, że fani powieści mogą być rozczarowani jej najnowszą adaptacją. Scenarzystka całkowicie zrezygnowała z baśniowych elementów Ani z Zielonego Wzgórza. Postanowiła przedstawić życie na wyspie Księcia Edwarda w bardzo realistyczny sposób. W 1800 roku tamtejsza codzienność nie była prosta i kolorowa. Ludzi otaczała szarość, kurz i brud. W takiej właśnie scenerii poznamy przygody Anne Shirley.