Polska marka tygodnia: God Save Queens

Ceny: 99 - 319 zł

Gdzie kupić: sklep online

Lookbook: sesja zdjęciowa autorstwa Kimberley Gordon

 

Marka została stworzona w 2014 roku przez duet Karoliny Bernaciak i Filipa Olszewskiego. „Początki były trudne. Zajmowaliśmy się wszystkim sami, od podstaw. Począwszy od projektowania, doboru materiałów, nadzoru cyklu produkcyjnego, kontroli jakości każdego egzemplarza, po nocne pakowanie i wysyłanie” - mówi Karolina. Dziś to już sprawnie działająca firma.

Podstawę stanowi materiał. Subtelne koronki sprowadzane są z Włoch i Francji. Bielizna projektowana jest przez Karolinę, produkowana w Polsce i ręcznie wykańczana. „Daje mi to pełną kontrolę nad jakością. Jestem perfekcjonistką i kiedy powstawała moja firma wiedziałam, że każdy szczegół musi być zaopiekowany” - tłumaczy. Dzięki temu kolekcja GSQ bardzo szybko podbiła serca gwiazd i znanych modelek, takich jak Kasia Struss, Dominika Robak, Zuzanna Kołodziejczyk czy Ola Kowal. Ogromnym sukcesem marki było też dotarcie z zestawem bielizny do Kylie Jenner, która pochwaliła się swoim kompletem na Instagramie (3 zdjęcia w tej bieliźnie zdobyły łącznie 4,6 mln lajków!). 

Urokowi tej koncepcji bielizny nie oparły się także blogerki i instagramerki na całym świecie. Wystarczy wpisać #godsavequeens, a tam między innymi zdjęcia Song of Style, Maffashion, Cristiny Musacchio i dziesiątek innych.