Nie jest tajemnicą, że pod koniec grudnia tworzymy różnej maści zestawienia. Zazwyczaj skupiamy się w nich na pozytywnych wydarzeniach, ale rok 2022 przyniósł nam jednak tak wiele zaskakujących wieści z życia miłosnego naszych ulubionych celebrytów i celebrytek, że tym razem ewidentnie zmuszeni jesteśmy zrobić wyjątek. Od początku tego roku ledwo nadążamy z donoszeniem wam o kolejnych głośnych rozstaniach w show-biznesie. Nie mamy zielonego pojęcia, czy to wina niekorzystnego układu planet, efekt napiętej sytuacji społeczno-politycznej na świecie, czy też zwyczajny przypadek, ale jedno jest pewne – mniej lub bardziej znane pary niestety ostatnio zrywały na potęgę.

Oni się rozstali w 2022 roku

Choć o tym rozstaniu mówiło się na łamach polskich tabloidów i serwisów plotkarskich już pod koniec ubiegłego roku, to na oficjalnie potwierdzenie tej smutnej dla wielu osób informacji czekaliśmy aż do połowy stycznia. Mowa oczywiście o rozstaniu Adriany Kalskiej i Mikołaja Roznerskiego.

Wypowiem się na ten temat raz i ostatni. Tak, to prawda. W połowie grudnia rozstaliśmy się z Mikołajem Roznerskim. Rozstania dla nikogo nie są łatwe. Nasze prywatne drogi się rozeszły, jednak zawodowo nadal będziecie mogli nas oglądać na scenie i ekranie. Bardzo proszę o uszanowanie naszej prywatności - oświadczyła aktorka za pośrednictwem InstaStories.

Styczeń przyniósł też szokujące wieści dla fanek i fanów Kacpra Porębskiego i Piotra Charazińskiego. Para influencerów i tiktokerów ujawniła, że ich relacji już od dłuższego czasu daleko było do instagramowej sielanki. Jasper i Charazinsky w końcu zdecydowali się więc podjąć trudną decyzję o zakończeniu kilkuletniego związku.

Jak w sumie mogliście zauważyć od chyba roku na live'ach i na tiktokach, to nie było to samo, co dwa lata temu. Mimo, że my mówiliśmy wam, że wszystko jest okej z nami i że będzie dobrze, a chyba oszukiwaliśmy samych siebie - wyjaśnił Piotrek.

Pocieszający jest jednak fakt, że chłopcy rozstali się w zgodzie i nadal pozostają przyjaciółmi.

Jak na ironię, kolejna seria przykrych wiadomości o sercowych rozterkach gwiazd przetoczyła się przez media w okolicy walentynek. To wtedy dowiedzieliśmy się, że ze swoją żoną i zarazem menedżerką rozstał się raper Sobota. Nielle Diarra była jego żoną od 2020 roku.

Zobacz także:

Jako kobieta, która nie ma nic wspólnego z ulicą i tymi niby zasadami, może mieć tego faktycznie dosyć i tak naprawdę chroniąc ją, powinienem pozwolić jej odejść - skomentował artysta.

W dniu tzw. Święta Zakochanych o rozstaniu poinformowali swoich licznych odbiorców w social mediach także Anna Skura i Dawid Piątkowski. Zakończenie trzymiesięcznego związku ogłosili na Instagramie w dość nietypowy, bo wyjątkowo radosny sposób.

Idą walentynki, postanowiliśmy zrobić sobie prezent. Nie spodziewaliśmy się tego całkowicie, zostaniemy... przyjaciółmi - oznajmili z uśmiechem na ustach.

Zaledwie dzień później przez media przetoczyła się niczym ogromny głaz zaskakująca informacja o rozstaniu Jessiki Mercedes i Kuby Karasia. Tropicielka modowych trendów i muzyk dali sobie jednak jeszcze jedną szansę. Chwilowy powrót niestety nie zażegnał poważnego kryzysu i nie zdołał uratować ich związku. W połowie sierpnia dowiedzieliśmy się, że Jessica i Kuba rozstali się po raz kolejny. Wygląda na to, że tym razem nie będzie już happy endu.

Osobnymi ścieżkami poszli też uwielbiani przez polskich nastolatków Julia Kostera i Kacper Błoński.

Nie dogadywaliśmy się, mieliśmy parę prób naprawy, ale nie udało się nam dojść do porozumienia i tak będzie lepiej dla nas obojga. Życzę Kacprowi jak najlepiej i dziękuję mu za te ponad dwa lata - podsumowała uczestniczka pierwszego sezonu projektu Team X.

W 2022 roku rozpadły się jednak nie tylko nieformalne związki gwiazdek młodego pokolenia, ale także długoletnie małżeństwa bardzo znanych postaci ze świata mediów, kultury i rozrywki. Po 14 latach po ślubie na pójście osobnymi ścieżkami zdecydowali się Katarzyna Cichopek i Marcin Hakiel.

Podjęliśmy decyzję o rozstaniu. 17 lat za nami, wiele wspaniałych chwil, za które sobie dziękujemy - oznajmili w marcu w instagramowym wpisie.

Happy endem nie zakończyła się też szeroko komentowana w mediach relacja Joanny Opozdy i Antka Królikowskiego. Zaledwie kilka dni po narodzinach ich syna Vincenta na jaw wyszło, że małżeństwo aktorskiej pary istnieje już tylko na papierze.

Pod koniec maja wyszło na jaw, że Filip Chajzer nie jest już z matką swojego dziecka. Prezenter poznał się z Małgorzatą Walczak na planie „Dzień Dobry TVN”, ale przez długi czas ukrywał ten związek. Z kolei po aż 26 spędzonych wspólnie latach ze swoją żoną Joanną Twardowską rozstał się znany dziennikarz Maciej Orłoś

Te znane pary też nie są już razem

Rekordzistami w naszym gorzkim zestawieniu są jednak sławni rodzice aktorki i piosenkarki Miley Cyrus – Tish i Billy Ray Cyrusowie zdecydowali się na rozwód po blisko 30 latach małżeństwa.

W ostatnich miesiącach rozpadły się związki wielu innych hollywoodzkich gwiazd. Decyzję o rozstaniu podjęli m.in. Shailene Woodley i Aaron Rodgers, Andrew Garfield i Alyssa Miller oraz – co akurat nie było wielkim zaskoczeniem – Julia Fox i Kanye West. Nie jest tajemnicą, że w tym roku do góry nogami przewróciło się także życie uczuciowe Billie Eilish. Dwudziestoletnia piosenkarka i starszy od niej o 10 lat aktor Matthew Tyler Vorce rozstali się po roku związku. Jak wiadomo, autorka hitu „bad guy” znalazła szczęście u boku nowego mężczyzny. Co ciekaw, okazał się nim znany muzyk, Jesse Rutherford, czyli wokalista rockowego zespołu The Neighbourhood.

Na początku czerwca szerokim echem w mediach na całym świecie odbiła się także zaskakująca wiadomość o rozstaniu Shakiry i Gerarda Piqué. Informacja zszokowała wiele osób. Kolumbijska gwiazda muzyki pop i hiszpański piłkarz byli bowiem ze sobą przez 12 lat i za bardzo uchodzili za zgodną parę.

Druga połowa roku również nie była łaskawa dla gwiazdorskich i celebryckich par. Swoje związki zakończyli też m.in. Julia Wieniawa i Nikodem Rozbicki, Katarzyna Warnke i Piotr Stramowski, Leonardo DiCaprio i Camila Morrone, a także Kim Kardashian i Pete Davidson (komik od tamtego czasu zdążył już zresztą rozkochać w sobie kolejne sławne kobiety)

W połowie listopada dowiedzieliśmy się, że po 10 latach małżeństwa rozstali się Ansel Elgort i Violetta Komyshan. W tym samy miesiącu media obiegły także doniesienia o tym, że świeżo upieczoną singielką została Kendall Jenner, która ponownie rozstała się ze swoim chłopakiem Devinem Bookerem.

W tym miejsca nie sposób nie wspomnieć także o jednym ze zdecydowani najgłośniejszych rozstań tego roku w polskim show-biznesie. Relacja topowej polskiej influencerki Julii „Maffashion” Kuczyńskiej i aktora Sebastiana Fabijańskiego rozpadła się bowiem w atmosferze szeroko opisywanego przez media skandalu obyczajowego, którego kolejne odsłony jeszcze przez wiele tygodni pojawiały się na czołówkach tabloidów i serwisów plotkarskich.

Początek grudnia przyniósł z kolei zaskakujące wieści o rozpadzie małżeństwa Soni Bohosiewicz. Co ciekawe, aktorce przez długi czas udawało się utrzymać tę informację w tajemnicy przed mediami. Tabloidy dotarły bowiem do informacji, że aktorka rozwiodła się ze swoim mężem, Pawłem Majewskim, już w czerwcu tego roku.

W 2022 roku obserwowaliśmy też rozpad par, które poznały się w programach typu bikini reality. Koniec związku ogłosili m.in. Ola i Armando z 4. edycji „Love Island” oraz Wero i Kuba z 6. sezonu show.

Zobaczcie, które jeszcze pary rozstały się w 2022 roku już teraz w naszej galerii.