Gdzie jest łechtaczka?

Z łaciny clitoris. Należy zarazem do części zewnętrznych i wewnętrznych narządów płciowych kobiety. Składa się z żołędzi – to właśnie jej najbardziej wystająca część, okryta napletkiem, która ma około 2 cm. To właśnie stymulacja tego miejsca – znajdującego się nad cewką moczową, poniżej wzgórka i u szczytu warg sromowych – dostarcza mnóstwa rozkoszy. Może się to odbywać zarówno palcami, językiem czy łechtaczkowym wibratorem. Istotne jest, aby znaleźć swoją ulubioną technikę, ale też zmieniać rodzaje stymulacji i jej natężenie, aby łechtaczki nie przebodźcować.

Jednak żołądź to dopiero zapowiedź części wewnętrznej łechtaczki (cała liczy w sumie jakieś 15 cm), która również bierze czynny udział w dostarczaniu rozkoszy. Mowa tu o odnogach łechtaczki zbudowanych z ciał jamistych otaczających pochwę. Kiedy pobudzamy nasze ciało lub mamy erotyczne myśli do ciał jamistych napływa krew, a skurcze mięśni i więzadeł łączących łechtaczkę ze spojeniem łonowym stają się szybsze. Żołądź twardnieje i może się powiększyć nawet dwa raz, również jej kolor staje się ciemniejszy.

Sekspozytywny alfabet by G'rls ROOM - W jak wieniec pochwy. Co to takiego?
 

Łechtaczka, czyli co?

Czyli najbardziej erogenny punkt kobiecego ciała. Łechtaczka wyposażona jest w około 8 tysięcy zakończeń nerwowych znajdujących się na niewielkiej powierzchni! Dlatego właśnie jest określana jako miejsce rozkoszy – tym bardziej że poza jej dostarczaniem nie pełni innej funkcji.
 

Clitostoria

Dokładne badania łechtaczki i określenie jej budowy nastąpiło dopiero w 1998 roku. Dokonała tego doktor Helen O’Connell wraz ze swoim zespołem. Przy pomocy rezonansu magnetycznego udało się zbadać zewnętrzną i wewnętrzną strukturę narządu, określić jego wymiary i odkryć, jak bardzo jest unerwiony. Oczywiście o istnieniu łechtaczki wiedziano od zawsze, jednak nauka zdominowana przez mężczyzn, przez długi czas nie uznawała łechtaczki za istotny element kobiecej anatomii. Więcej o historii łechtaczki możecie się dowiedzieć z krótkiego filmu animowanego Le Clitoris, który stworzyła kanadyjska artystka Lori Malépart-Traversy (do obejrzenia tutaj).
 

Klitoridektomia

Wydawałoby się, że łechtaczka powinna być otaczana od zarania dziejów kultem (naszym zdaniem cipki w ogóle zasługują na afirmację), jednak do dziś niektórzy, zgodnie na przykład z plemiennymi tradycjami wyrzynają clitoris i to kilkuletnim dziewczynkom. Ten krwawy, nierzadko kończących się śmiercią „rytuał” ujarzmiający kobiecą seksualność to klitoridektomia. Dlatego też 6 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Zerowej Tolerancji Dla Okaleczania Żeńskich Narządów Płciowych. Na rzecz okaleczonych kobiet działa była modelka, poddana w dzieciństwie klitoridektomii Waris Dirie, która w 2002 roku założyła Fundację Kwiat Pustyni (Desert Flower).

„Cipka” Renaty Gąsiorowskiej: ten film o masturbacji powinna obejrzeć każda z Was