W dobie, gdy na ekrany wchodzi trzecia część sagi o sadomasochistycznym biznesmenie Christianie Grey’u, o fantazjach seksualnych wreszcie możemy rozmawiać otwartym tekstem. A jest o czym, bo nie tylko jest ich cała masa, ale też, czy się do tego przyznajemy, czy nie, fantazjujemy wszyscy.

Normy stają się coraz bardziej płynne, kolejne tabu upadają, a terapeuci zapewniają, że samo fantazjowanie jest nie tylko bezpieczne, ale wręcz wskazane. Inna sprawa, że od wyobrażania sobie do wcielania najdzikszych pomysłów w życie jest daleka droga.

Wszystko wskazuje na to, że większość kwestii, o których być może wstydziliście się mówić głośno i z którymi przynajmniej oficjalnie mieliście do czynienia co najwyżej w kinie są tymi, które dzielimy z innymi w większej mierze, niż nam się dotychczas zdawało.

Seks z osobą tej samej płci? Zbliżenie w miejscu publicznym? Sprawdźcie, jakie pomysły chodzą po głowie większości z nas i których nie trzeba się już wstydzić!


Seks oralny

Fantazja, która przewija się najczęściej w odpowiedziach ankietowanych zapytanych o tę najczęściej powracającą. Dawanie i branie, uleganie i dominacja, a najlepiej, gdy idą w parze – każda konfiguracja cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Seks oralny jest także tą fantazją , która najchętniej i bez żadnych oporów wcielana jest w życie.
 

Seks w miejscu publicznym

To, że można zostać się przyłapanym, rozpala wyobraźnię wielu i obok seksu oralnego jest jedną z najpopularniejszych, choć rzadko realizowanych fantazji. Jeśli chodzi o lokalizację, do miejsc, w których skłonni byłybyśmy dopuścić się takiego ekshibicjonizmu,  należą  przede wszystkim kino i łaźnia publiczna. Na kolejnej pozycji znajduje się seks w nietypowych miejscach; najbardziej pomysłowi i żądni doznań chętnie szczytowaliby na tylnym siedzeniu samochodu, w windzie, czy w mieszkaniu przyjaciela.
 

Niewierność

Nawet ci pozostający w najbardziej satysfakcjonujących relacjach przyznają się do tego, że taka myśl od czasu do czasu przechodzi im przez głowę. Co w tym ekscytującego? Być może chodzi o dreszcz związany z byciem przyłapanym, a może ten związany z wchodzeniem w nową relację – tak czy owak ta fantazja w rankingu najpopularniejszych zajmuje wysoką pozycję.
 

Bycie zdominowanym/zdominowanie partnera

Wspomniany wcześniej Grey skutecznie spopularyzował tę fantazję, w dużej mierze zdejmując z niej odium wstydu. Czy chodzi o niewinną zabawę polegającą na przytrzymywaniu czy raczej o zdecydowane praktyki sado-maso uwzględniające zadawanie bólu, do podobnych myśli przyznaje się całkiem spora część ankietowanych.
 

Całkowite oddanie się czyjejś dominacji

Jedna z ulubionych fantazji kobiet dominujących i lubiących mieć nad wszystkim kontrolę. Ale żeby było jasne – w tej opcji to właśnie one chcą całkowicie poddać się pomysłom partnera. Rekwizytami, po które sięga się w tej opcji najchętniej są kajdanki i wszelkiej maści pasy do przywiązywania, a tym co skłania do eksperymentowania - mieszanka strachu i niepewności połączonych z przyjemnością. Jeśli macie ochotę wcielić tę fantazje w życie, warto wcześniej zgłębić temat; wbrew pozorom jest kilka kwestii, które mogą pójść nie  tak psując całą zabawę albo nawet stwarzając zagrożenie.
 

Seks z byłym partnerem

Choćby nie wiem jak się chciało, pewnych rzeczy po prostu nie da się wymazać z pamięci. Czasem wracają jako luźne myśli, a czasem zdarza się, że nie pragniemy niczego innego, jak jeszcze raz znaleźć się w TEJ sytuacji. Oczywiście bez całego tego emocjonalnego bagażu, który doprowadził do rozstania. Plus - tak długo jak pozostają w sferze fantazji, są bezpieczne dla wszystkich zainteresowanych.
 

Podglądanie

Przyglądanie się szczytowaniu innych może być silnie pobudzające. To tak jak oglądanie filmów erotycznych, tylko ekscytacja jest większa, bo rzecz dzieje się na prawdę plus trzeba pilnować, by nie zostać nakrytym.


Seks z gwiazdą/celebrytą

Przyglądanie się szczytowaniu innych może być silnie pobudzające. To tak jak oglądanie filmów erotycznych, tylko ekscytacja jest większa, bo rzecz dzieje się na prawdę plus trzeba pilnować, by nie zostać nakrytym.

Filmy, w których aktorzy naprawdę uprawiali seks >>>
 

Seks z nieznajomym

Anonimowość i możliwość pokazania się od dowolnej (także tej zbyt doskonałej, by była prawdziwa) strony jest tym, co najczęściej powoduje, że ludzie decydują się na jednorazowy seks. Większość jednak poprzestaje na wyobrażeniach, bo najczęściej tylko w tej sferze podobna sytuacja jest tak bezpieczna i bez żadnych konsekwencji czyli tak jak na filmach.
 

Przebieranki albo odgrywanie ról

Chęć sprawdzenia się w sytuacji łóżkowej w innej roli, niż ta rzeczywista (albo pokusa spojrzenia na niego jako kogoś innego) czasem jest tak silna, że może warto tę fantazję zrealizować. Warunek: oboje czujecie chęć i gotowość na takie eksperymenty. Nawet, jeśli nie będzie tak dobrze jak myśleliście, albo nie dacie rady powstrzymać śmiechu, zawsze można wycofać się do klasycznej wersji, która mimo że być może nudniejsza i bardziej przewidywalna, może okazać się wybawieniem.
 

Seks analny

Mówi się, że daje rozkosz, ale większą tylko jednemu z partnerów i choć wielu raczej uwierzy na słowo, aniżeli zdecyduje samemu się o tym przekonać, nie przeszkadza im to wyobrażać sobie siebie w takiej sytuacji. Dla wielu kobiet, mimo że jest synonimem największego możliwego podporządkowania, seks analny jawi się jako niezwykle pociągający. Stosunkowo niewiele z masy fantazjujących decyduje się na takie doświadczenie w obawie doświadczenia bólu lub uważając je za poniżające.
 

Seks grupowy

Raczej niewiele osób zdecydowałoby się na takie rozwiązanie. Prawdopodobnie nie mamy w swoim bliskim a nawet dalszym otoczeniu nikogo, kto miałby takie doświadczenia, co nie znaczy że sobie siebie w takiej roli nie wyobrażał. Jeśli chodzi o kobiety, statystki wskazują, że 67% choć raz pokusiło się o wizualizację takiej sytuacji.
 

Romantyczny seks

Bardzo popularna pozycja na liście. Niekończące się pieszczoty, łóżko w płatkach róż, szampan, czy po prostu położenie się obok osoby, którą szalenie się kocha i długie wymowne patrzenie jej w oczy – niejedna dziewczyna może przyznać się takiego szczytowania i chcieć tę sytuację w myślach przywołać.
 

Seks z osobą tej samej płci

Co ciekawe, te wyobrażenia dominują wśród heteroseksualnych kobiet i zgodnie z opinią seksuologów wcale nie wskazują na inne, niż wspomniane skłonności. Ich popularność tłumaczy się dwojako: jako chęć dotknięcia tabu, lub doświadczenia kojarzonej z kobiecym seksem delikatności w postaci lekkich pieszczot czy stymulacji łechtaczki w sposób, o jakim mogą wiedzieć tylko kobiety. Tak jak w przypadku kilku innych, także i w tym przypadku najczęściej kończy się na wyobrażeniach.
 

Gwałt

Przemoc często  pojawia się w fantazjach i choć mogłoby zdawać się inaczej, wcale nie oznacza, że naprawdę mamy na nią ochotę. Choć to jedna z najbardziej wstydliwych rzeczy, o jakich fantazjujemy, przyznaje się do niej większość kobiet. Niektóre wskazują, że najbardziej ekscytujący aspekt takiej sytuacji to ten, że są na tyle atrakcyjne, że mimo braku zgody na seks z ich strony, partner dopuszcza się przemocy bo po prostu nie może im się oprzeć.

 

Masaż erotyczny

Pojawia się najczęściej jako wstęp do zbliżenia. Motyw powtarzający się w filmach porno skierowanych do kobiet – ciało najpierw głęboko się  relaksuje, puszczają wszystkie napięcia (i hamulce), przyjemność spowodowana dotykiem narasta celując w łatwy do przewidzenia finał.

Zobacz także: Naukowcy odkryli, ile seksu w tygodniu uprawiają szczęśliwe pary >>>