TRIGGER WARNING: Fantazje, które znajdziecie w tekście, mogą wywołać dyskomfort.

Fantazje erotyczne to wspaniała sprawa. W naszej wyobraźni możemy wszystko! Bez cenzurowania się, bez obaw, co inni sobie o nas pomyślą! Od razu warto zaznaczyć, że nasze fantazje erotyczne to totalnie nasza sprawa. Jeśli mamy ochotę, możemy się nimi podzielić z innymi osobami, rozmowa o fantazjach może być bardzo inspirująca i podniecająca, ale generalnie nikt nie może nas zmusić, byśmy opowiadały o tym, co nam chodzi po głowie. To nasz tajemny ogród

Swoją drogą, „Mój tajemny ogród” to bestsellerowa książka Nancy Friday, która ukazała się w latach 70. XX wieku. Jej autorka zebrała od masy kobiet ich fantazje seksualne i opublikowała anonimowo. Okazało się, że część z nich jest podobna czy że można je uszeregować w kilku kategoriach. Abstrahując od tego, póki co, o czym te damskie fantazje były, trzeba przyznać, że książka otworzyła wielu ludziom oczy. Tak, kobiety fantazjują! I to fantazjują o seksie! Nie jest to tylko domena mężczyzn. Co więcej, nie tylko fantazjują, lecz także masturbują się czy mówią głośno i wyraźnie o swoich (seks)potrzebach. Cóż, żyjemy już w XXI wieku, a niektórym wciąż trzeba o tym powtarzać. W każdym razie „Mój tajemny ogród” był czymś przełomowym, ośmielił kolejne kobiety do uruchomienia wyobraźni, do rozmów o seksie i tak dalej. Bez wątpienia był to istotny element rewolucji seksualnej, którą wypadałoby wreszcie dokończyć. 

Dlaczego warto fantazjować?

Zanim przejdziemy do tego, o czym wiele z nas fantazjuje, zatrzymajmy się przy tym, co fantazjowanie nam daje. Cóż, pozwala nam mieć bujne życie seksualne! I to bez ruszania się z kanapy czy zza biurka. Fantazjowanie świetnie wpływa na nasze samopoczucie, poprawia naszą uważność, pomaga uciec w krainę erotycznych przyjemności i choć na chwilę oderwać się od codzienności. Oczywiście ma doskonały wpływ również na nasze życie seksualne, podnieca, pomaga przeżyć orgazm. Fantazjowanie pomaga nam także rozpoznać swoje seksualne potrzeby. Próbować nowych rzeczy w bezpiecznej przestrzeni, we własnym seksualnym ogrodzie.

Co ważne, fantazji seksualnych nie trzeba wcale realizować. Niektóre oczywiście można, jeśli tylko tego chcemy. Warto jednak mieć też świadomość, że część naszych erotycznych marzeń doskonale wygląda i podnieca, gdy rozgrywają się w głowie, a w życiu może być z tym różnie. Niemniej - fantazjować warto!

1. Seks oralny

Fantazja erotyczna, która przewija się najczęściej w odpowiedziach ankietowanych kobiet zapytanych o tę najczęściej powracającą. Dawanie i branie, uleganie i dominacja, a najlepiej, gdy idą w parze – każda konfiguracja cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Seks oralny jest także tą fantazją, która najchętniej i bez żadnych oporów wcielana jest w życie.

2. Seks w miejscu publicznym

To, że można zostać się przyłapaną podczas seksu solo czy z inną osobą, rozpala wyobraźnię wielu z nas i obok seksu oralnego jest jedną z najpopularniejszych, choć rzadko realizowanych fantazji (w końcu można dostać za to mandat). Jeśli chodzi o lokalizację, do miejsc, w których skłonne byłybyśmy dopuścić się takiego ekshibicjonizmu,  należą  przede wszystkim kino i łaźnia publiczna. Na kolejnej pozycji znajduje się seks w nietypowych miejscach; najbardziej pomysłowe i żądne doznań osoby marzą o szczytowaniu w samolocie, w windzie, czy w mieszkaniu przyjaciela.

Zobacz także:

3. Niewierność

To bardzo częsta fantazja kobiet, która może wzbudzać niepokój. Oczywiście warto się zastanowić, czy w naszym związku jest OK, ale generalnie zdrada w myślach to nic takiego, większość z nas o tym raz na jakiś czas fantazjuje. Co w tym ekscytującego? Być może chodzi o dreszcz związany z byciem przyłapaną, a może ten związany z wchodzeniem w nową relację. 

4. Bycie zdominowaną/zdominowanie partnera czy partnerki

50 twarzy Greya skutecznie spopularyzowało tę fantazję seksualną, w dużej mierze zdejmując z niej odium wstydu. Czy chodzi o niewinną zabawę polegającą na przytrzymywaniu, czy raczej o zdecydowane praktyki sado-maso uwzględniające zadawanie bólu, do podobnych myśli przyznaje się całkiem spora część ankietowanych.

5. Całkowite poddanie się czyjejś dominacji

Jedna z ulubionych fantazji kobiet dominujących i lubiących mieć nad wszystkim kontrolę. Ale żeby było jasne – w tej opcji to właśnie one chcą całkowicie poddać się pomysłom partnera. Rekwizytami, po które sięga się w tej opcji najchętniej są kajdanki i wszelkiej maści pasy do przywiązywania, a tym co skłania do eksperymentowania - mieszanka strachu i niepewności połączonych z przyjemnością. Jeśli macie ochotę wcielić tę fantazje w życie, warto wcześniej zgłębić temat; wybrać słowo bezpieczeństwa kończące zabawę, dokładnie omówić warunki.

6. Seks z eks

Choćby nie wiem, jak się chciało, pewnych rzeczy po prostu nie da się wymazać z pamięci. Czasem wracają jako luźne myśli, a czasem zdarza się, że nie pragniemy niczego innego, jak jeszcze raz znaleźć się w TEJ sytuacji, a przede wszystkim z TĄ osobą. Oczywiście bez całego tego emocjonalnego bagażu, który doprowadził do rozstania. Plus - tak długo jak pozostają w sferze fantazji, tak takie stosunki są bezpieczne dla wszystkich zainteresowanych.

7. Podglądanie

Przyglądanie cudzych seksualnych wyczynów może być bardzo podniecające. To trochę tak jak oglądanie filmów erotycznych, tylko ekscytacja jest większa, bo rzecz dzieje się naprawdę plus trzeba pilnować, by nie zostać nakrytą. Niestety w prawdziwym życiu może być trudno o takie sytuacje, ale właśnie, od czego jest nasza nieskończona wyobraźnia!

8. Seks z gwiazdą/celebrytą

Ale i z każdą inną osobą, która jest dla nas w realu nieosiągalna. Czy to nie jest właśnie fantastyczne, że w naszej głowie nie ma barier? Że możemy snuć erotyczne scenariusze, w których spotykamy swoje idolki czy idoli, a następnie uprawiamy z nimi seks na własnych zasadach?

9. Seks z nieznajomym lub nieznajomą

Anonimowość i możliwość pokazania się od dowolnej (także tej zbyt doskonałej, by była prawdziwa) strony jest tym, co najczęściej powoduje, że ludzie decydują się na jednorazowy seks. Większość jednak poprzestaje na wyobrażeniach, bo najczęściej tylko w tej sferze podobna sytuacja jest bezpieczna i bez żadnych konsekwencji. 

10. Przebieranki albo odgrywanie ról

Role-playing jest świetny do przetestowania w życiu, o ile to oczywiście nasza bajka. Jest to bez wątpienia bajka wielu z nas, jeśli chodzi o fantazje. W ogóle odegranie odgrywania roli najpierw w swojej głowie może być dobrym etapem wstępnym, który pomoże się zorientować, czy to w ogóle dla nas, jak i oswoić z tą myślą. To coś jak próba przed premierą spektaklu. 

11. Seks grupowy

Od trójkątów po naprawdę liczne grono osób. To także bardzo popularna fantazja seksualna. Jeśli chodzi o kobiety, różne statystyki wskazują, że ponad 60% choć raz pokusiło się o wizualizację takiej sytuacji. Nic w sumie dziwnego, coraz częściej takie sceny widujemy w filmach czy serialach. Poza tym to nic nowego! Wystarczy tutaj wspomnieć uciechy, jakim oddawano się w starożytnej Grecji czy Rzymie. Oczywiście można próbować spełnić takie fantazje, trzeba tylko trafić na odpowiednich ludzi, którzy będą chętni, otwarci na tego typu doświadczenia.

12. Czuły seks w romantycznej oprawie

Bardzo popularna pozycja na liście kobiecych fantazji. Po pierwsze romantyczna atmosfera, którą w sumie można różnie interpretować według indywidualnych preferencji. Kolejna sprawa: niekończące się pieszczoty, szeptanie sobie słów na ucho, patrzenie w oczy, totalne bycie tu i teraz, poznawanie swoich ciał kawałek po kawałku.

13. Seks z osobą tej samej płci

Takie wyobrażenia dominują wśród heteroseksualnych kobiet i są zupełnie naturalne. To podniecające i normalne, że chciałybyśmy zobaczyć, jak by to było z inną kobietą w łóżku. Warto spróbować, jeśli mamy na to przestrzeń, otwartość i możliwości. 
 

 

--