Do finału „Top Model 11” zostały już tylko dwa tygodnie, a emocje rosną z odcinka na odcinek. Uczestniczki oraz uczestnicy są o krok od spełnienia marzeń o karierze w świecie modelingu czy show-biznesu. W tym tygodniu (23 listopada) twórczynie i twórcy największego modowego show w Polsce kontynuowali relację z podróży do RPA. Michalina Wojciechowska, Natalia Woś, Adriana Hyzopska, Klaudia Nieścior, Maciej Skiba i Borys Barchan wzięli udział w castingach do pokazów, które odbyły się na tamtejszym Fashion Weeku, a także w sesji zdjęciowej na plaży. W tym odcinku nikt nie odpadł, ponieważ Joanna Krupa – po raz pierwszy w historii polskiej edycji – przywróciła uczestniczkę do programu. Sprawdźcie, co działo się w 12. odcinku „Top Model 11”. 

„Top Model 11”: sesja zdjęciowa na trampolinie

Pierwsze zadanie, z którego relację obejrzeliśmy w 12. odcinku „Top Model”, to sesja zdjęciowa w powietrzu. Uczestniczki oraz uczestnicy skakali na trampolinie do basenu, a jednocześnie pozowali przed obiektywem Marcina Tyszki. Lecąc, musieli zapanować nad mimiką, jak również zadbać o ciekawą pozę. To był super dzień. Pierwszy raz robiłem taką „crazy” sesję – przyznał popularny fotograf po sesji zdjęciowej. Tym razem najlepiej poradzili sobie Maciej Skiba i Michalina Wojciechowska. Nagroda, którą otrzymali, to udział w kampanii sklepu internetowego z modą. 

„Top Model 11”: casting do pokazu Helenmelon w Kapsztadzie 

Tuż po sesji zdjęciowej uczestniczki oraz uczestnicy „Top Model 11” pojechali na casting do pokazu Helenmelon – znanej marki z RPA, która słynie m.in. z ciekawych form i lekkości. Projektantka była pod ogromnym wrażeniem ich profesjonalizmu.

„Top Model 11”: sesja zdjęciowa na plaży 

Kolejne zadanie, które twórczynie i twórcy „Top Model 11” przygotowali dla uczestniczek i uczestników, także nie należało do najłatwiejszych. Tym razem osoby, które biorą udział w tegorocznej edycji programu, pozowały na plaży, w tym m.in. w wodzie czy na skałach. Panujące na planie warunki atmosferyczne (fale, mocne słońce, wysokie temperatury) nie należały do najbardziej komfortowych. Gdyby tego było mało, Natalia Woś, Klaudia Nieścior, Adriana Hyzopska, Borys Barchan, Maciej Skiba i Michalina Wojciechowska mieli na sobie mocno oversize’owe kreacje uszyte z warstwowego tiulu od Kat van Duinen, czyli pochodzącej z Polski projektantki mody. Stroje prezentowały się naprawdę spektakularnie, jednak – powiedzmy sobie szczerze – utrudniały poruszanie się, a co dopiero pozowanie. 

Ja nie wiedziałam, że te fale mają aż taką siłę – wyznała Klaudia Nieścior podczas sesji zdjęciowej. 

„Top Model 11”: castingi przed Fashion Weekiem w RPA

Następnie uczestniczki oraz uczestnicy pożegnali się z Kapsztadem i polecieli do Johannesburga, gdzie dwa razy w roku odbywa się South African Fashion Week. Nadszedł długo wyczekiwany moment, czyli castingi. Cała szóstka została podzielona na dwie grupy. Michalina Wojciechowska, Borys Barchan i Klaudia Nieścior byli w pierwszej drużynie. Natomiast Adriana Hyzopska, Natalia Woś i Maciej Skiba w drugiej. Musieli współpracować, by dotrzeć do atelier lokalnych projektantek i projektantów, a następnie jak najlepiej zaprezentować się w zaprojektować przez nich kreacjach. 

Nie obyło się bez przygód. Jedna z grup zaliczyła niezłą wpadkę podczas castingu. Gdy wspomniani już Maciej Skiba, Natalia Woś i Adriana Hyzopska przyjechali na spotkanie z projektantką, okazało się, że... pomylili ją z innymi osobami. I to przed nimi zaczęli prezentować swoje portfolia. Mimo to twórczyni marki Munkus, bo właśnie jej nie poznali, dała im szansę. 

To przejdzie do historii tego sezonu moi drodzy – skomentował całą sytuację Maciej Skiba. 

„Top Model 11”: kto poradził sobie najlepiej podczas castingów przed Fashion Weekiem w RPA?

Które uczestniczki oraz uczestnicy poradzili sobie najlepiej podczas castingów do pokazów na South African Fashion Week? Po pierwszym dniu spotkań z projektantkami i projektantami okazało się, że Michalina Wojciechowska nie dostała ani jednego zaproszenia do współpracy. W związku z tym znalazła się w bardzo trudnej i niekomfortowej sytuacji. Czuła się zagrożona. Co więcej, towarzyszyło jej silne poczucie niesprawiedliwości.   

Zobacz także:

Czuję, że to jest takie niesprawiedliwe – stwierdziła Michalina Wojciechowska przed kamerami. 

Następnego dnia uczestniczki oraz uczestnicy wzięli udział w jeszcze dwóch castingach. Do tego dowiedzieliśmy, kogo do współpracy zaprosiła projektantka marki Helenmelon. Wiele się zmieniło. Joanna Krupa i Michał Piróg poinformowali, że Klaudia Nieścior, Adriana Hyzopska i Natalia Woś pójdą w (aż!) czterech pokazach, Borys Barchan i Maciej Skiba triumfowali podczas trzech castingów, a Michalina Wojciechowska na jednym. Relację z pokazów zobaczymy mody będziemy mogli obejrzeć w kolejnym odcinku (30 listopada).

„Top Model 11”: odcinek 12. Joanna Krupa przywróciła uczestniczkę do programu

Prezentacja uczestniczek i uczestników „Top Model 11” podczas castingów przed Fashion Weekiem w RPA, a także sesja zdjęciowa na plaży wpłynęły na oceny Joanny Krupy, Kasi Sokołowskiej, która połączyła się z Johannesburgiem zdalnie z Warszawy, Marcina Tyszki, Dawida Wolińskiego oraz gościni specjalnej - Kat van Duinen. Kto odpadł? Czas na zaskoczenie, bo... nikt. Jurorka oraz jurorzy chcieli pożegnać się z Michaliną Wojciechowską, która poradziła sobie najsłabiej na spotkaniach z projektantami i projektantkami. Natomiast modelka, celebrytka, a zarazem przewodnicząca jury nie pozwoliła na to. Po raz pierwszy w historii polskiej edycji „Top Model” Joanna Krupa przywróciła kogoś do programu. Zaskoczeni?