Wybielanie zębów nakładkowe – cena, opinie, przeciwwskazania

Wybielanie zębów za pomocą zestawu nakładek można przeprowadzić samemu w domu, ale także u dentysty. W tym pierwszym przypadku musicie zakupić odpowiedni zestaw, ich ceny wahają się od kilkudziesięciu do kilkuset złotych. Przed zakupem należy sprawdzić skład specyfiku i jego producenta. Dużo bezpieczniejsze kupowanie jest takich preparatów w aptece, najlepiej stacjonarnej, gdzie  farmaceuta może udzielić rad odnośnie stosowania środka.

Podczas wizyty u dentysty stomatolog przygotowuje odpowiednie odlewy silikonowe. Później nakładany jest na nie żel, który ma zadanie wybielić zęby.

Cały proces wygląda niemal identycznie zarówno w warunkach domowych, jak u specjalisty. Procedurę należy powtórzyć kilka razy, by efekt utrzymał się jak najdłużej.

Ten rodzaj wybielania jest najmniej inwazyjny spośród wszystkich, które możemy bezpiecznie przeprowadzić, jednak ma kilka przeciwwskazań. To między innymi nadwrażliwość na jakiekolwiek składniki żelu i ubytki oraz próchnica. Zabiegu nie powinny wykonywać kobiety karmiące i w ciąży. Po wykonaniu wybielaniu zębów przez około 2-4 tygodni nie należy spożywać potraw, które mogą zabarwić zęby – wina, kawy itd.

Laserowe wybielanie zębów – cena, opinie, przeciwwskazania 

Wybielanie zębów laserem to kolejny sposób na przywrócenie blasku naszym zębom. Ten zabieg można wykonać wyłącznie u stomatologa. Jest to metoda bardziej inwazyjna niż nakładkowe wybielanie zębów. Ceny różnią się w zależności od konkretnej zastosowanej technologii od 500 zł do około 3000 zł za dwa łuki zębowe. Jak wygląda laserowe wybielanie zębów u dentysty?

Początkowo stomatolog zabezpiecza nasze oczy (w tym celu otrzymamy gogle ochronne). Następnie lekarz zabezpieczy nasze dziąsła, tak by podczas wybielania zębów nie zostały podrażnione. Potem stomatolog nakłada żel i przykłada do zębów odpowiednią wiązkę lasera. Cały zabieg trwa około godziny, ale jego długość zależy chociażby od liczby wybielanych zębów i stopnia skomplikowania całego procesu.

Przeciwwskazaniem jest karmienie dziecka oraz ciąża. Wszelkiego rodzaju ubytki powinny zostać wcześniej wyleczone, a kamień usunięty. Efekt może utrzymywać się aż przez dwa lata, więc zdecydowanie najdłużej spośród wszystkich tu wymienionych technik wybielania zębów.

Zobacz także:

Wybielanie zębów lampą LED – cena, opinie, przeciwwskazania

Wybielanie zębów lampą LED tak właściwie niewiele różni się od techniki laserowej, tyle że w tym zęby wybiela światło lampy. Procedura wygląda niemal identycznie, jak w przypadku wybielania laserem. Początkowo dentysta sprawdza stan uzębienia (upewnia się, czy nie kamienia, próchnicy czy ubytków), a jeśli nie ma przeciwskazań, przystępuje do zabezpieczenia dziąseł pacjentka lub pacjentki. Później wykonywany jest już właściwy zabieg, wykorzystuje się w tym celu specjalny żel, który później naświetla się właśnie lampą LED. Jednorazowy zabieg trwa około 30-45 minut, a całość powtarza się trzykrotnie.

Zabieg jest nieco tańszy od wybielania laserem, cena wynosi od 150 zł do 500 zł za całe uzębienie. Efekty utrzymują się przez kilka miesięcy. By rezultaty utrzymały się jak najdłużej, należy przez kilka tygodni zrezygnować z barwiących substancji, takich jak czerwone wino czy kawa.

Wybielanie zębów lampą Beyond – cena, opinie, przeciwwskazania

Ta metoda sprawdzi się u osób, które chcą radykalnie odmienić wygląd zębów. Lampa Beyond daje większe pole manewru, jeśli chodzi o stopień wybielania, gdyż mocniej ingeruje w strukturę zęba. 

Procedura wykonania zabiegu nie różnie się tak właściwie niczym od tych wcześniejszych. Dentysta najpierw sprawdza stan uzębienia. Gdy nie ma ubytków czy kamienia, przechodzi do kolejnego etapu. Po zabezpieczeniu dziąseł na zęby nakładany jest żel i lekarz przystępuje do naświetlania. Tutaj z racji tego, że mamy mocniejszą lampę wybielić możemy o kilka odcieni więcej, a przy tym sam efekt dłużej się utrzymuje, bo nawet do dwóch lat.

Z powodu mocniejszą ingerencji w strukturę zęba po zabiegu można odczuwać nadwrażliwość zębów, jednak ta ustępuje najczęściej po kilku dniach.

Jaki jest koszt wybielania zębów przy pomocy lampy Beyond? Mówiąc krótko: najwyższy spośród wszystkich metod, ceny wahają się od 500 zł do 3000 zł. Tak jak w przypadku wcześniejszych zabiegów trzeba pamiętać o przeciwwskazaniach. Jeśli jesteś w ciąży, czy karmisz dziecko piersią to nie jest zabieg dla ciebie. Odradzany jest też osobom poniżej 16 roku.