Bohaterką kolejnego odcinka Glamour Sound On jest Zalia, czyli jedna z najbardziej interesujących artystek na polskiej scenie muzycznej. Tworzy muzyczne pamiętniki, które trafiają prosto w serca wielu młodych osób. Goszcząc w naszym studiu, artystka otworzyła się na tematy związane z działaniem w zgodzie ze sobą, łączeniem kariery ze studiami w Wielkiej Brytanii oraz muzycznych planach. 

Glamour Sound On: Zalia. Opieram się na swoich doświadczeniach i lubię to w sobie

Spotkałyśmy się z Zalią kilka miesięcy po premierze „kocham i tęsknię”, czyli jej debiutanckiego albumu. Artystka podsumowała ten rozdział w swojej karierze i przyznała, że jest z siebie bardzo dumna. Poza tym ujawniła, że pracując nad płytą, dowiedziała się bardzo dużo o sobie jako o artystce, a przy okazji zrozumiała, w jakim kierunku chce się dalej rozwijać i jaką muzykę tworzyć.

Spróbowałam wielu różnych rzeczy – powiedziała Zalia w Glamour Sound On. – Bardzo dużo dowiedziałam się o sobie, o tym, czego chcę od muzyki, w jaką stronę z tą muzyką chcę pójść. „kocham i tęsknię” to jest miła niespodzianka, fajny prezent po ciężkiej pracy i przede wszystkim płyta, z której jestem bardzo dumna

Słuchając i obserwując Zalię, nie sposób nie zauważyć, jak ważna jest dla niej autentyczność. Jej utwory opierają się na jej własnych doświadczeniach (ale często są to sytuacje czy problemy, z którymi wiele młodych osób może się utożsamić). Co więcej, chce być w stu procentach sobą na scenie, jak również poza nią. 

W ogóle nie ma takiego rozgraniczenia na Julię i Zalię – stwierdziła artystka. – Był taki moment w moim życiu, w którym usłyszałam od bliskiej mi osoby, że „Zalia zabiera mi Julię”, a ja mówię: „ale Zalia to Julia”. Bardzo to łączę

Do tego często towarzyszą im dopracowane pod każdym względem materiały wizualne, które sprawiają, że całość staje się bardzo spójna. Julia Zarzecka, bo właśnie tak brzmi jej nazwisko, jest prawdziwą perfekcjonistką. I chce, by wszystkie elementy, które tworzy, jak najlepiej do siebie pasowały. 

W tym wszystkim to ja muszę być fanem Zalii, ja muszę lubić tę muzę, ja muszę być z niej zadowolona, ja muszę być z niej dumna, bo to będzie wisiało na moim Spotify i to mnie reprezentuje – powiedziała Zalia. – Jeśli ja czegoś nie polubię, to nie zagram tego dobrze na koncercie, nie będę chciała udostępnić teledysku. Będę miała wewnętrzny konflikt, co z tym zrobić

W wywiadzie dla Glamour.pl artystka ujawniła także swoje muzyczne plany na przyszłość, w tym te, które dotyczą jej drugiego albumu. Przed nią intensywny czas w studiu, jak również na scenie. Startuje bowiem sezon letnich festiwali muzycznych. 

Glamour Sound On: Zalia – gdzie oglądać i słuchać?

Odcinek Glamour Sound On z Zalią jest dostępny na Glamour.pl, jak również w serwisie streamingowym YouTube. Wersję audio znajdziecie na Spotify. Natomiast wybrane fragmenty rozmowy będziemy publikować na profilach @glamourpoland na Instagramie oraz TikToku. Czekamy na wasze muzyczne rekomendacje – dajcie znać, kogo chcecie zobaczyć i posłuchać w kolejnych odcinkach naszego muzycznego formatu.