Pierwszy dzień Kraków Live Festival 2019 za nami. I chociaż nie obyło się bez niespodzianek (przypomnijmy, że kilka dni temu BANKS odwołała swój koncert w Krakowie), musimy przyznać, że naprawdę dobrze się bawiliśmy. Podobnie jak tysiące festiwalowiczów, którym nie przeszkodziło nawet widmo burzy z piorunami. Wczoraj na Main Stage’u wystąpili Krzysztof Zalewski, Ski Mask The Slump God, Macklemore i DJ Snake. Natomiast na Kraków Stage mieliśmy okazję zobaczyć i posłuchać na żywo Marceliny oraz Aurory – norweskiej artystki, która zaśpiewała w zastępstwie za BANKS. Co działo się wczoraj na terenie Muzeum Lotnictwa Polskiego? Sprawdźcie poniżej.

Kraków Live Festival 2019: Krzysztof Zalewski, Ski Mask The Slump God, Macklemore i DJ Snake na pierwszym dniu festiwalu

Tegoroczną edycję festiwalu otworzył Krzysztof Zalewski. Muzyk został bardzo ciepło przyjęty przez krakowską publiczność. Pod sceną zgromadził się bowiem fani, którzy chętnie śpiewali wspólnie z polskim rockmanem. Nie mogliśmy wymarzyć sobie lepszego otwarcia KLF 2019! Po energetycznym Krzysztofie Zalewskim przyszedł czas na Ski Mask The Slump God. Koncert amerykańskiego rapera to ukłon w stronę miłośników hip-hopu i muzyki elektronicznej. To była naprawdę udana impreza! Ale miano najlepszego koncertu pierwszego dnia Kraków Live Festival 2019 zyskuje tegoroczny headliner – Macklemore.

Koncert Macklemore’a zapamiętamy na bardzo długo! Raper przygotował dla krakowskiej publiczności genialne show – wystąpił w towarzystwie orkiestry i tancerek, do tego kilka razy się przebierał. Wczoraj na terenie Muzeum Lotnictwa Polskiego rozbrzmiały największe hity Macklemore’a, między innymi Thrift Shop, Can’t Hold Us, czy Glorious. Nie zabrakło jednak nowości – piosenka Shadow od razu przypadła do gustu fanom rapera. Macklemore nie szczędził swojej publiczności komplementów. Przyznał, że uwielbia występować w Polsce. Co więcej, okazał wsparcie osobom LGBTQ. Na scenicznych bilbordach wyświetlono obrazy z amerykańskich parad równości. Natomiast raper powiedział, że na jego koncertach wszyscy są mile widziani – niezależnie od narodowości, religii, czy orientacji seksualnej. Podczas występu Macklemore’a świetnie bawili się nie tylko festiwalowicze, ale również sam gwiazdor. Do tego stopnia, że trudno było mu pożegnać się z tłumem i zejść ze sceny.

Kraków Live Festival 2019: godzinowa rozpiska koncertów >>>

Jako ostatni na głównej scenie wystąpił DJ Snake. Francuz ma na swoim koncie współprace z takimi gwiazdami jak Lady Gaga, Pitbull, czy Justin Bieber. Został dwukrotnie nominowany do nagród Grammy. Nic więc dziwnego, że na jego koncert przybyły tłumy. DJ Snake uraczył krakowską publiczność autorską mieszanką mocnego basu i rapu. Po takim koncercie ciężko było zasnąć!

Drugi dzień Kraków Live Festival 2019 zapowiada się równie ekscytująco! Na festiwalowych scenach wystąpią bowiem Rosalie, Calvin Harris, Masego, PRO8BL3M, Post Malone, a także Years & Years. Na taką dawkę emocji (i dobrych brzmień) trzeba się odpowiednio przygotować. Dlatego teraz odpoczywamy i zbieramy siły na wieczór w hotelu Novotel Kraków Centrum, w którym zatrzymaliśmy się na czas festiwalu.

12 miejsc w Krakowie, czyli gdzie jeść, spać i co warto zwiedzić >>>

Zobacz także: