Agnieszka Sokołowska przyszła na świat 18 listopada 1990 roku. Od wielu lat pracowała za granicą, gdzie odnosiła sukcesy w świecie modelingu. Mieszkała w Hamburgu i współpracowała z agencją modelek Modelwerk. Jej fotografie niejednokrotnie umieszczane były na okładkach międzynarodowych edycji uznanych magazynów modowych, m.in. „ELLE”, „Harper's Bazaar”, „Vogue” (można było ją podziwiać m.in. w rumuńskich, ukraińskich, portugalskich, meksykańskich i amerykańskich wydaniach).

 Sokołowska chodziła również po wybiegach tak cenionych nazwisk jak: Alexander Wang, Philipp Plein czy Thom Brown. Brała udział w kampaniach reklamowych marek Givenchy, Saint Laurent czy Marc Jacobs.

O śmierci Agnes Sokołowskiej powiadomił na Instagramie jej przyjaciel, DJ Toby DEE. Artysta opublikował w mediach społecznościowych emocjonalny wpis.

R.I.P Agnieszka Anna Sokołowska. Słowa nie są w stanie opisać uczucia żalu i ja także nie znajdę właściwych. Ale czas przerwać milczenie, ponieważ nie możemy uciec od okropnej prawdy i to nie byłoby również fair wobec Ciebie (...). Wciąż nie mogę uwierzyć, że ten koszmar się spełnił. Odeszłaś – pisze muzyk.

Agnes Sokołowska - pożegnanie modelki

Post informujący o śmierci modelki został umieszczony na Instagramie 30 stycznia. Na zdjęciu widzimy autora wpisu i Agnes tulącą do siebie suczkę Bellę.

Świat nigdy nie zapomni Cię jako serdecznej, silnej, pełnej humoru i charyzmatycznej osoby. Twoja kariera modelki była wyjątkowa. Twoje zdjęcia są wieczne. Spełniłaś swoje marzenie, na zawsze zmieniłaś świat i odcisnęłaś na nim swój ślad. Jestem z Ciebie taki dumny, zawsze będziesz moją inspiracją – czytamy.

Agnes Sokołowską pożegnała też agencja, z którą modelka współpracowała. Na stronie Modelwerk pojawił się nekrolog zmarłej, który opatrzono fotografią Polki z okładki ukraińskiego „Harper's Bazaar”. Słowa ostatniego pożegnania są niezwykle poruszające:

Mamy złamane serce. Słowa nie są w stanie opisać bólu. Nasza ukochana Agnes Sokolowska przeniosła się do lepszego miejsca. Byłaś dla nas jak najlepsza przyjaciółka i będzie Cię nam bardzo brakowało. Zawsze będziesz zajmowała szczególne miejsce w naszych sercach. Już za tobą tęsknimy. Spoczywaj w pokoju.

Przyczyna śmierci 31-latki pozostaje nieznana. Ostatni wpis na Instagramie zamieściła 29 kwietnia 2021 roku.

 

Zobacz także: