Najpierw Taco Hemingway zaskoczył fanów i opublikował informację o tym, że jednak rezygnuje z przerwy od muzyki, którą zapowiadał po intensywnym 2018 roku. Najpopularniejszy raper w Polsce wydał w krótkim czasie aż 3 płyty: Soma 0,5 mg nagraną wspólnie z Quebonafide pod szyldem Taconafide oraz solowe: Café Belga i Flagey. W dość długiej jak na niego publikacji na InstaStories wyznał, że jest „uzależniony od wydawania nowego materiału w lato”. Pocztówka z WWA, lato '19 miała zaplanowaną premierę na 9 sierpnia. Ale Taco Hemingway postanowił wydać ją wcześniej! W ten sposób wczoraj wieczorem nowe piosenki pojawiły się na platformach streamingowych i YouTubie. „Pocztówkę wrzucam klasycznie bez singli, teledysków i promocji, bo pilnie muszę zakończyć ten etap prac. Bo chcę skupić się na kolejnym projekcie. Bo jest lipiec. Bo to moje piosenki i moja decyzja. Bo tak. W sprawie ogłoszonej daty sierpniowej — mam nadzieję, że wybaczycie mi tę zmyłkę. Chodziło mi tylko i wyłącznie o premierę fizyczną. Mam nadzieję, że preorderowicze nie poczują się szczególnie urażeni. Potraktujcie ten album jako jeden wielki singiel”, napisał pod nowym postem na Instagramie. 

Dawid Podsiadło wystąpi na płycie Taco Hemingwaya! Wiemy, kto jeszcze pojawi się wśród gości >>>

Taco Hemingway wydał nową płytę Pocztówka z WWA, lato ’19 kilka tygodni przed planowaną premierą

Najnowsza płyta Taco Hemingwaya Pocztówka z WWA, lato ’19, która niespodziewanie ukazała się w sieci kilka tygodni przed zapowiadaną na 9 sierpnia premierą to aż 11 nowych piosenek, idealnych na wakacyjne imprezy i do słuchania podczas letnich wieczorów. Za produkcję odpowiadają: Borucci, Zeppy Zep i Rumak, czyli znajome nazwiska, ale nie zabrakło również nowych artystów, takich jak: Catz n’Dogz, Pham, Emapea, 2K i Sergiusz. Po raz pierwszy w solowej karierze Taco zaprosił do współpracy gości, wśród których znaleźli się m.in. Pezet, Dawid Podsiadło, Ras, Rosalie. i Schafter. Zgodnie z tym, co zapowiadał, album to wypadkowa obserwacji miasta i społeczeństwa, czyli imprezujących i trochę zagubionych Warszawiaków. Ale Filip Szcześniak nawija też trochę o sobie i o swoim związku z Igą Lis. W Kabrioletach wspomina o tym, że śledzą ich paparazzi, a dziennikarzy bardziej interesuje jego wygląd i prywatne sprawy niż sukcesy zawodowe jak np. to, że wyprzedał z Dawidem Podsiadło stadion PGE Naradowy. I chociaż Taco Hemingway nie wybrał żadnego singla, promującego wydawnictwo Pocztówka z WWA, lato ’19 czujemy, że utwór Leci nowy Future ma całkiem duże predyspozycje! Słuchaliście już całej płyty? 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Jako dzieciak jeździłem na Stadion Dziesięciolecia, gdzie wymieniałem kieszonkowe na pirackie albumy hiphopowe. W wieku nastoletnim logistykę ułatwiała mi rewolucja torrentowa, jednak wygoda rosła wprost proporcjonalnie do kiełkującego poczucia winy. Nie mniej jednak te setki przesłuchanych albumów, nielegalnie nabytych, wpłynęły na to jakim zostałem człowiekiem oraz muzykiem (no dobra — “muzykiem”). Wraz z wydaniem “Trójkąta warszawskiego” obiecałem więc sobie, że - celem spłacenia długu - moje albumy zawsze trafiać będą do internetu za darmo. Oto najnowszy z nich. “POCZTÓWKĘ” wrzucam klasycznie bez singli, teledysków i promocji, bo pilnie muszę zakończyć ten etap prac. Bo chcę skupić się na kolejnym projekcie. Bo jest lipiec. Bo to moje piosenki i moja decyzja. Bo tak. W sprawie ogłoszonej daty sierpniowej — mam nadzieję, że wybaczycie mi tę zmyłkę. Chodziło mi tylko i wyłącznie o premierę fizyczną. Mam nadzieję, że preorderowicze nie poczują się szczególnie urażeni. Potraktujcie ten album jako jeden wielki singiel. Teraz możecie naprawdę zdecydować, czy płyta zasługuje na dołączenie do waszej kolekcji. Na sam koniec pozwólcie, że zabrzmię jak typowy raper: dziękuję wam za wsparcie. Tylko dzięki wam mogę codziennie robić to, co kocham. Do następnego! Na zdrowie, Fifi

Post udostępniony przez tacohemingway (@tacohemingway) Lip 23, 2019 o 1:05 PDT