Nadszedł długo wyczekiwany moment w „Top Model 11”, czyli wyjazd na Fashion Week. Aleksandra Helis, czyli zdobywczyni złotego biletu, Borys Barchan, Natalia Woś, Michalina Wojciechowska, Klaudia Nieścior, Maciej Skiba oraz Adriana Hyzopska polecieli do Kapsztadu w Republice Południowej Afryki, by wziąć udział w sesjach zdjęciowych, jak również innych (wymagających kreatywności czy odporności na stres) zadaniach, a tym samym udowodnić, że mają zadatki na profesjonalną modelkę lub modela. Które uczestniczki i / lub uczestnicy poradzili sobie najlepiej i otrzymali szansę, by spróbować swoich sił podczas castingów podczas tygodnia mody, a kto odpadł? Sprawdźcie, co działo się w 11. odcinku „Top Model 11”.

„Top Model 11”: odcinek 11. Wyjazd do RPA

Przypomnijmy, że w poprzednim odcinku uczestniczki oraz uczestnicy „Top Model 11” wzięli udział m.in. w sesji zdjęciowej, podczas której prezentowali kreacje od luksusowych domów mody. Najsłabiej przed obiektywem Gosi Turczyńskiej, czyli jednej z najbardziej cenionych fotografek w Polsce, poradzili sobie Weronika Pawelec oraz Adrian Nkwamu. To właśnie oni musieli pożegnać się z programem, a co za tym idzie z marzeniami o wygranej. Natomiast w modowym show pozostali: Klaudia Nieścior, Aleksandra Helis, Borys Barchan, Natalia Woś, Michalina Wojciechowska, Adriana Hyzopska i Maciej Skiba. W 11. odcinku tegorocznej edycji „Top Model”, który został wyemitowany 16 listopada tego roku, mogliśmy śledzić ich poczynania w RPA na chwilę przed odbywającym się tam Fashion Weeku. Towarzyszyli im Michał Piróg, a także jury: Joanna Krupa, Marcin Tyszka i Dawid Woliński. 

Zaczynamy największą przygodę tego sezonu – stwierdziła Joanna Krupa w 11. odcinku „Top Model 11”. 

„Top Model 11”: odcinek 11. Sesja zdjęciowa z deskami surfingowymi

Pierwsze zadanie, które twórczynie i twórcy „Top Model 11” przygotowali dla uczestniczek i uczestników, było naprawdę trudne. Zostali bowiem podzieleni na trzy grupy (Adriana i Klaudia, Michalina i Natalia, a także Borys, Maciek i Aleksandra), a następnie wzięli udział w krótkiej lekcji surfingu i zorganizowali sesję zdjęciową z deskami w roli głównej. Musieli nie tylko pozować, ale również samodzielnie robić zdjęcia. Najpierw pojedyncze, a na koniec grupowe. Mieli bardzo mało czasu, bo jedyne 10 albo 15 minut - w zależności od tego, ile osób pracowało w drużynie. Najlepsze okazały się Michalina Wojciechowska i Natalia Woś. W nagrodę otrzymały smartfony oraz słuchawki bezprzewodowe. 

„Top Model 11”: odcinek 11. Zadanie inspirowane afrykańską kulturą

Następnie osoby, które biorą udział w „Top Model 11”, spotkały się ze studentkami oraz studentami prestiżowej Szkoły Mody FEDISA i wzięli udział w zadaniu inspirowanym afrykańską kulturą. Prawdziwa moda kocha różnorodność, a to z pewnością znajdziecie w Kapsztadzie. W tym magicznym mieście różne kultury łączą się i wibrują, tworząc niesamowitą mieszankę - przyznał Dawid Woliński. Tym razem uczestniczki oraz uczestnicy musieli przygotować odpowiednie stylizacje, a także nagrać filmy modowe w mieście. Byli bardzo podekscytowani. Podobało im się, że mogą zrobić coś kreatywnego. 

Naprawdę to było ekstra zadanie, bo mogliśmy współpracować z młodymi projektantami i filmowcami - oceniła Michalina Wojciechowska. 

Podobnie jak w przypadku poprzedniego odcinka, uczestniczki oraz uczestnicy pracowali w grupach. Na wykonanie zadania mieli trzy godziny. Momentami było stresująco - szczególnie u Aleksandry Helis i Borysa Barchana, którzy długo szukali pomysłu na film modowy. Jednak finalnie wszystkim się udało. Kto wygrał? Kim Gush, która była obecna na planie, stwierdziła, że zwycięstwo należy się Natalii Woś i Klaudii Nieścior. Dziewczyny zgodnie przyznały, że bardzo różnią się od siebie, ale dobrze im się współpracowało. Być może na początku niewłaściwie się oceniły. Teraz ich relacja jest o wiele lepsza. 

„Top Model 11”: odcinek 11. Sesja zdjęciowa na wydmach

Kolejne zadanie również nie należało do najłatwiejszych. Uczestniczki oraz uczestnicy zostali zaproszeni na sesję zdjęciową, którą zorganizowano w niezwykle interesującej, ale jednocześnie wymagającej scenerii. A mianowicie na pustyni. Całość utrudniały nie tylko temperatury czy silny wiatr, ale również deska snowboardowa, która stanowiła rekwizyt na planie zdjęciowym. Mimo strachu i stresu warto było opanować emocje i dać z siebie jak najwięcej, ponieważ to właśnie efekty sesji zdjęciowej z Michaelem Oliverem Love'em były następnie oceniane podczas panelu z Joanną Krupą, Marcinem Tyszką, Dawidem Wolińskim, lokalną gwiazdą telewizyjną, jak również Kasią Sokołowską, która połączyła się z Kapsztadem przez internet. Przypomnijmy, że ceniona reżyserka pokazów mody została ostatnio mamą po raz pierwszy. W związku z tym nie dziwi fakt, że nie poleciała do RPA razem z uczestnikami, uczestniczkami oraz jury. 

W 11. odcinku „Top Model 11” jury wyróżniło Borysa Barchana. To już kolejne zadanie, w którym zwyciężył. Świetnie poradzili sobie również Klaudia Nieścior, Adriana Hyzopska, Maciej Skiba, Natalia Woś i Michalina Wojciechowska. Zdjęcia, które wręczyła im Joanna Krupa, to znak, że są bezpieczni i będą mogli spróbować swoich sił podczas castingów na Fashion Weeku w RPA, a co za tym idzie: przybliżą się do wielkiego finału. 

Zobacz także:

„Top Model 11”: odcinek 11. Kto odpadł?

Niestety 11. odcinek „Top Model 11” okazał się ostatnim dla Aleksandry Helis. Zdobywczyni czwartego złotego biletu w historii polskiej edycji modowego show niestety wypadła najsłabiej - jurorki oraz jurorzy mieli do niej sporo uwag. Niemniej jednak mają nadzieję, że wykorzysta szansę, jaką otrzymała w programie. 

W tym tygodniu dużo się działo i wszystko wskazuje na to, że kolejny odcinek, którego emisja jest zaplanowana na 23 listopada, będzie równie emocjonujący. Michalina Wojciechowska, Borys Barchan, Adriana Hyzopska, Natalia Woś, Klaudia Nieścior i Maciej Skiba spotkają się bowiem z topowymi projektantkami oraz projektantami i zrobią wszystko, by zaprezentować zaprojektowane przez nich kreacje na wybiegach. Trzymamy kciuki.