Ile Dakota Johnson i Jamie Dornan zarobili na „50 twarzach Greya”? Zaskakująco mało!

O tym filmie mówili wszyscy! I wszyscy tłumnie ruszyli do kin, kiedy „50 twarzy Greya” pojawiło się na wielkim ekranie. Tylko w Polsce, w dniu premiery, tj. w walentynkowy wieczór 2015 roku, film na podstawie bestsellerowej książki E.L. James obejrzało 425 tysięcy osób i prawie drugie tyle dnia następnego. Podobną popularnością produkcja cieszyła się także w innych krajach. W efekcie, na całym świecie film „50 twarzy Greya” zarobił 550 milionów dolarów! Zatem ile na filmie zarobili aktorzy – odtwórcy głównych ról: Dakota Johnson i Jamie Dornan? Będziecie zaskoczeni, bo biorąc pod uwagę kasowy sukces filmu, ich wynagrodzenia są zadziwiająco małe.

Najgorętsze szminki z filmu „Ciemniejsza strona Greya”. Makijażystka Dakoty Johnson ujawniła sekret pięknych ust aktorki >>>

Zarówno Dakota Johnson, która w filmie „50 twarzy Greya” wcieliła się w rolę Anastasii Steele, studentki literatury, odkrywającej swoją seksualność u boku przystojnego miliardera, jak i jej partner Jamie Dornan, czyli tytułowy Christian Grey, otrzymali za swoje role po 250 tysięcy dolarów. Co, jak widzicie, stanowi jedynie promil tego, co udało się zarobić filmowi. Podobno aktorzy dostali jednak także jakiś procent od wpływów ze sprzedaży biletów – wysokość tej kwoty nie wyszła jednak na światło dzienne. Niewątpliwie jednak nie żałują, bo film „50 twarzy Greya” dla obojga stał się przepustką do światowej rozpoznawalności i, co za tym idzie, trampoliną do kariery (zwłaszcza w przypadku Jamiego Dornana, który zanim zagrał Greya pracował głównie jako model). Zwłaszcza, że po sukcesie pierwszej części filmu, pojawiło się zapotrzebowanie na jego kontynuacje. I gaże aktorów nie były już tak niskie jak na początku. 

Najpopularniejsze fantazje seksualne u kobiet, czyli o jakim seksie marzymy >>>

Podobno już za kolejną, dugą część produkcji, czyli film „Ciemniejsza strona Greya” zgodnie zażądali siedmiocyfrowego wynagrodzenia. I nie mamy wątpliwości, że takie otrzymali. A później, wzięli się za pracę nad trzecią częścią filmu. W międzyczasie stali się ultragwiazdami. Wartość każdego z nich szacuje się dzisiaj na 14 milionów dolarów. Zasłużyli?