Ashley Ellerin: dziewczyna Ashtona Kutchera została zamordowana

Poznali się w grudniu 2000 roku i od lutego 2001 byli parą. Ona była wtedy studentką Fashion Institute of Design of Merchandising w Los Angeles. On miał za sobą już rolę w kinowym hicie „Stary, gdzie moja bryka”. Ich związek przerwała tragedia, którą trudno objąć rozumem.

21 lutego 2001 roku Ashley Ellerin została brutalnie zamordowana w swoim mieszkaniu. Feralnego wieczoru miała się spotkać ze swoim chłopakiem. Zamierzali wspólnie pójść na imprezę po ceremonii wręczenia nagród Grammy.

Ashton Kutcher po latach opowiadał w sądzie, że przybył do domu dziewczyny spóźniony. Kiedy zjawił się na miejscu, zastał drzwi zamknięte.

Zapukałem. Nie było odpowiedzi. Zapukałem ponownie. I znowu brak odpowiedzi. Założyłem, że ponieważ się spóźniłem, wkurzyła się na mnie i wyszła – mówił aktor w 2019 roku.

Dodał, że przed wyjściem zajrzał przez okna i zobaczył coś, co przypominało plamę na podłodze.

 Myślałem, że to czerwone wino rozlane na dywanie. Nie zaniepokoiło mnie to, ponieważ kiedyś byłem u niej na domówce i to przypominało imprezę w college'u – zeznawał 41-letni dziś gwiazdor.

Dodał, że był przerażony, gdy dowiedział się, co się stało.

Morderca Ashley Ellerin skazany po 20 latach

22-latka została znaleziona martwa w swoim domu następnego ranka przez współlokatora. Według prokuratorów zadano jej nożem 47 ciosów. Morderstwo było niezwykle okrutne i przerażające. 

Jak się okazało po latach, Ashley Ellerin padła ofiarą seryjnego mordercy. Michael Gargiulo, którego media okrzyknęły „rozpruwaczem z Hollywood”, miał zaledwie 24 lata, gdy dokonał tej zbrodni.

Zobacz także:

Następnie w 2005 roku pozbawił życia 32-letnią Marię Bruno, matkę czworga dzieci i jego sąsiadkę. W 2008 roku próbował zasztyletować 26-etnią Michelle Murphy. Kobieta przeżyła – i to właśnie jej przypadek doprowadził do aresztowania zbrodniarza (w czasie ataku zranił się, a krew znaleziona w mieszkaniu pozwoliła zidentyfikować sprawcę). W tym samym roku Gargiulo został aresztowany.

Przed sądem stanął jednak znacznie później. W wyniku procesu, w czasie którego zeznawał Kutcher, Michael został uznany winnym dwóch morderstw pierwszego stopnia i usiłowania zabójstwa. Według sędziego Sądu Najwyższego Los Angeles, Larry'ego P. Fidlera, który w czerwcu 2021 roku skazał zbrodniarza na karę śmierci, „Wszędzie, gdzie podążył Gargiulo, siał śmierć i zniszczenie”.