Jak odpowiednio przypiłować krótkie paznokcie?

Pierwszą rzeczą, o której musimy pamiętać przy stylizacji płytki, jest wybranie odpowiedniego pilnika. Ważne, abyśmy zwracały uwagę na jego gradację, czyli średnią ilość piłujących ziarenek na centymetrze kwadratowym przyrządu. Gradacja pilnika mówi nam o tym, z jaką siłą będzie on piłował płytkę. Pilniczek do paznokci o niższej gradacji jest polecany dla paznokci przedłużonych żelem lub akrylem, albo do spiłowania wierzchniej warstwy hybrydy. Nie powinien być on używany do piłowania naturalnej płytki, ponieważ może doprowadzić do jej zniszczenia a nawet mikrozranień. Jeśli robisz manicure na swojej naturalnej płytce, wybierz przyrząd o wyższej gradacji. Pamiętaj, że przed każdym użyciem pilnika powinnaś dokładnie go zdezynfekować, aby zapobiec ewentualnym zakażeniom skóry. 

Kiedy dobierzesz już idealny pilnik, możesz wziąć się za piłowanie paznokci. Najpierw pomyśl jednak o tym, jaki chcesz nadać im kształt. Spiłowanie paznokci na okrągło będzie wymagało od ciebie wprawy: nie skracaj płytki od razu pod sam palec, aby zostawić sobie trochę miejsca na ewentualne poprawki. Pamiętaj też, aby nigdy nie piłować paznokci w powietrzu: ręka zawsze powinna być solidnie podparta. Jeśli nie czujesz się pewnie z piłowaniem na okrągło, możesz pomyśleć o zrobieniu kwadratów. Krótkie kwadratowe paznokcie to sprawdzony i modny sposób na manicure.

Jak malować krótkie paznokcie?

Malowanie krótkich paznokci nie jest bardzo skomplikowane, wymaga jednak trochę więcej precyzji niż nakładanie lakieru na dłuższą płytkę. Mamy tu do czynienia z mniejszą powierzchnią, więc łatwiej będzie nam na przykład przypadkowo najechać pędzelkiem na skórki. Jeśli nie masz wprawy w malowaniu paznokci, pamiętaj, aby zaopatrzyć się w cienki pędzelek, którym łatwiej ci będzie operować na krótkiej płytce. Aby precyzyjnie nałożyć lakier na krótkie paznokcie, trzymaj się tych prostych zasad: 

  • Przed nałożeniem koloru zawsze pamiętaj o użyciu bazy. Ten preparat sprawi, że lakier utrzyma się na płytce dłużej i nie będzie odpryskiwał. 
  • Przy nakładaniu koloru zacznij od pomalowania środków paznokci od nasady aż po sam koniec płytki. Następnie dokładnie uzupełnij boki. Malowanie płytki krótkiego paznokcia powinno ograniczyć się do tych trzech pociągnięć pędzelkiem. 
  • Aby uzyskać najlepszy efekt, paznokcie powinny być pomalowane dwiema warstwami lakieru. Pamiętaj, aby pierwsza warstwa całkowicie wyschła (lub została utwardzona w lampie) zanim nałożysz drugą. 
  • Całość utrwal top coatem, który dopilnuje, aby manicure utrzymał się na płytce w idealnej formie na dłuższy czas. 

Jaki kolor na krótkie paznokcie wybrać?

Krótkie paznokcie dają nam duże pole do popisu, jeśli chodzi o wybór koloru. Ich długość i kształt są na tyle subtelne i uniwersalne, że z barwą możesz trochę zaszaleć. Jednym z naszych ulubionych trendów na nadchodzący sezon są kolory pastelowe, takie jak lawendowy, pomarańczowy, niebieski czy miętowy. Pastele są idealne do zrobienia skittles nails, czyli manicure z każdym paznokciem w innym kolorze. Ta stylizacja będzie świetnie wyglądała na krótkich paznokciach w kształcie kwadratów. 

Ponadczasowym wyborem na manicure są paznokcie różowe. Ten kolor ma wiele różnych barw i odcieni, dzięki czemu na pewno będziesz w stanie znaleźć coś idealnego dla siebie. Hitem tego sezonu są paznokcie w kolorze pudrowego różu. Ten dziewczęcy i delikatny kolor nada się na każdą okazję i będzie świetnie wyglądał na krótkiej, zaokrąglonej płytce. 

Jeśli szukasz pomysłu na krótkie paznokcie eleganckie, pomyśl o ciemniejszych barwach. Czerń, granat i butelkowa zieleń to kobiece i bardzo seksowne kolory, które będą świetnym dodatkiem do twojej wyjściowej stylizacji. Te barwy bardzo lubią się też z metalicznymi ozdobami, takimi jak kawior, brokat czy brylanciki. Nas najbardziej urzekły butelkowo - zielone, krótkie paznokcie w kształcie kwadratów, ze srebrnymi elementami. 

Krótkie paznokcie hybrydowe – inspiracje

Manicure hybrydowy to trwała, sprawdzona i łatwo dostępna opcja na stylizację paznokci. Wybranie lakierów światłoutwardzalnych daje nam też możliwość szybkiego wykonania na płytce ciekawych wzorów. Jednym ze znanych trendów świata beauty są paznokcie syrenka, czyli lakier hybrydowy ze specjalnym, połyskującym pyłkiem. Syrenki świetnie sprawdzą się na krótkich, zaokrąglonych paznokciach. Jednym z naszych ulubionych manicure w tej estetyce są paznokcie perłowe, czyli pomalowane jasnym lakierem bazowym z opalizującym pyłkiem. Ta stylizacja robi furorę na Instagramie!

Zobacz także:

Na krótkiej płytce świetnie będzie wyglądał też manicure francuski, czyli paznokcie z białymi końcówkami. Ta ponadczasowa stylizacja sprawdzi się na każdą okazję. French na krótkich paznokciach jest łatwy w wykonaniu, a dzięki użyciu lakierów hybrydowych będziesz mogła cieszyć się nim nawet przez cały miesiąc. 

Krótkie paznokcie żelowe - inspiracje

Paznokcie żelowe kojarzą nam się zazwyczaj z przedłużoną płytką o charakterystycznym kształcie. Nie musi tak jednak być: żel może zostać wykorzystany do stworzenia krótkiego paznokcia za sam palec, za to dzięki użyciu tego preparatu płytka zostanie solidnie utwardzona, a manicure utrzyma się na niej dłużej. Kwadratowe, żelowe paznokcie świetnie wyglądają, gdy są gładko pomalowane jednym kolorem. Dodatkowym, modnym akcentem będzie wybranie lakieru w macie. Nam ta stylizacja najbardziej przypadła do gustu wykonana w kolorach takich jak czerwień, czerń czy granat.