Jak dobrać cienie i pomadkę do czerwonej sukienki?

Dopasowanie pomadki i cieni do makijażu do czerwonej sukienki wcale nie jest tak proste, jak mogłoby się wydawać. Kolor ten jest bowiem bardzo wymagający i w wielu przypadkach nie wygląda korzystnie w zestawieniu z innymi barwami. Podczas malowania oczu do takiej kreacji warto pamiętać o wybieraniu neutralnych kolorów, takich jak wszelkie odcienie brązu. 

Wybór odpowiedniej pomadki do czerwonej sukienki jest jeszcze trudniejszy. Kluczem do uzyskania eleganckiego wyglądu jest odpowiednie dopasowanie odcienia do koloru kreacji, również pod względem samej tonacji. Ciepła czerwień zazwyczaj nie wygląda dobrze w połączeniu z jej chłodniejszą wersją, więc aspekt ten jest szczególnie ważny.

Często niektóre odcienie pomadek niezbyt dobrze komponują się także z tonami zawartymi w skórze, dlatego zazwyczaj najlepszą opcją jest zdecydowanie czerwoną szminkę, która nie skłania się ani w kierunku chłodnych, ani ciepłych tonów.

Szminki do czerwonej sukienki są również trudne pod względem samego charakteru tego koloru. Wyrysowanie równego konturu niekiedy może stanowić nie lada wyzwanie, a rozmazanie tak ciemnej i wyrazistej pomadki potrafi zepsuć całą zabawę. Na szczęście istnieją liczne konturówki, które pomogą ci w trakcie malowania ust na czerwono.

Podczas wybierania szminki wchodzącej w skład makijażu do czerwonej sukienki warto skupić się także na jej formule oraz trwałości. W przypadku dziennych makijaży, które mają wytrzymać nie więcej niż kilka godzin, można postawić na nieco bardziej nawilżające wersje tego kosmetyku.

Makijaż do czerwonej sukienki dla blondynek — dzienny

Naturalne blondynki zazwyczaj mają znacznie jaśniejszą karnację niż brunetki, dlatego makijaż do czerwonej sukienki na co dzień dla takich kobiet powinien być bardzo subtelny. Mowa tu głównie o konturowaniu i cieniowaniu oka, które to w przypadku dnia w pracy lub szkole nie zawsze muszą być bardzo wyraźne.

Czasami dobrym pomysłem jest postawienie na zwykłą, czarną kreskę, podkreślenie brwi, pomalowanie rzęs oraz ukrycie ewentualnych przebarwień i problemów skórnych za pomocą kremu BB i korektora. Jeśli chcesz nieco bardziej zaznaczyć powieki, możesz zdecydować się na jasnobrązowy cień lub użyć bronzera, który zwykle wykorzystujesz do konturowania twarzy.

Zobacz także:

Usta do czerwonej sukienki na co dzień w przypadku blondynek powinny być wyraziste. Jeśli nie będą, kreacja przyćmi cały make-up i naturalną urodę danej kobiety. W sytuacji, gdy nie chcesz malować ust czerwoną pomadką bardzo rzucającą się w oczy, możesz postawić na znacznie delikatniejszy tint niezwykle popularny w krajach azjatyckich. Jest to kosmetyk w postaci barwnika, który nadaje ustom delikatny odcień wybranego koloru bez konieczności wyrysowywania ostrych krawędzi za pomocą konturówki lub szminki w płynie i pędzelka.

Makijaż dzienny: dzięki tym trikom będzie naturalny i trwały >>>

Makijaż do czerwonej sukienki dla blondynek — wieczorowy

Makijaż na wesele do czerwonej sukienki dla blondynki może być znacznie bardziej intensywny niż jego dzienny odpowiednik. Z tego powodu podczas wieczornych wyjść można postawić na nieco mocniejsze konturowanie twarzy.

Blondynkom pasują różowe policzki, jednak podczas nakładania różu należy zachować umiar, ponieważ łatwo przesadzić z takim efektem i zupełnie go zepsuć. Kobiety o jasnych włosach zazwyczaj mają także bardzo delikatną urodę, dlatego zbyt wiele kosmetyków na twarzy w ich przypadku nie tylko postarza, lecz także wygląda bardzo nienaturalnie.

W przypadku większych wyjść, makijaż do czerwonej sukienki może obejmować również intensywniejsze cieniowanie oczu. W tym przypadku lepiej postawić na jasne i średnie odcienie brązu pasujące do odcienia sukienki oraz błyszczące cienie w kolorze bieli lub lekkiego beżu, które są w stanie rozświetlić spojrzenie i sprawić, że cały efekt będzie wyglądać świeżo i młodo. Makijaż warto wzbogacić także o czarną, klasyczną kreskę lub sztuczne rzęsy.

W przypadku takiego makijażu nie można zapominać również o podkładzie, ponieważ jego brak połączony z mocniejszym podkreśleniem oczu nigdy nie prezentuje się zbyt dobrze. Konieczne jest także solidne utrwalenie wszystkich produktów za pomocą pudru, który będzie w stanie przetrwać całą noc.

Makijaż do czerwonej sukienki dla brunetek — dzienny

Make up do czerwonej sukienki dla brunetek może nieco różnić się od wersji dla blondynek. Kwestia podkładu, korektora i pudru jest taka sama, jednak różnice pojawiają się zwykle podczas makijażu oczu, brwi, ust i konturowania.

Brunetkom na ogół pasują znacznie bardziej wyraziste kolory niż blondynkom. Z tego powodu brwi zwykle powinny być dużo ciemniejsze, podobnie jak opcjonalne konturowanie lub makijaż powieki.  Kobiety o takiej oprawie oczu i twarzy mogą pozwolić sobie także na wykonanie niepełnej kreski bez jaskółki podkreślającej linię rzęs. Dobrym pomysłem jest również użycie jasnego, iskrzącego cienia w wewnętrznym kąciku.

Makijaż dzienny do czerwonej sukienki może obejmować również usta. Po użyciu podkładu lub kremu BB, korektora, pudru i wykonaniu makijażu oczu oraz brwi możesz z powodzeniem sięgnąć po czerwoną pomadkę dopasowaną do odcienia sukienki. Jeśli wolisz nieco bardziej neutralny efekt, doskonale sprawdzą się różnego rodzaju odcienie wpadające w brąz.

W przypadku dziennych makijaży, które muszą wytrzymać zaledwie kilka godzin bez konieczności radzenia sobie z tłustym jedzeniem, można postawić także na błyszczyki właśnie w takich kolorach. W połączeniu z sukienką w tak intensywnej barwie, jaką jest czerwony, warto używać nieco ciemniejszych odcieni, które skupią uwagę na twarzy, a nie na samej kreacji.

Makijaż do czerwonej sukienki dla brunetek — wieczorowy

Makijaż do czerwonej sukienki dla brunetek może być znacznie intensywniejszy niż ten dla blondynek. W tym celu, oprócz standardowych kroków, należy zastosować również nieco mocniejsze cieniowanie powieki i konturowanie.

W tak intensywnym makijażu doskonale sprawdza się również jasny, iskrzący cień w wewnętrznym kącku, który rozświetla spojrzenie i sprawia, że cały efekt nie wydaje się zbyt przytłaczający. Brunetkom pasuje także efekt smokey eyes, który uzyskasz za pomocą ciemnych, brązowych cieni lub czarnej kredki nadającej się do rozcierania. Mogą one postawić również na sztuczne rzęsy o teatralnym wyglądzie lub błyszczące folie do powiek i pigmenty.

Brunetki wyglądają dobrze również w brzoskwiniowym różu do policzków dopasowanym do tonacji skóry i włosów oraz samej sukienki. Mogą one pozwolić sobie także na bardziej wyrazisty rozświetlacz.

Podczas znacznie bardziej wymagających wyjść, takich jak, na przykład, wesele, warto postawić na pomadkę, której trwałość pozwoli na zabawę bez martwienia się o jej stan przez niemal całą noc. Zwykle są to zastygające, płynne formuły, które nie migrują po ustach i nie rozmazują się podczas jakiegokolwiek kontaktu z jedzeniem lub piciem. 

Makijaż na imprezę krok po kroku. Jak zrobić idealny makijaż oczu i ust na imprezę? Podpowiadamy! >>>