Polskie filmy i seriale cieszą się sporą popularnością wśród subskrybentów, jak również subskrybentek Netfliksa. Dlatego nie powinien dziwić fakt, że w bibliotece serwisu streamingowego regularnie pojawiają się nowe produkcje, które zostały zrealizowane nad Wisłą. Po trzymającym w napięciu „Zachowaj spokój”, „Królowej” z Andrzejem Sewerynem i zagmatwanych, ale zdecydowanie wartych obejrzenia „Grach rodzinnych” przyszedł czas na „Plan lekcji”, czyli kryminał, którego akcja – jak sam tytuł wskazuje – rozgrywa się w szkole. Głównym bohaterem jest były policjant, który zatrudnia się w szkole jako nauczyciel historii. Natomiast uczennice i uczniowie mierzą się z problemami, z jakimi zdecydowanie nie powinni. Oto wszystko, co wiemy o nowym filmie kryminalnym w reżyserii Daniela Markowicza, który jest dostępny na platformie Netflix. 

„Plan lekcji” – fabuła. Zobaczcie zwiastun i poznajcie szczegóły  

Listopad 2022 jest bardzo interesujący pod względem premier filmowych i serialowych na Netfliksie. „The Crown 5”, „1899”, „Szkoła dla elity 6”, „Wednesday” – to właśnie te produkcje należały do grona najbardziej wyczekiwanych. Są szeroko komentowane (zarówno przez krytyków oraz krytyczki, jak i widzów i widzki), poza tym robią furorę w mediach społecznościowych. W związku z tym niektóre osoby mogły nie zauważyć, że Netflix udostępnił w tym miesiącu także nowy kryminał made in Poland. A mianowicie „Plan lekcji”. Fabuła filmu skupia się wokół byłego policjanta, który zatrudnia się w szkole, by zmierzyć się z gangiem podejrzewanym o zabójstwo jednego z nauczycieli, a prywatnie jego przyjaciela. Wiele wskazuje na to, że członkowie grupy mają też wpływ na niektórych uczniów i uczennic. W filmie dużo się dzieje – są sceny akcji, nie brakuje zaskoczeń. Nie będziemy zdradzać więcej, ale proponujemy, by przed seansem obejrzeć oficjalny zwiastun produkcji. Znajdziecie go tutaj:

 

„Plan lekcji” – obsada i twórcy

Obsada „Planu lekcji” zasługuje na osobny akapit. Wspomnianego ex policjanta gra Piotr Witkowski – 33-letni aktor, który ma na swoim koncie udział w takich produkcjach jak „Miasto 44”, „Kamerdyner”, „Proceder” czy „1983”. W filmie występują również Jan Wieczorkowski, Rafał Zawierucha, Marcin Bosak oraz Roma Gąsiorowska. Co więcej, na ekranie pojawia się wiele artystek i artystów młodego pokolenia, o których niebawem może zrobić się naprawdę głośno. Wśród nich Antonina Jarnuszkiewicz, Nicolas Przygoda, Pascal Fischer czy Nel Kaczmarek

Piotr Witkowski po raz kolejny w swojej karierze został obsadzony w roli głównej. Po premierze „Planu lekcji” na Netfliksie opublikował post na swoim profilu na Instagramie (@piotr_witkowski_), w którym podziękował osobom pracującym nad tą produkcją, a przy okazji zaprezentował oficjalny plakat. To z całą pewnością ważny dla niego moment. 

Dziękuję wszystkim którzy przyłożyli się do tego projektu! – napisał Piotr Witkowski na swoim profilu na Instagramie. 

Jeśli chodzi o twórców, za reżyserię „Planu lekcji” odpowiada Daniel Markowicz („Diablo. Wyścig o wszystko”, „Bartkowiak”), z kolei scenariusz jest autorstwa Daniela Bernardiego („Bartkowiak”). Jak widać, nie jest to pierwszy raz, gdy współpracują ze sobą. 

„Plan lekcji” – data premiery 

Premierę „Planu lekcji” zaplanowano na 23 listopada 2022 roku. To znaczy, że film jest już dostępny dla subskrybentek i subskrybentów Netfliksa. Obejrzycie?