VMA 2022: występ Måneskin ocenzurowany, bo Damiano pokazał pośladki?

Gala MTV Video Music Awards 2022 przeszła do historii. Oprócz zachwycających kreacji gwiazd nie zabrakło niezapomnianych momentów, o których dziś mówią wszyscy. Odbierając nagrodę za teledysk roku, Taylor Swift ogłosiła premierę nowej płyty. Johnny Depp, który w Prudential Center w Newark w zaprezentował się w stroju kosmonauty, ze sceny ogłosił, że... szuka pracy. A Lizzo odpowiedziała na body-shaming, dając do wiwatu komikowi Ariesowi Spearsowi, który kilka dni wcześniej skomentował jej wygląd w pełnej hejtu wypowiedzi.

Do najgłośniej dyskutowanych chwil tego wieczoru należy też z pewnością występ zespołu Måneskin, który po wygraniu Eurowizji 2021 nie daje o sobie zapomnieć. W 2022 roku Włosi po raz pierwszy zaprezentowali się na wręczeniu nagród VMA, gdzie odebrali statuetkę za najlepszy teledysk do muzyki alternatywnej za kawałek „I Wanna Be Your Slave”. Znacznie więcej niż o tym fakcie mówi się dziś jednak o występie grupy, który wzbudził ogromne poruszenie.

Damiano David, Victoria De Angelis, Thomas Raggi oraz Ethan Torchio byli jednymi z ostatnich, którzy pojawili na scenie VMA 2022. Zagrali piosenkę „Supermodel”, ale ich fanki i fani nie byli zadowoleni. Dlaczego? W trakcie koncertu kamery nagle „zmieniły perspektywę” i zaczęły pokazywać występ z góry – tak, że widzki i widzowie nie mogli zobaczyć, co właściwie dzieje się na scenie. Chwilę wcześniej Damiano, który ubrał się w wycięte lateksowe spodnie, zaprezentował publiczności swoje pośladki. Fanki i fani grupy doszli do wniosku, że powodem cenzury był skąpy ubiór frontmana.

VMA 2022: a może chodziło sutek basistki Victorii?

Nie jest to jednak cała prawda, bo na pośladkach wokalisty kontrowersje się nie kończą. Na wręczenie nagród VMA 2022 basistka Måneskin, Victoria De Angelis, przywdziała top na jedno ramię, który odsłaniał jej pierś z zaklejonym sutkiem. W trakcie performance’u bluzka zsunęła się z ramienia artystki i ukazała jej drugą pierś, w tym – o zgrozo – niczym nieosłonięty sutek.  22-latka nie przejęła się „awarią garderoby” i kontynuowała występ. Takiej „niegodziwości” stacja nie mogła pokazać – kamery zostały przekierowane na publiczność. Przez blisko 40 sekund pokazywano... puste siedzenia na widowni.

Skonsternowani widzki i widzowie udali na Twittera. Nie kryli oburzenia w związku decyzją MTV o ocenzurowaniu występu ich ulubieńców.

Sprawiedliwość dla Maneskin! Sprawmy, aby sutki były widoczne! Mężczyzna z rozpiętą koszulą i pośladkami jest w porządku, a piersi kobiety są ocenzurowane – to tylko jeden z wielu głosów niezadowolonych fanek i fanów zespołu.

Wśród licznych zarzutów, które popłynęły w stronę MTV, pojawiły się opinie, że stacja powinna przeprosić grupę. Cóż, organizatorom ceremonii VMA z pewnością należałoby zacytować Florence Pugh, która na obraźliwe komentarze dotyczące jej prześwitującej sukienki Valentino, odpowiedziała krótko i dosadnie: „Dorośnijcie”...

 

Zobacz także: