Arnie Hammer oskarżony o gwałt i kanibalizm

Początek 2021 potraktował nas brutalnie. Ta wiadomość obiegła świat w połowie stycznia i zmieniła wszystko. Na zawsze. Bo Armiego Hammera kochałyśmy i kochaliśmy bardzo. Aktor znany z kinowych hitów takich jak „Kryptonim U.N.C.L.E” Guya Ritchie’ego czy „Tamte dni, tamte noce Luki Guadagnino” został oskarżony o… skłonności kanibalistyczne. Niedługo potem padły oskarżenia o gwałt i pobicie. Zeznania ofiar, jednej z byłych partnerek aktora, Effie, były porażające. Gwiazdor zaprzeczył stawianym mu oskarżeniom. Jednocześnie postanowił zrezygnować z pracy przy najnowszym filmie ze swoim udziałem. Oj, Armie...

fot. Getty Images

Meghan i Markle u Oprah Winfrey

Książę Harry i Meghan Markle w lutym potwierdzili, że definitywnie opuszczają rodzinę królewską i rezygnują z pełnionych obowiązków. Wkrótce potem, w marcu, udzielili Oprah Winfrey wywiadu, który zszokował opinię publiczną (było to tuż po tym, jak mediach pojawiły się informacje, według których Markle dręczyła pracowników pałacu Buckingham). Na antenie stacji CBS pod adresem rodziny królewskiej padły poważne oskarżenia. Para obwiniała „firmę” m.in. ignorowanie kiepskiego stanu psychicznego księżnej Sussex i zupełną bierność, gdy ta prosiła o pomoc w walce z depresją i myślami samobójczymi. Poza tym Meghan i Harry oskarżyli brytyjski dwór o rasizm. Zero patyczkowania się.

fot. Getty Images

Nadużycia na polskich uczelniach artystycznych

Mobbing, przemoc psychiczna, molestowanie seksualne  – to realia, z którymi od lat spotykają się na uczelniach wyższych polskie aktorki i polscy aktorzy.  Takie przynajmniej wnioski płynęły z opublikowanego na Facebooku przez aktorkę Annę Paligę listu dotyczącego nadużyć wobec studentów Szkoły Filmowej w Łodzi. Upublicznienie w marcu problemów skrywanych (i tolerowanych!) przez lata przyniosło falę szczerych wyznań ze strony innych poszkodowanych. O swoich traumatycznych doświadczeniach opowiedzieli m.in. Zofia Wichłacz i Dawid Ogrodnik.

fot. Getty Images

Zobacz także:

Pogrzeb księcia Filipa i  nieobecność Meghan Markle

7 kwietnia 2021 r. w kaplicy św. Jerzego na zamku Windsor odbył się pogrzeb księcia Filipa. Zgodnie z jego wolą i w związku z pandemią COVID-19 w ceremonii uczestniczyło zaledwie 30 osób. Zabrakło Meghan Markle, która ogłosiła, że jej nieobecność jest spowodowana zaawansowaną ciążą i obawami o zdrowie, a nie - napiętymi stosunkami z rodziną królewską po rozmowie u Oprah. W medialnych informacjach więcej niż o samym pogrzebie mówiło się o trudnej dynamice relacji pomiędzy braćmi: Harrym i Willliamem.

fot. Getty Images

Coming out Piaska

Tegoroczny maj okazał się przełomowy dla Andrzeja Piasecznego, który wreszcie się odważył i publicznie oznajmił, że jest gejem. Na antenie radiowej wokalista został zapytany o utwór „Miłość”, który pojawił się na trackliście jego najnowszego albumu. W piosence padają słowa: „nie możesz zasnąć i przestać śnić, a życie chciałbyś dzielić tylko z nim”. Piasek przyznał, że to o nim. Brawo za szczerość! Lepiej późno, niż później.

fot. AKPA

Martyna Wojciechowska i Przemek Kossakowski

Tak, wiemy: miało nie być o rozstaniach. Ale to było tak szokujące, że po prostu nie możemy go pominąć. No bo po pierwsze: para przez lata uchodziła za jedną z bardziej udanych w polskim show-biznesie. Po drugie: Przemek Kossakowski wyprowadził się od Martyny Wojciechowskiej zaledwie trzy miesiące po ślubie. Po trzecie: jak zakomunikowała podróżniczka, sama była obrotem spraw zadziwiona. Po czwarte: jak się okazało, Kossakowski czuł się niekomfortowo z tym, że za sprawą związku znalazł się na świeczniku i stał się obiektem zainteresowania mediów. Wait, whaaaaat?

fot. AKPA

Beata Kozidrak zatrzymana za jazdę pod wpływem alkoholu

2 września 2021 r. świat obiegła informacja: na warszawskim Mokotowie policja zatrzymała sławną piosenkarkę, Beatę K. Jak donosiły media, 61-letnia gwiazda prowadziła samochód marki BMW w stanie nietrzeźwości i „jechała od krawężnika do krawężnika”. Badanie alkomatem wykazało, że piosenkarka miała około 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Artystce zostało odebrane prawo jazdy, a sama zainteresowana następnego dnia zapewniła, że wstydzi się swojego zachowania.

fot. AKPA

Alec Baldwin i tragedia na planie filmu „Rust”

Pod koniec października na planie amerykańskiego filmu „Rust” doszło do tragedii. Alec Baldwin, biorący udział w próbie sceny z „zimną”, czyli bezpieczną bronią, postrzelił dwie osoby. Jedna z nich zmarła. Operatorka filmowa Halyna Hutchins natychmiast po zdarzeniu została przewieziona do szpitala University of New Mexico, ale niestety nie przeżyła. Drugą postrzeloną osobą był reżyser filmu Joel Souza, który po tragicznym incydencie trafił do szpitala Christusa St. Vincenta. Tragedia, która na jakiś czas odjęła nam mowę.

fot. Getty Images

Barbara Kurdej-Szatan kontra Straż Graniczna

Gry Barbara Kurdej-Szatan zabiera głos w jakiejś sprawie, to wiedzcie, że będzie się działo. Komentując na Instagramie kryzys humanitarny na polsko-białoruskiej granicy, aktorka, piosenkarka i prezenterka w wulgarnych słowach obraziła Straż Graniczną. Funkcjonariuszy, którzy nie pozwalają migrantom nielegalnie przekroczyć granicy, nazwała mordercami i by podkreślić swoje oburzenie, wielokrotnie użyła słowa na k. Celebrytka poniosła konsekwencje w związku ze swym emocjonalnym wpisem (utrata posady w telewizji, prokuratura na karku). A my wciąż nie możemy otrząsnąć się z szoku. Bo pamiętamy, że jeszcze na początku tego roku gwiazdka reklamowała niebotycznie drogi wózek z „Heniem, który jeździ jak król”. Pchany po plaży przez dzieci z Zanzibaru. Przypominamy: Zanzibar to taka tanzańska wyspa, na której poza turystyką panuje skrajne ubóstwo.

fot. AKPA

Britney Spears i walka o kuratelę

Przez 13 lat Britney Spears była ubezwłasnowolniona. Artystka znajdowała się pod kuratelą ojca, Jamiego Spearsa, jednak po latach zdecydowała się zawalczyć o siebie. Postanowiła odzyskać kontrolę nad swoim życiem, móc samodzielnie podejmować decyzje i zarządzać majątkiem, na który ciężko pracowała od dzieciństwa. Za artystką murem stanęli jej wielbiciele, którzy wyszli na ulice Stanów Zjednoczonych z hasłem „Uwolnić Britney”. Po wielu (czasem zaskakujących) zwrotach sprawy, ku uciesze fanów, w listopadzie Spears odzyskała wolność! Przychylną gwieździe decyzję podjął sąd w Kalifornii. 

fot. Getty Images

Horror na festiwalu Travisa Scotta

Na Astroworld Festival, organizowanym przez Travisa Scotta, doszło do dramatycznych zdarzeń. W wyniku wybuchu paniki życie straciło 8 osób, kolejne dwie zmarły w szpitalu na skutek odniesionych obrażeń, a około 300 zostało rannych. Poszkodowani złożyli zbiorowy pozew przeciwko raperowi i innym organizatorom, zarzucając im niezapewnienie wystarczających środków bezpieczeństwa podczas listopadowego festiwalu w Houston. Scott, prywatnie partner i ojciec dziecka Kylie Jenner, nie poczuwa się do winy. Twierdzi, że nie dopuścił się zaniedbań przy organizacji imprezy.

fot. Getty Images

Adele oskarżona o plagiat twórczości mało znanej artystki

Nie że jedna piosenka. Od razu cała twórczość. Niezależna artystka Xiomara oskarżyła Adele, że większość piosenek z jej najnowszego albumu „30” to nic innego jak kopie jej utworów. I to nie tylko w warstwie lirycznej, i muzycznej – podobieństwa dostrzegła też w wideoklipach. Niestety nie znamy stanowiska samej Adele wobec tych oskarżeń, czekamy jednak na rozwój zdarzeń.

fot. Getty Images

Wszystkie dramy Dody

A teraz wisienka na torcie. Gwiazda tego zestawienia mogłaby swoimi tegorocznymi skandalami obdzielić kawał polskiego show-bizowego światka, a i tak sporo materiału jeszcze by zostało W zasadzie cały ten tekst mógłby być poświęcony aferkom i skandalom, których bohaterką w 2021 r. stała się Doda. Począwszy od procesu z chirurgiem, który stwierdził, że gwiazda ma na koncie operacje plastyczne, przez sprzedaż własnego ciała w tokenach i głośne rozstanie z Emilem Stępniem, po wszystkie chryje związane z „Dziewczynami z Dubaju”. Na koniec impreza rozwodowa celebrująca nowy początek oraz prokurator z zarzutami działania na szkodę wierzycieli. Mówiąc krótko, Dorota Rabczewska w mijających miesiącach nie mogła narzekać na nudę.

fot. AKPA