Dziewczyny z Dubaju to bez wątpienia jeden z najbardziej wyczekiwanych polskich filmów ostatnich lat. O filmie inspirowanym głośną seksaferą z udziałem polskich modelek i celebrytek mówi się już praktycznie od trzech lat, odkąd prawa do ekranizacji bestsellerowej książki autorstwa Piotra Krysiaka wykupiła sama Doda. Charyzmatyczna wokalistka i jej mąż, Emil Stępień, powierzyli reżyserię filmu Marii Sadowskiej, czyli artystce, która ma już w swoim filmowym  dorobku m.in. biograficzny hit Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej oraz doceniony przez krytyków i branżę dramat Dzień kobiet z Katarzyną Kwiatkowską. Zapowiada się ciekawie? I to jak!

„Dziewczyny z Dubaju” – obsada

Główną rolę w Dziewczynach z Dubaju zagrała Paulina Gałązka. Młodą aktorkę, która wcieliła się w postać Emi, można było dotychczas oglądać m.in. w filmach Kamienie na szaniec, Powidoki, Wszyscy moi przyjaciele nie żyją i Dziewczyna z szafy. Tytułowe bohaterki zagrają również Olga Kalicka, Katarzyna Sawczuk i Anna Karczmarczyk.

Ogromne emocje wśród internautów wzbudza zwłaszcza zagraniczna część obsady. W filmie pojawi się bowiem kilku przystojnych aktorów z Włoch: Giulio Berruti, Luca Molinari, Andrea Preti oraz Iacopo Ricciotti.

Warto dodać, że w pozostałych rolach zobaczymy gwiazdy polskiego kina i teatru: Katarzynę Figurę, Beatę Ścibakównę, Jana Englerta i Józefa Pawłowskiego.

„Dziewczyny z Dubaju” – kiedy premiera? Data jest już znana!

Dziewczyny z Dubaju miały trafić do kin w Polsce w styczniu tego roku. Plany Dody i Emila Stępnia, tak jak i tysięcy innych filmowców na całym świecie, mocno pokrzyżowała pandemia koronawirusa. Wciąż zmieniające się obostrzenia odnośnie zgromadzeń publicznych, a co za tym idzie także zasady funkcjonowania kin, sprawiły, że producenci odwołali planowaną premierę i odłożyli ją w czasie na bliżej nieokreślony termin. 

Nowe informacje w tej sprawie otrzymaliśmy na początku czerwca. Ogłaszając rozwód ze swoim mężem, Rabczewska zapewniła fanów, że przyszłość ich wspólnego filmu nie jest zagrożona, ponieważ pomimo rozstania w dalszym ciągu mają zamiar ze sobą współpracować na płaszczyźnie biznesowej. Przy okazji dowiedzieliśmy się, że nowa data premiery została wyznaczona na jesień 2021.

W kwestii biznesowej: premiera „Dziewczyn z Dubaju” z angielską wersją „Girls to buy” jesienią tego roku – ogłosiła wówczas Doda. Teraz podała dokładną datę premiery filmu. 

„NARESZCIE długooczekiwana data uroczystej premiery «Dziewczyn z Dubaju»– napisała Doda na swoim Instagramie, post zaczynając właśnie od podania dokładnej daty – 22.11.2021. To właśnie wtedy na wielkim ekranie film obejrzą gwiazdy, przedstawiciele mediów i wybrani goście. „Dziewczyny z Dubaju” do kin trafią cztery dni później, tj. 26 listopada 2021 roku. 

Doda nie tylko podzieliła się dobrą wiadomością, ale i udostępniła kilka zdjęć zza kulis powstawania filmu. Jest na nich między innymi z aktorkami filmu, a także z jego reżyserką – Marysią Sadowską. Najlepiej zresztą zobaczcie sami: 

„Dziewczyny z Dubaju” - zwiastun

Choć Dziewczyny z Dubaju są już dawno gotowe, w sieci przez długi czas próżno było szukać jakichkolwiek teaserów i trailerów filmu. Producenci najprawdopodobniej wstrzymywali się bowiem z rozpoczęciem promocyjnej machiny do czasu ustalenia dokładnej daty premiery. Warto jednak dodać, że pierwsze sceny z wyczekiwanej produkcji ukazały się pod koniec czerwca ekskluzywnie w teledysku Dody do jej anglojęzycznego utworu Don't Wanna Hide. Niektóre z nich są dość drastyczne i przedstawiają przemoc seksualną.

Pierwszy oficjalny zwiastun Dziewczyn z Dubaju w końcu ujrzał światło dzienne 23 sierpnia. W trwającej niespełna półtorej minuty zajawce możemy zobaczyć całkiem sporo fragmentów scen z początkowej części filmu.

„Dziewczyny z Dubaju” – Netflix

Doda nie ukrywa, że pragnie, aby produkowany przez nią obraz stał się kasowym hitem nie tylko w Polsce, ale i na świecie. W tym celu nawiązała współpracę z platformą Netflix, dzięki której Dziewczyny z Dubaju jakiś czas po kinowej premierze trafią do oferty serwisu, który dostępny jest już w ponad 190 krajach.

„Dziewczyny z Dubaju – zdjęcia z planu filmu

Doda jako producentka Dziewczyn z Dubaju sprawnie podgrzewa atmosferę oczekiwania na swój najnowszy film. W drugiej połowie sierpnia artystka opublikowała na swoich oficjalnych profilach w serwisach społecznościowych pierwsze oficjalne zdjęcia z planu. Przy okazji jeszcze raz potwierdziła, że premiera obrazu planowana jest na jesień tego roku. Teraz już wiemy, że do kin wybierzemy się pod koniec listopada.