Dziewczyny z Dubaju” to bez wątpienia jeden z najgłośniejszych polskich filmów ostatnich lat. O obrazie inspirowanym szeroko opisywaną w mediach seksaferą z udziałem polskich modelek i celebrytek mówi się praktycznie już od ponad trzech lat, odkąd prawa do ekranizacji bestsellerowej książki autorstwa Piotra Krysiaka wykupiła sama Doda. Charyzmatyczna wokalistka i jej (były już) mąż, Emil Stępień, powierzyli reżyserię filmu Marii Sadowskiej, czyli artystce, która ma w swoim filmowym dorobku m.in. biograficzny hit „Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej” oraz doceniony przez krytyków i branżę dramat „Dzień kobiet” z Katarzyną Kwiatkowską. Zapowiada się ciekawie? I to jak!

„Dziewczyny z Dubaju” – obsada

Główną rolę w „Dziewczynach z Dubaju” zagrała Paulina Gałązka. Młodą aktorkę, która wcieliła się w postać Emi, można było dotychczas oglądać m.in. w filmach „Kamienie na szaniec”, „Powidoki”, „Wszyscy moi przyjaciele nie żyją” i „Dziewczyna z szafy”. Tytułowe bohaterki zagrają również Olga Kalicka, Katarzyna Sawczuk i Anna Karczmarczyk.

Ogromne emocje wśród internautów wzbudza zwłaszcza zagraniczna część obsady. W filmie pojawiło się bowiem kilku przystojnych aktorów z Włoch: Giulio Berruti, Luca Molinari, Andrea Preti oraz Iacopo Ricciotti.

Warto dodać, że w pozostałych rolach zobaczyć można gwiazdy polskiego kina i teatru: Katarzynę Figurę, Beatę Ścibakównę, Jana Englerta i Józefa Pawłowskiego.

„Dziewczyny z Dubaju” – kiedy premiera? Data jest już znana!

„Dziewczyny z Dubaju” miały pierwotnie trafić do kin w Polsce w styczniu 2021 roku. Plany Dody i Emila Stępnia, tak jak i tysięcy innych filmowców na całym świecie, mocno pokrzyżowała jednak pandemia koronawirusa. Wciąż zmieniające się obostrzenia odnośnie zgromadzeń publicznych, a co za tym idzie także zasady funkcjonowania kin, sprawiły, że pod koniec ubiegłego roku producenci odwołali planowaną premierę i odłożyli ją w czasie na bliżej nieokreślony termin. 

Nowe informacje w tej sprawie otrzymaliśmy na początku czerwca. Ogłaszając rozwód ze swoim mężem, Rabczewska zapewniła fanów, że przyszłość ich wspólnego projektu nie jest zagrożona, ponieważ pomimo rozstania w dalszym ciągu mają zamiar ze sobą współpracować na płaszczyźnie biznesowej. Przy okazji dowiedzieliśmy się, że nowa data premiery została wyznaczona na jesień 2021 roku.

W kwestii biznesowej: premiera „Dziewczyn z Dubaju” z angielską wersją „Girls to buy” jesienią tego roku – ogłosiła wówczas Doda. Nieco później podała dokładną datę premiery filmu. 

Zobacz także:

NARESZCIE długo oczekiwana data uroczystej premiery „Dziewczyn z Dubaju” – napisała Doda na swoim Instagramie, post zaczynając właśnie od podania dokładnej daty – 22.11.2021.

To właśnie wtedy na wielkim ekranie film obejrzały gwiazdy, przedstawiciele mediów i wybrani goście. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, Doda nie pojawiła się na niej osobiście.

Mogę podpisać się pod tym obrazem i moją pracą, podtrzymuję jednak, iż nie będę na premierze, gdyż absolutnie NIE podpisuję się pod czymś innym, tj: obrażaniem mnie i reżyserki, dyskredytowaniem mojej pracy, utrudnianiem mi jej, nieuregulowaniem zapłaty dla ekipy - jak się ostatnio okazało za muzykę do filmu(!!!), mnożącymi się konsekwencjami prawnymi, w które jestem intencjonalnie angażowana na oczach całej opinii publicznej - wyjaśniła.

Data rozpoczęcia regularnej dystrybucji kinowej filmu „Dziewczyn z Dubaju” w Polsce została wyznaczona na piątek, 26 listopada 2021 roku.

Doda udostępniła też kilka zdjęć zza kulis powstawania filmu. Jest na nich między innymi z aktorkami filmu, a także z jego reżyserką – Marysią Sadowską. Zresztą zobaczcie sami: 

„Dziewczyny z Dubaju” – teaser, pełny zwiastun 

Choć „Dziewczyny z Dubaju” były nakręcone już wiele miesięcy temu, w sieci przez długi czas próżno było szukać jakichkolwiek teaserów i trailerów filmu. Producenci wstrzymywali się bowiem z rozpoczęciem promocyjnej machiny do czasu ustalenia dokładnej daty premiery. Warto jednak dodać, że pierwsze sceny z wyczekiwanej produkcji ukazały się ekskluzywnie pod koniec czerwca tego roku w teledysku Dody do jej anglojęzycznego singla „Don't Wanna Hide”. Niektóre z nich są dość drastyczne i przedstawiają przemoc seksualną.

Pierwszy teaser „Dziewczyn z Dubaju” ujrzał światło dzienne 23 sierpnia. W trwającej niespełna półtorej minuty zajawce można zobaczyć całkiem sporo fragmentów scen z początkowej części filmu.

Znacznie więcej na temat fabuły filmu można się dowiedzieć z pełnego zwiastuna, który pojawił się w sieci 8 października.

„Dziewczyny z Dubaju” – Netflix

Doda nie ukrywa, że pragnie, aby produkowany przez nią obraz stał się kasowym hitem nie tylko w Polsce, ale i na świecie. W tym celu nawiązała współpracę z platformą Netflix, dzięki której „Dziewczyny z Dubaju” jakiś czas po kinowej premierze trafią do oferty serwisu, który dostępny jest już w ponad 190 krajach.

„Dziewczyny z Dubaju – zdjęcia z planu filmu

Doda jako producentka „Dziewczyn z Dubaju” sprawnie podgrzewała atmosferę oczekiwania na swój najnowszy film. W drugiej połowie sierpnia artystka opublikowała na swoich oficjalnych profilach w serwisach społecznościowych oficjalne zdjęcia z planu. Przy okazji jeszcze raz potwierdziła, że premiera obrazu planowana jest na jesień tego roku.

Planujecie obejrzeć ten film?