Cosmos Muzeum to zyskujący coraz większą popularność punkt na naukowo-rozrywkowej mapie Warszawy. Jesteśmy przekonane, że (przynajmniej) część waszych znajomych zdążyła odwiedzić tę miejscówkę. Dlaczego muzeum złudzeń i sztyki cyfrowej zostało uznane za wyjątkowe? To miejsce w niczym nie przypomina typowego muzeum. W warszawskim Cosmos Muzeum nie znajdziecie eksponatów, których nie można dotykać, dzieł wielkich mistrzów czy tabliczki z napisem zakaz robienia zdjęć. Wręcz przeciwnie! W tym muzeum możecie dotykać absolutnie wszystkiego (spróbujcie zawiązać sznurówki butów za pomocą kombinerek – to nie jest takie proste, jak mogłoby się wydawać). Co więcej, zrobicie tyle zdjęć, że zabraknie wam pamięci w telefonie. Szczególnie, gdy traficie do różowego (totalnie instagramowego) pokoju wypełnionego balonami.

Jednak odwiedzający Cosmos Muzeum w Warszawie przyznają, że największe wrażenie zrobił na nich Infinity Mirror Room. To lustrzany pokój, który dodatkowo został ozdobiony tysiącami światełek. Całość prezentuje się naprawdę imponująco – przypomina rozgwieżdżone niebo, albo… kosmos. Będąc w środku, możecie być pewni, że uda wam się zrobić idealne selfie. To zaledwie część z 50 eksponatów i pokoi, które (jak czytamy na oficjalnej stronie internetowej Cosmos Muzeum) rozbudzą waszą ciekawość.

Cosmos Muzeum Warszawa – ceny biletów

Chcecie wybrać się do Cosmos Muzeum w Warszawie? Jeżeli wasza odpowiedź brzmi „tak”, sprawdźcie, jakie są ceny biletów. Osoby dorosłe za wstęp do muzeum złudzeń i sztuki cyfrowej muszą zapłacić 36 złotych. Natomiast bilet studencki kosztuje 29 złotych. Oczywiście, najtańsze są wejściówki dla dzieci poniżej 12 roku życia – ich cena wynosi 21 złotych.

Wbrew pozorom ceny biletów wstępu do warszawskiego Cosmos Muzeum nie należą do najniższych. Dla porównania – chcąc obejrzeć stałą wystawę w Muzeum Narodowym w Warszawie, dorośli muszą zapłacić 21 złotych. Z kolei bilety dla dzieci, uczniów i studentów poniżej 26. roku życia kosztują złotówkę. Ceny biletów wstępu do Cosmos Muzeum są zbliżone do tych z cennika Centrum Nauki Kopernik. Osoby dorosłe powinny przygotować się na wydatek rzędu 31 lub 33 złotych (w zależności od tego, czy odwiedzają CNK w środku tygodnia czy w weekend). Dzieci zapłacą około 21 złotych.

Czy ceny biletów, które proponują twórcy Cosmos Muzeum w Warszawie są zbyt wysokie? Zabierzcie swoich przyjaciół, rodziców, rodzeństwo, albo własne dzieci na ulicę Łucką 15 i sami o oceńcie. Na zwiedzanie Cosmos Muzeum najlepiej wybrać się w środku tygodnia. Weekendowe kolejki przyprawiają bowiem o zawrót głowy, a ilość odwiedzających wokół może zniechęcać.