Czy łatwiej wystylizować osobę bardzo szczupłą czy puszystą? „Oczywiście, że łatwiej stylizować osoby szczupłe, ale nie na tym polega cała przyjemność” — powiedziała Sylwia Antoszkiewicz, kiedyś stylistka, dziś coach stylu. Na co dzień pracuje z kobietami w różnym wieku, z różnych środowisk, którym pomaga lepiej poczuć i wyrazić się za pomocą ubrania. Jak sama przyznaje, lubi pracować z „żywą materią”. W każdym rozmiarze jest coś pięknego, a wbrew pozorom czasem musi napracować się bardziej, żeby zakryć mankamenty bardzo szczupłej sylwetki niż tej puszystej. Bo „bycie zgrabną” to nie rozmiar, a budowa i proporcje. A pewność siebie buduje się przede wszystkim czując się dobrze ze sobą — także w dobrze dobranych ubraniach.

„Jak odnaleźć się dziś w kościele?” Jola Szymańska w kolejnym odcinku #girlsASK >>>

Sylwia nie jest przeciwniczką sieciówek, ale ceni jakość ubrań. Uczy swoje klientki kupować mniej, ale na dłużej. Wie, że dobrze dobrane i służące przez lata ubrania można znaleźć i w modnych butikach i w sieciówkach. Mówi, że najwięcej jej klientek to kobiety po trzydziestce, które mają już pełniejszą szafę, lepiej wiedzą, czego chcą i wiedzą, co chciałyby wyrazić za pomocą stylu.

#girlTALK i #girlsASK to internetowe show tworzone przez Karolinę Cwalinę, life&business coacha, z myślą o kobietach. Każdy odcinek swoją premierę ma w czwartek o 18.00 na kanale YouTube. W ramach tych dwóch cykli prowadząca odpowiada na pytania widzów oraz rozmawia z zaproszonymi gośćmi na tematy takie jak: samorozwój, biznes, pasje, miłość czy macierzyństwo. To pierwszy taki projekt, gdzie silne, zdolne, przedsiębiorcze kobiety (i nie tylko) rozmawiają otwarcie o tym, co jest dla nich ważne, w co wierzą, co je bawi, ale też co je boli.