1. odcinek 13. edycji programu „Taniec z Gwiazdami” za nami. Choć zdania na temat flagowego show Polsatu są mocno podzielone, to jedno z pewnością nie ulega wątpliwości. Producenci show postarali się, aby w nowym sezonie programu od samego początku nie brakowało ogromnych emocji. Kto zachwycił? Kto rozczarował? Kto zdobył najmniej punktów od jury i widzów i już po pierwszym występie niestety zakończył swoją przygodę z tanecznym show Polsatu? Wszystko jest już jasne.

„Taniec z Gwiazdami 2022” - co się działo w 1. odcinku?

13. edycję programu „Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami” otworzył wspólny występ wszystkich tancerzy, którzy zaprezentowali choreografię do piosenki „Paranoia”, którą wykonała na żywo sama autorka, czyli Daria.

Pierwszy konkursowy taniec tej edycji zaprezentowała... oczywiście para nr 1, czyli Ilona Krawczyńska i Robert Rowiński. Influencerka, którą widzowie Polsatu znają jako współprowadzącą programu „Farma”, razem ze swoim tanecznym partnerem zatańczyła sambę do znanego kawałka country pt. „Cotton Eye Joe” z repertuaru grupy Rednex. Jurorzy przyznali im w sumie aż 33 punkty. Dobry początek!

Jako drudzy na parkiet wyszli Łukasz Płoszajski i Wiktoria Omyła. Aktor znany z seriali „Pierwsza miłość”, „Świat według Kiepskich” i „Święty” i jego partnerka zatańczyli tango do hitu „Początek”, czyli pamiętnego hymnu trasy Męskie Granie 2018. Jurorzy mieli nieco zastrzeżeń i przyznali im 25 punktów.

Karolina Pisarek i Michał Bartkiewicz zatańczyli cza-czę do jednego z największych hitów Madonny - „Vogue”. Iwona Pavlović tym razem także miała sporo uwag. Jury przyznało parze nr 3 w sumie 27 punktów.

Następnie przyszedł czas na premierowy występ pary nr 4, którą stworzyli Krzysztof Rutkowski i Sylwia Madeńska. Detektyw i tancerka, która wygrała pierwszą edycję randkowego show „Love Island”, zatańczyli salsę do znanego motywu z filmu „Różowa Pantera”. Iwona Pavlović zmiażdżyła ten występ i przyznała parze najniższą notę - 1 punkt. Pozostali jurorzy byli mniej surowi, dzięki czemu para w sumie otrzymała 17 punktów.

 Agnieszka Litwin i Dominik Rudnicki- Sipajło.  Para nr 5 zatańczyła charlestona w rytm utworu „Życie kabaretem jest” i zgarnęła za to całkiem niezłą notę - 29 punktów.

Zobacz także:

Jako następni na parkiecie „Tańca z Gwiazdami” pojawili się Michał Mikołajczak i Julia Suryś. Aktor, który sam określa siebie mianem „króla polskich telenowel”, zatańczył ze swoją taneczną partnerką walca wiedeńskiego do przeboju The Weeknda pt. „Earned It”, czyli hit ze ścieżki dźwiękowej do filmu „Pięćdziesiąt twarzy Greya”. Zgarnęli za ten występ 21 punktów.

Para nr 7 w tej edycji „Tańca z Gwiazdami” to Maja Włoszczowska i Roman Osadichiy. Emerytowana sportsmenka i jej taneczny partner zatańczyli jive'a do słynnego kawałka zespołu Queen - „Don’t Stop Me Now”. Wielokrotna medalistka mistrzostw świata w kolarstwie górskim poradziła sobie całkiem nieźle - otrzymała od jury 30 punktów.

To był zdecydowanie jeden z najbardziej poruszających i symbolicznych momentów wieczoru. Para nr 8, Jamala i Jacek Jeschke, zatańczyła walc angielski do utworu „Imagine”. Jurorzy byli oczarowani występem ukraińskiej piosenkarki i przyznali jej aż 37 punktów.

Następni w kolejce Wiesław Nowobilski i Janja Lesar zatańczyli cza-czę do skocznego kawałka „Górą ty, górą ja” z repertuaru zespołu Golec uOrkiestra. Jury przyznało parze 26 punktów.

Następnie przyszedł czas na jeden z najbardziej wyczekiwanych momentów tego odcinka, czyli występ pierwszej w historii show jednopłciowej pary. Jacek Jelonek i Michał Danilczuk zatańczyli jive'a do energetycznego kawałka „Everybody Needs Somebody”. Był ogień!

Najlepszy na razie taniec dzisiejszego wieczoru - stwierdziła Iwona Pavlović.

Pozostali jurorzy również byli pod ogromnym wrażeniem występu męskiej pary. Jacek i Michał zgarnęli za swojego jive'a od jury aż 37 punktów.

Jako ostatni wystąpili Natalia Janoszek i Rafał Maserak - zatańczyli cza-czę do przeboju „Jai Ho” z repertuaru girlsbandu The Pussycat Dolls. Para nr 11 wypadła rewelacyjnie, a jury oceniło ich taniec na 36 punktów.

„Taniec z Gwiazdami 2022” - która para jako pierwsza pożegnała się z show?

Zasady programu „Taniec z Gwiazdami” są nieubłagane. W każdym odcinku z programu odpada jedna para. O tym, kto musi opuścić taneczny show niezmiennie decydują jurorzy oraz widzowie biorący udział w głosowaniu. Rezultat pierwszego odcinka może być dla wielu osób sporym zaskoczeniem. Z programu odpadła para nr 2 - aktor Łukasz Płoszajski i tancerka Wiktoria Omyła.

Łukasz Płoszajski i Wiktoria Omyła w 1. odcinku „Tańca z Gwiazdami 2022” / fot. AKPA

Warto dodać, że na sam koniec odcinka ekipa show uczciła pamięć zmarłego niedawno prezentera Piotra Balickiego, który przez lata pracował na planie „Tańca z Gwiazdami” i innych programów telewizyjnych jako animator publiczności.

Piotrze, specjalnie dla ciebie, tak jak nas uczyłeś - największy aplauz na świecie. Do zobaczenia - powiedział Krzysztof Ibisz.