Chcecie odświeżyć swój obecny blond? A może macie ochotę na totalną metamorfozę? Zanim zmienicie kolor włosów, sprawdźcie, jakie odcienie należą obecnie do grona najmodniejszych. Oskar Wirkus – uznany stylista fryzur oraz ekspert w dziedzinie koloryzacji – przyznaje, że absolutnym hitem sezonu wiosna-lato 2020 jest nordycki blond. Czym charakteryzuje się ten odcień i (najważniejsze!) komu pasuje?

Trendy wiosna 2020: oto najmodniejszy odcień blondu na ten sezon

Jak możecie się domyślać, nordycki blond, to bardzo jasny odcień. Jednym z najbardziej pożądanych kolorów tego sezonu jest nordycki blond. Biały jak kartka papieru, wymagający odpowiedniej oprawy w postaci makijażu, stylizacji i przede wszystkim prawidłowej pielęgnacji włosów – przyznaje Oskar Wirkus. Niestety nie każdemu pasuje ten odcień blondu. Właśnie dlatego warto przemyśleć swój wybór. Ostatecznie, po konsultacji fryzjerskiej klientki najczęściej decydują się na naturalne odcienie, które zapewniają zdrowy wygląd skóry i przedłużony efekt, bez widocznych odrostów – dodaje ekspert. Jeśli potrzebujecie inspiracji, zajrzyjcie do naszej galerii (na górze strony).

Oskar Wirkus zauważa również, że niezależnie od tego, czy macie blond, rude czy kruczoczarne włosy, powinnyście zadbać przede wszystkim o ich pielęgnację. Gwarantujemy, że żaden kolor nie będzie wyglądał dobrze na zniszczonych kosmykach, którym nie poświęca się odpowiedniej uwagi.

Warto również dodać, że w tym sezonie rządzi indywidualizm. Właśnie dlatego nie należy ślepo podążać za trendami, ale wybierać z nich to, co najlepsze i sprawdzać, które tendencje (również te urodowe) pasują do nas najbardziej. W tym sezonie naturalność bierze górę. Niezależnie od panujących trendów przy wyborze odpowiedniego koloru i fryzury kierujemy się tym, co podkreśli osobowość i styl naszego klienta. Objętość z lat 80, surferskie fale, grzywka jak u Dakoty Johnson i francuski bob. Czasy jednej fryzury już minęły! Stawiamy na indywidualność i wydobycie naturalnego piękna – przekonuje stylista fryzur.

Jak pielęgnować blond włosy? Oto kilka sprawdzonych zasad dla blondynek >>>