„Magic Mike: Ostatni taniec”  – co wiemy o produkcji?

Pod koniec listopada 2021 roku Channing Tatum zapowiedział kontynuację hitowych filmów o przystojnych striptizerach, zamieszczając na Twitterze zdjęcie scenariusza. Wiadomo, że napisał go Reid Carolin, scenarzysta dwóch pierwszych części. „Magic Mike 3” zostanie nakręcony przez Stevena Soderbergha, który odpowiadał za reżyserię również w 2012 roku, ale nie powrócił w sequelu z 2015 roku „Magic Mike XXL” (wówczas w jego buty wszedł Gregory Jacobs). 

Tytuł trzeciej części „Magic Mike: Ostatni taniec” („Magic Mike's Last Dance”) zdradza, że ten obraz zakończy historię przystojnego striptizera i jego nie mniej atrakcyjnych kolegów.

„Magic Mike” i „Magic Mike XXL”  –  historia 

Punktem wyjścia dla hitowej produkcji „Magic Mike" z 2012 roku były wspomnienia jego gwiazdora i jednego z najpopularniejszych aktorów Hollywood, Channinga Tatuma, który jako 19-latek pracował jako tancerz erotyczny. W filmowym świecie męskiego striptizu obok niego swoje atuty zaprezentowali również: Alex Pettyfer, Matthew McConaughey i Joe Manganiello.  

W zrealizowanym trzy lata później obrazie „Magic Mike XXL” ponownie pojawili się Tatum i Manganiello, a dołączyli do nich m.in. Matt Boomer, Donald Glover, Michael Strahan.

„Magic Mike” 3: Channing Tatum i Salma Hayek w rolach głównych

Pewne jest, że kolejnej odsłonie serii, obrazie „Magic Mike’s Last Dance”, Channing Tatum powróci w roli Mike’a Lane’a. W kwietniu ogłoszono, że w głównej roli żeńskiej, w której pierwotnie miała się pojawić Thandiwe Newton, ostatecznie obsadzona została Salma Hayek

Thandiwe Newton podjęła trudną decyzję o odejściu z produkcji „Magic Mike’s Last Dance” Warner Bros. Pictures, by zająć się sprawami rodzinnymi – powiedział wtedy „Variety” rzecznik studia.

Według Tatuma postać, w którą wcieli się Hayek, jest „naprawdę silna, nawet silniejsza od Mike’a”. W lutowej rozmowie z gwiazdor stwierdził: Nigdy nie stworzyliśmy tradycyjnej historii miłosnej i to też nie będzie tradycyjna historia miłosna.

Mniej więcej w tym samym czasie gwiazdor przekazał magazynowi „People”: Chcę mieć równorzędną, być może nawet bardziej centralną postać kobiecą (...). Niech ten film będzie o doświadczeniach kobiety, nie o doświadczeniach Mike'a, bo o doświadczeniach Mike’a i chłopaków już wiele zostało powiedziane. Te filmy są nastawione na kobiety. Przynajmniej taki jest nasz zamiar.

Zobacz także:

Sama zainteresowana wydawała się świetnie bawić podczas filmowania projektu. 

Nie mogę narzekać. Każdego dnia na planie miałam okazję pracować z dwunastoma striptizerami. Nie jednym, nie dwoma – dwunastoma – mówiła aktorka w rozmowie z „People” w sierpniu. To najmocniejsza historia miłosna, najsilniejsza kobieca postać, od początku do końca. Czyż nie jestem szczęściarą? – zapytała retorycznie Hayek.

„Magic Mike’s Last Dance”: premiera

Dwa pierwsze filmy opowiadające o „Magic Mike’u”, wyprodukowane przez Warner Bros., zyskały status kinowych przebojów. Najnowsza produkcja miała się pojawić wyłącznie w serwisie streamingowym HBO Max (w ramach nowej polityki Warnera, do którego należy HBO Max). Ostatecznie jednak od decyzję zmieniono i produkcja trafi do kin. Premiera  „Magic Mike’s Last Dance” zaplanowana została na 10 lutego 2023 roku.

„Magic Mike: Ostatni taniec” na pierwszym zdjęciu

21 października 2022 roku odtwórcy głównych ról podzielili się kadrem z wyczekiwanej produkcji. Fotografia, na której Salma Hayek dotyka wyrzeźbionego brzucha Channinga Tatuma, rozpaliła internet do czerwoności.

Zapowiedź tego, co ma się pojawić w kinach w walentynkowy weekend. Nie chcecie tego przegapić – napisała na Instagramie aktorka, doprowadzając fanki i fanów do euforii. 

Wszystkie dobre rzeczy zaczynają się w Miami – zaanonsował z kolei gwiazdor. Też nie możecie się doczekać?

„Magic Mike: Ostatni taniec” w pierwszym zwiastunie

W  połowie listopada 2022 roku Warner Bros. wypuścił pierwszy oficjalny zwiastun finałowej części „Magic Mike”. Tancerz wraca na scenę po długiej przerwie (w wyniku nieudanej transakcji biznesowej splajtował i ograniczył swoją działalność do popisów barmańskich na Florydzie). Pod wpływem namiętnej relacji z piękną bohaterką, w którą wcieliła się Salma Hayek, Mike wyjeżdża do Londynu, gdzie zamierza stworzyć niesamowite show. Po drodze napotka wiele trudności. Czy uda mu się spełnić oczekiwania swoje i publiczności? Zobaczcie zapowiedź!

 

 „The Real Magic Mike” na HBO Max: gratka dla fanek i fanów

Olbrzymi sukces kasowy „Magic Mike’a” zainspirował Channinga Tatuma i Reida Carolina do ożywienia opowieści o przystojnych striptizerach w show „Magic Mike Live" z pokazami w Las Vegas, Londynie, Berlinie i Australii (podobno to właśnie występy na żywo przekonały Soderbergha do wyreżyserowania „Ostatniego tańca Magic Mike’a”). Zapowiadany jest również reality show „The Real Magic Mike”, w których 10 mężczyzn będzie walczyć o możliwość wystąpienia na scenie w Las Vegas. Premiera tego programu ma mieć miejsce 17 grudnia na HBO Max.