„Ostatni taniec Magic Mike’a”, czyli „Magic Mike 3”

Chociaż Tatum nie ujawnił żadnych szczegółów na temat filmu, wiadomo już, że scenariusz napisał Reid Carolin, scenarzysta dwóch pierwszych części. „Magic Mike 3” zostanie nakręcony przez Stevena Soderbergha, który odpowiadał za reżyserię również w 2012 r., ale nie powrócił w sequelu z 2015 r. „Magic Mike XXL”. (wówczas w jego buty wszedł Gregory Jacobs).  Ponieważ Tatum jest tym, który zakomunikował nową produkcję, wszystko wskazuje, że wróci do roli Mike’a Lane’a.

Tytuł trzeciej części „Ostatni taniec Magic Mike’a” (Magic Mike's Last Dance) sugeruje, że ten obraz zakończy historię przystojnego striptizera i jego nie mniej atrakcyjnych kolegów.

„Magic Mike” i „Magic Mike XXL” - historia 

Punktem wyjścia dla hitowej produkcji „Magic Mike" z 2012 r. były wspomnienia jego gwiazdora i jednego z najpopularniejszych aktorów Hollywood Channinga Tatuma, który jako 19-latek pracował jako tancerz erotyczny. W filmowym świecie męskiego striptizu obok niego swoje atuty zaprezentowali również: Alex Pettyfer, Matthew McConaughey i Joe Manganiello.  

Do zrealizowanego trzy lata później obrazu „Magic Mike XXL” wrócili Tatum i Manganiello, a dołączyli m.in. Matt Boomer, Donal Glover, Michael Strahan.

„Ostatni taniec Magic Mike’a” na HBO Max

Dwa pierwsze filmy opowiadające o „Magic Mike’u”, wyprodukowane przez Warner Bros, zyskały status kinowych przebojów. Najnowsza produkcja ma się pojawić wyłącznie w serwisie streamingowym HBO Max. Jest to część nowej polityki Warnera, do którego należy HBO Max, mająca na celu zapewnienie ruchu w serwisie na początku roku. 

Olbrzymi sukces kasowy zainspirował Tatuma i Carolina do ożywienia obrazu na scenie w show „Magic Mike Live" z pokazami w Las Vegas, Londynie, Berlinie i Australii. Podobno to właśnie występy na żywo przekonały Soderbergha do wyreżyserowania „Ostatniego tańca Magic Mike’a”. Zapowiadany jest również reality show  „The Real Magic Mike”, w których 10 mężczyzn będzie walczyć o możliwość wystąpienia na scenie w Las Vegas. Premiera tego programu ma mieć miejsce 17 grudnia na HBO Max..

 

Zobacz także: