Seria „365 dni” Blanki Lipińskiej osiągnęła ogromny sukces nie tylko w Polsce, ale i za granicą. Jej trzy (wzbudzające wiele kontrowersji) książki zostały przetłumaczone na ponad 20 języków i wydane w ponad 30 krajach. Dodatkowo ekranizacje wszystkich części możemy oglądać na Netfliksie. Teraz Blanka Lipińska ogłasza, że to nie koniec historii Laury i Massimo. Powstanie czwarta część „365 dni”!

„365 dni”: 4. część powstanie

Z racji tego, że seria „365 dni” miała być trylogią, fanki fani książki pogodzili się już, że na „Kolejnych 365 dniach” losy Laury i Massimo się zakończą. Okazuje się jednak, że autorka bestsellerowych książek przygotowuje jeszcze jedną część powieści! Jej pisanie zajmuje Blance Lipińskiej jednak znacznie więcej czasu niż poprzednich.

Zarówno książki, jak i filmy wywołały sporo kontrowersji wśród czytelniczek/ków i widzek/ów. Podczas gdy w pierwszej części Laura (grana w filmie przez Annę-Marię Sieklucką) wiedzie życie ze swoim ukochanym Massimo (w filmie - Michele Morrone), to w drugiej i trzeciej pojawiają się problemy. Tymi problemami, a właściwie problemem jest nowy bohater – Nacho (grany przez Simone Susinnę), któremu udaje się uwieść główną bohaterkę. Tak więc możemy domyślać się, że kolejna powieść będzie skupiała się właśnie na tym, jak potoczą się losy Laury i kogo wybierze. szczególnie, że w filmie nie zostało to wytłumaczone... Szczegóły nie są jednak jeszcze znane.

Blanka Lipińska o czwartej części „365 dni”

O tym, że autorka pracuje nad następną książką z serii dowiedzieć się mogłyśmy i mogliśmy z jednego z ostatnich wywiadów. Lipińska zapowiedziała w nim, że pisze czwartą powieść. Zdradziła też, że jej powstawanie zajmuje zdecydowanie więcej czasu niż poprzednich trzech części. Blanka pisze ją już kilka lat.

Jestem szczęśliwa. Plany są, ale jak jesteś szczęśliwy, to proces twórczy jest tak trudny, bo masz tyle ciekawszych rzeczy do roboty. Od dwóch miesięcy zbieram się do skończenia „czwórki”. Ja napisałam czwartą część trylogii! Będzie, tak, ale kiedy, nie wiem… Zaczęłam ją 5 lat temu, proces trwa! – wyznała autorka w wywiadzie dla Party.pl

Czy w takim razie możemy spodziewać się kolejnej części już niedługo?

„365 dni” 4 – czy powstanie film na podstawie książki?

Wiele fanek i fanów gorącej serii Blanki Lipińskiej zastanawia się czy powstanie też ekranizacja kolejnej powieści z serii. Nie ma jeszcze informacji na ten temat, jednak jest to niewykluczone. Poprzednie filmy osiągnęły wielki sukces, nie ma więc powodów, aby nie powtórzyć go w następnej produkcji. O wszystkich szczegółach na temat czwartej części „365 dni” będziemy was informować. Stay tuned!