O tym, że serial powróci, wiedzieliśmy już w lutym 2020 roku, kiedy Netflix potwierdził, że Sex Education, czyli jeden z waszych ulubionych seriali platformy, doczeka się 3. sezonu! W sieci pojawiło się wówczas zapowiadające kolejną edycję wideo, w którym wystąpił Alistair Petrie, czyli serialowy dyrektor Groff, szef placówki, do której uczęszczają główni bohaterowie. W krótkim filmie aktor oprowadza po wystawie malarstwa w liceum Moordale, a na obrazach widoczni są Asa, Maeve, Eric, Lily oraz pozostałe postacie z serialu. A na sam koniec, wskazując na obraz, na którym są Eric i Adam, zadaje pytanie: „Ciekawe, co czeka tych dwóch cherubinów”. Pyta też retorycznie: „Pewnie dowiecie się w trzecim sezonie, prawda?”. Wówczas mówiło się, że premiery 3. sezonu Sex Education spodziewać się możemy pod koniec 2020 roku. Z czasem okazało się jednak, że tamte prognozy były zbyt optymistyczne. Teraz znamy dokładną datę premiery! Nowe odcinkiSex Education zobaczycie szybciej niż się spodziewacie! 

Sex Education 3. sezon – Data premiery i pierwsze zdjęcia z serialu

Zgodnie z najnowszą zapowiedzią Netflixa data premiery 3. sezonu Sex Education to 17 września 2021 roku. Platforma poinformowała także, że 3. sezon liczyć będzie 8 odcinków, uchyliła rąbka tajemnicy co do fabuły, a nawet udostępniła pierwsze zdjęcia z serialu. Jesteście ciekawi? Zajrzyjcie do naszej galerii (u góry strony), bo właśnie tam na was czekają. Jest też kilka fotografii zza kulis produkcji nowego sezonu, których autorką jest członkini obsady Tanya Reynolds (Lily). To prawdziwa gratka dla fanów! Warto zobaczyć, bo zdjęcia są świetne! 

Sex Education 3. sezon – co się wydarzy?

Serial Sex Eduation, za który odpowiedzialna jest Laurie Nunn, w finale drugiego sezonu pozostawił nas oczywiście z wieloma niewiadomymi. W drugiej części serialu sporo pozmieniało się w życiu Otisa Milburna (Asa Butterfield), jego matki seksuolożki Jean (Gillian Anderson), przyjaciela Otisa – Erica (Ncuti Gatwa), Maeve (Emma Mackey), Adama (Connor Swindells), Aimee (Aimee-Lou Wood), Jacksona (Kedar Williams-Stirling), Oli (Patricia Allison) oraz jej ojca Jacoba (Mikael Persbrandt), narodziły się nowe wątki oraz relacje. To było raczej więcej niż pewne, że Netflix zdecyduje się kontynuować tę historię, szczególnie, że Sex Education to jeden z najpopularniejszych seriali platformy. Pierwszy sezon, który miał premierę w styczniu 2019 roku, w cztery pierwsze tygodnie od debiutu obejrzało 40 milionów użytkowników. Czy 3. sezon „Sex Education” będzie się cieszył równie dużym sukcesem? Dowiemy się już niebawem.

Sex Education 3 – Obsada, czyli nowi bohaterowie

Poznamy także nowych bohaterów. Do obsady dołączą: Jason Isaacs, który wcieli się w Petera Groffa, starszego brata Pana Groffa, który ma nieco więcej szczęścia niż postać, którą już znamy, Dua Saleh która w swoim debiucie aktorskim wcieli się w niebinarną postać Cal – uczennicę liceum Moordale, a także Indra Ové, która zagra zastępczą mamę Elsie, Annę.

W 3. sezonie serialu Sex Education wystąpią także: Asa Butterfield, Gillian Anderson, Emma Mackey, Ncuti Gatwa, Connor Swindells, Aimee-Lou Wood, Kedar Williams-Stirling, Chaneil Kular, Simone Ashley, Mimi Keene, Tanya Reynolds, Mikael Persbrandt, Patricia Allison, Sami Outalbalii, Anne-Marie Duff, George Robinson, Chinenye Ezeudu, Alistair Petrie, Samantha Spiro, Rakhee Thakrar i Jim Howick. Też nie możecie się doczekać, by spotkać się z nimi ponownie? 

„Sex Education” 3. sezon - Jemima Kirke w obsadzie

Nas zelektryzowała również informacja, że w obsadzie pojawi się znana z serialu Girls Jemima Kirke! Amerykańska aktorka i malarka, prywatnie partnerka muzyka Alexa Camerona, wystąpi w brytyjskiej produkcji o dojrzewających nastolatkach uczęszczających do liceum Moordale. W kogo się wcieli Jemima? Nową dyrektorkę! To właśnie grana przez nią postać zastąpi usuniętego dyrektora Groffa, ojca Adama. To właśnie ona ma sprawić, aby w Moordale znów zapanował porządek. Co to znaczy? Choćby obowiązek noszenia mundurków!

„Sex Education” 3. sezon - nowy zwiastun serialu

O zmianach w szkole dowiadujemy się z nowego trailera, który utrzymany jest w konwencji wideo-wizytówki szkoły, która ma zachęcić przyszłych uczniów i uczennice do wybrania edukacji w Moordale. Jednak jak widać po minach występujących w wideo osób, coś tu nie gra... Ale co?

Jak Jemima Kirke sprawdzi się w roli nowej dyrektorki? Jakie zmiany dokładnie czekają naszych ulubionych bohaterów i bohaterki? Przekonamy się już 17 września, kiedy 8 nowych odcinków Sex Education trafi na platformę Netflix.