Mamy dobrą wiadomość dla fanek i fanów „Sex Education”, czyli jednego z najchętniej oglądanych seriali na platformie streamingowej Netflix. We wrześniu tego roku potwierdzono, że powstanie kolejny – czwarty już sezon produkcji z Asą Butterfieldem, Emmą Mackey i Gillian Anderson w rolach głównych. Niestety ma być to zarazem sezon ostatni... Co jeszcze wiemy na ten temat? Poznajcie najważniejsze szczegóły.

„Sex Education 4” – obsada 

Kto zagra w „Sex Education 4”? Możemy się spodziewać, że w nowym sezonie zobaczymy Asę Butterfielda – Otisa, Gillian Anderson jako Jean Milburn, Ncuti Gatwę, który wciela się w postać Erica oraz Kedara Williamsa-Stirlinga, czyli serialowego Jacksona, a także odtwórców i odtwórczynie pozostałych ról głównych. I teraz uwaga, bo dla niektórych to może być spoiler. Wiele osób zastanawia się, czy w nowym sezonie „Sex Education” zagra także Emma Mackey. Przypomnijmy, że jej bohaterka – Maeve będzie kontynuować naukę w Stanach Zjednoczonych w ramach programu dla najzdolniejszych uczniów / uczennic. Mamy jednak nadzieję, że pojawi się w przynajmniej kilku odcinkach! 

4. sezon „Sex Education” bez jednej z ulubionych postaci

Są jednak i złe wiadomości, jeśli chodzi o obsadę. A dokładnie Simone Ashley, którą ostatnio można było oglądać w 2. sezonie „Bridgertonów”. Widzki i widzowie pokochali duet, który stworzyła z Jonathanem Baileyem, a ich parę ochrzcili jako #Kanthony. Niestety Simone, która w „Sex Education” przez trzy sezony grała Olivię nie pojawi się w kontynuacji serialu. Okazuje się, że Simone już jakiś czas temu zmuszona była zrezygnować z pracy na planie 4. sezonu, poniewaź nie mogła tego pogodzić z pracą przy historii Bridgertonów, gdzie jest jedną z ważniejszych postaci, zwłaszcza we wspomnianym 2. sezonie odgrywa kluczową rolę miłości najstarszego z Bridgertonów. I na pewno także w kolejnych sezonach będzie jej duuużo na ekranie, Cóż, fanki i fani „Bridgertonów” mają szczęście. 

fot. materiały prasowe Netflix

„Sex Education 4” – fabuła

Uwaga, ten akapit może zawierać spoilery! Zakończenie trzeciego sezonu „Sex Education” było dość zaskakujące. W związku z tym mamy wiele pytań i mamy nadzieję, że odpowiedzi na (przynajmniej część z nich) poznamy, oglądając nowe odcinki. Co dalej z liceum Moordale? Czy Hope Hadden (w tej roli Jemima Kirke), czyli odbierająca wolność uczniom i uczennicom dyrektorka, powróci? Czy Jakob jest ojcem córki Jean? Jeśli chodzi o ostatnie z wymienionych, warto wspomnieć o wypowiedzi jednej z twórczyń, Laurie Nunn, dla Glamour USA. Jej zdaniem Jakob (Mikael Persbrandt) nie jest ojcem. Co więcej, scenarzystka ma nadzieję, że szczegóły poznamy w czwartym sezonie.

„Myślę, że Jakob nie jest ojcem” – przyznała Laurie Nunn w rozmowie z Glamour USA. – „Miejmy nadzieję, że powstanie czwarta seria, aby dowiedzieć się więcej”. 

 „Sex Education 4” – zwiastun

Nie możemy doczekać się trailera „Sex Education 4”. Jednak na razie do sieci trafiła „tylko” krótka – trwająca dosłownie kilka sekund zapowiedź z informacją o tym, że kolejny sezon w ogóle powstanie. Filmik możesz obejrzeć na oficjalnych profilach w mediach społecznościowych Netflix Polska, a także poniżej. 

„Sex Education 4” – data premiery

Netflix potwierdził, że powstanie czwarty sezon „Sex Education”. Ale (niestety) nie zdradził jeszcze daty premiery. Poznamy już prawdopodobnie dopiero za kilka tygodni albo miesięcy. Warto więc uzbroić się w cierpliwość, choć liczymy, że serial pojawi się pod koniec 2022 roku. Chcąc umilić sobie czas oczekiwania na tę informację, możesz obejrzeć wywiad redaktora Glamour.pl z Aimee Lou Wood oraz Ncutim Gatwą, którzy opowiadają o przyszłości hitowego serialu

Zobacz także: