Po, co by nie mówić, sukcesie głośnych filmów „365 dni”, „365 dni: Ten dzień” oraz „Kolejne 365 dni”, Polska otworzyła się bardziej na tworzenie filmów erotycznych. Oprócz produkcji na podstawie książek Blanki Lipińskiej, mogłyśmy i mogliśmy oglądać choćby kontrowersyjne „Dziewczyny z Dubaju”, w kinach obecnie wyświetlana jest „Pokusa” z Heleną Englert, a przed nami jeszcze „Heaven in Hell” z Magdaleną Boczarską i Simone Susinną. Do tych tytułów dołącza właśnie „Pokolenie Ikea”, czyli nowa produkcja z Bartoszem Gelnerem i Michaliną Olszańską w rolach głównych, w której nie będzie brakować gorących i namiętnych scen. Premiera jeszcze tej zimy.

„Pokolenie Ikea” – o czym będzie film?

Produkcja jest adaptacją bestsellerowej powieści o tym samym tytule. Główny bohater – Piotr Czarny jest trzydziestoparoletnim prawnikiem. Jego styl życia opiera się na adrenalinie, przygodnym seksie i imprezach. Piotr postawił sobie cel – chce zapełnić swój spis kochanek imionami na każdą literę. Wtedy właśnie pojawia się Olga, koleżanka z pracy, która stawia mu ultimatum…

W filmie zobaczymy dużo cynizmu, hedonizmu, przygodnego seksu, randek i romansów. Zapowiada się naprawdę gorąco! Czy produkcja może liczyć na odniesienie podobnego sukcesu, co „365 dni”?

W tej historii najbardziej zależy mi na możliwości swobodnego rozmawiania o seksie, czy o tym, że wiele osób korzysta z aplikacji randkowych. Wydaje mi się, że to nie jest żaden temat tabu – w XXI wieku mówienie o tym, że ktoś lubi uprawiać seks, to nie jest nic złego – mówi Bartosz Gelner, odtwórca jednej z głównych ról.  

Książka jest przede wszystkim satyrą na nasze pokolenie. To jest dla mnie najważniejszy element, dlatego tak staram się grać swoją postać – dodaje Michalina Olszańska.

Twórcy filmu zapewniają, że sceny erotyczne w „Pokoleniu Ikea” nie są wyłącznie ozdobnikami .

„Pokolenie Ikea” to opowieść o randkowaniu, seksie, ale i miłości – zapewnia dystrybutor, firma Next Film.

„Pokolenie Ikea” – reżyseria i scenariusz

Zarówno za reżyserię, jak i scenariusz filmu „Pokolenie Ikea" odpowiada Dawid Gral. – Najważniejszymi inspiracjami dla „Pokolenia Ikea” są filmy „Don Jon” (reż. Joseph Gordon-Levitt, 2013) i „Dziennik Bridget Jones” (reż. Sharon Maguire), które pod płaszczykiem płytkiej komercji i nasyconych kolorami obrazków ukryły przesłanie społeczne dotyczące związków. Twórczość Piotra C. obrazuje zmiany w relacjach damsko-męskich w Polsce na przestrzeni ostatnich lat – mówi twórca.

„Pokolenie Ikea” – obsada

W główną rolę, czyli Piotra, wcieli się wspomniany już Bartosz Gelner, którego ostatnio oglądać mogłyśmy i mogliśmy w hitowym serialu Netfliksa „Gry rodzinne”. Olgę zagra Michalina Olszańska. Oprócz nich na ekranie zobaczymy jeszcze Majkę Jeżowską, Pawła Małaszyńskiego, Jana Aleksandrowicza-Kraśko, Sławomira Mandesa, Mateusza Dymidziuka, Dagmarę Bryzek, Adriannę Izydorczyk czy Zuzannę Galewicz.

Zobacz także:

„Pokolenie Ikea” - książka

„Pokolenie Ikea" to bestsellerowa powieść autorstwa Piotra C. Pisarz nigdy nie ujawnił swojego nazwiska i działa pod pseudonimem artystycznym. Książka sprzedała się w ponad 150 tysiącach egzemplarzy. Jest również na 32. pozycji wśród rankingu „Top 100 książek, które należy przeczytać" według polskich internautek i internautów.

„Pokolenie Ikea" – teaser 

16 stycznia 2023 roku do sieci trafił teaser filmu „Pokolenia Ikea”, którego premiera już wkrótce. Pierwszy raz o alfabecie kobiet usłyszałem w liceum. Każda litera to imię kobiety. Kolejność i ilość – bez znaczenia – opowiada w teaserze Piotr Czarny, główny bohater produkcji. 

Czy to męska odpowiedź na ekranizacje powieści Blanki Lipińskiej? Bez wątpienia znów dostaniemy fantazje i hiperbolizacje dotyczące seksualności. Na pewno trzeba poczekać na całość, ale już po poniższej krótkiej zapowiedzi widać, że nie będzie to produkcja najwyższych lotów – zarówno jeśli chodzi o fabułę, jak i zdjęcia itp. Zresztą sprawdźcie same i sami.

„Pokolenie Ikea” – oficjalny zwiastun

Niecały miesiąc przed kinową premierą „Pokolenia Ikea” do sieci trafił w końcu oficjalny zwiastun filmu. Szykuje się hit czy cringe? Ocenę pozostawiamy wam.

To jednak nie wszystko. W internecie można już posłuchać piosenki promującej „Pokolenie Ikea”, czyli utworu „Dopóki jesteś” w wykonaniu Leepecka. „Dopóki jesteś”" to pierwsze efekty współpracy artysty z Kubą Galińskim – producentem tworzącym nagrania takich artystów jak Dawid Podsiadło, Sanah czy Mrozu. Leepeck niezmiennie kontynuuje współpracę z wytwórnią Agora Muzyka. Utwór jest dostępny w serwisach streamingowych.

„Pokolenie Ikea” – data premiery

Film będziemy mogły i mogli oglądać na dużym ekranie. Do kin trafi już 3 marca 2023 roku