Czy się komuś podoba, czy nie, seria „365 dni” stała się popkulturowym fenomenem na skalę światową. Mimo miażdżących recenzji (a być może właśnie dzięki nim), każdy z trzech filmów na kanwie powieści autorstwa Blanki Lipińskiej przez wiele tygodni okupował czołówkę najchętniej oglądanych produkcji na platformie Netflix. O ekranizacji prozy polskiej celebrytki zrobiło się tak głośno za granicą, że dostrzegła ją nawet kapituła Złotych Malin. Przypomnijmy, że w 2021 roku pierwsza część filmowej sagi o losach Laury i Massimo zdobyła aż sześć nominacji do nagród określanych mianem amerykańskich „anty-Oscarów”.

Blanka Lipińska o zakończeniu filmu „Kolejne 365 dni”

Komercyjny sukces filmu „365 dni” sprawił, że Netflix postanowił od razu wykupić prawa do ekranizacji dwóch kolejnych części erotycznego cyklu. Tym samym w 2022 roku fani i fanki serii z całego świecie mieli okazję obejrzeć zarówno „365 dni: Ten dzień”, jak i „Kolejne 365 dni”. Nie jest tajemnicą, że finał filmowej sagi wywołał w wielu widzach sporą konsternację. 

Wytłumaczysz mi ostatnią scenę trzeciej części twojego filmu? Kogo wybrała Laura? - zapytała ostatnio Blankę Lipińską jedna z osób biorących udział w jej instagramowym Q&A.

Autorka „365 dni” zdradziła, że zakończenie filmu „Kolejne 365 dni” specjalnie jest tak nieoczywiste. Lipińska nie chciała bowiem rozczarować ani widzów z #teamMassimo, ani tych trzymających kciuki za rozwój związku Laury z Nacho.

O to chodzi, żebyś ty sobie wybrała i wtedy każdy będzie zadowolony, bo każdy w głowie sam sobie wybierze - wyjaśniła Blanka.

Ja wybrałam w książkach. Jak chcesz wiedzieć kogo, przeczytaj - dodała.

Jak kończy się książka „Kolejne 365 dni”? (spoilery)

Wszystkie osoby, które są ciekawe, co w oryginale wydarzyło się w miłosnym trójkącie Laury, Massimo i Nacho, mogą już teraz zajrzeć do księgarni i przeczytać ostatnią powieść Blanki Lipińskiej. Dla najbardziej niecierpliwych mamy telegraficzne streszczenie finału książki „Kolejne 365 dni”. Jesteście gotowi? 

W trzeciej części erotycznej sagi okazuje się, że Laura jest w ciąży, a ojcem jej dziecka jest... Nacho. Pociechy doczekali się także Olga, najlepsza przyjaciółka głównej bohaterki, oraz jej ukochany Domenico. Z kolei Massimo usuwa się w cień i całkowicie znika z życia Laury.

Zobacz także:

Zaskoczeni?