Barbara Kurdej-Szatan ma duże szanse powtórzyć sukces swojego męża w programie „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”. Przypomnijmy, że Rafał Szatan wystąpił w emitowanej jesienią 2018 roku jubileuszowej, dziesiątej edycji show. Aktor i wokalista, a prywatnie życiowy partner i ojciec dwójki dzieci Basi, dotarł do ścisłego finału, w którym otarł się o zwycięstwo. Ostatecznie zajął drugie miejsce, ustępując jedynie rewelacyjnemu Mateuszowi Ziółko.

Barbara Kurdej-Szatan w programie „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”

Choć gwiazda seriali „M jak miłość” i „W rytmie serca” do tej pory nie wygrała ani jednego odcinka programu, to i tak już od kilku tygodni wskazywana jest jako jedna z faworytek tej edycji. Do tej pory zachwycała jury i widzów niemal każdą ze swoich metamorfoz, a wśród nich znalazły się takie popularne i charakterystyczne gwiazdy polskiej i zagranicznej estrady jak Sanah, Zdzisława Sośnicka, Ed Sheeran, Dua Lipa i Cleo.

Barbara Kurdej-Szatan jako Beyoncé

W dziewiątym, a więc ostatnim przed wielkim finałem odcinku show, aktorka wcieliła się w jedną z najpopularniejszych wokalistek R&B, Beyoncé. Nie da się ukryć, że było to naprawdę trudne zadanie, gdyż Barbara Kurdej-Szatan musiała odtworzyć koncertową wersję piosenki „End of Time” z jej skomplikowaną choreografią, a do tego jeszcze zaśpiewać na żywo. Zdaniem jurorów poradziła sobie z tym zadaniem wyśmienicie.

Od twojego pierwszego wyjścia, widać było tę siłę którą miałaś w nogach, mimo, że masz dużo mniej obfite uda niż Beyoncé. Sposób ruchu, bezczelność w oczach. No po prostu jesteś niebywała! Nie mam słów. Wszystko było po prostu perfekcyjne - zachwyciła się Małgorzata Walewska.

Pozostali członkowie jury programu „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” również byli pod ogromnym wrażeniem popisów Basi.

Basia, wiem, że twoje wykonanie dzisiaj przejdzie do historii tego programu! To było coś naprawdę niesamowitego…zaśpiewać głosem Beyoncé, to jest arcyzwycięstwo, a jeszcze zaśpiewać głosem Beyoncé i zatańczyć tę trudną choreografię, to już w ogóle jest arcyzwycięstwo! - stwierdziła z kolei Katarzyna Skrzynecka.  

Widzowie szybko zwrócili jednak uwagę na to, że to już drugi tydzień z rzędu, gdy Barbara Kurdej-Szatan wciela się w Afroamerykankę, a tym samym naraża się na oskarżenia o tzw. blackface, które już nie raz padały pod adresem uczestników poprzednich edycji show ze strony internautów oraz zagranicznych mediów.

Czy Wy skończycie z blackfacem? - czytamy w jednym z komentarzy pod nagraniem z ubiegłotygodniowego występu Basi w roli Whitney Houston, które znalazło się na oficjalnym kanale programu w serwisie YouTube.

Przypomnijmy, że po ostatniej aferze, która wybuchła po występie Pawła Górala wcielającego się w Tinę Turner, twórcy programu wystosowali oficjalne oświadczenie na ten temat.

Jesteśmy ogromnie zaskoczeni ilością negatywnych komentarzy dotyczących programu „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”. Polska edycja show odbierana jako wzorcowa dla innych krajów, zawsze stara się pokazywać nie tylko fantastyczne i jak najbliższe oryginałom występy, ale równie ważny jest dla nas, jak i dla artystów biorących udział w show, charytatywny cel programu. „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” to show rozrywkowy, a jego intencją jest jak najbardziej precyzyjne odtworzenie wizerunku i występu znanych i cenionych artystów. Ta idea jest znana na całym świecie. Producentom programu jak i uczestnikom wszystkich dotychczasowych edycji, przyświeca jeden cel - jak najwierniej odwzorować (wokalnie, ruchowo i wizualnie) wylosowane przez siebie postacie, którymi są artyści polskiego i zagranicznego rynku muzycznego. Nad czym czuwa sztab profesjonalistów, którzy przygotowują artystów do wykonania utworu. (...) Intencją każdego uczestnika programu TTBZ, a także całej produkcji, zawsze jest wierne odzwierciedlenie występu, a także oddanie hołdu muzycznego artystom, który dla nas jako odbiorców muzyki, tak samo jak dla Was, jest najważniejszy - napisała wówczas produkcja.

Przedostatni odcinek tej edycji programu „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” już w piątek 5 listopada o godz. 20:05 w Polsacie. Przedpremierowy fragment występu Basi Kurdej-Szatan w roli Beyoncé możecie u nas obejrzeć u nas już teraz.

Zobacz także: