Kampania przywołuje trzy ikoniczne fasony, pierwotnie sportowych butów – Gazelle, Samba i Handball Spezial. Początkowo zaprojektowane dla takich dyscyplin, jak piłka nożna czy ręczna, niemalże od momentu powstania stały się charakterystycznym symbolem popkultury i nadal są kluczowym elementem aktualnych trendów.

mat. prasowe

Za zdjęcia i reżyserię filmu odpowiada Vincent Haycock, natomiast w główną rolę wciela się Carlisle Aikens, profesjonalny skater i członek adidas Skate Team. Kampania celebruje ponadczasową energię związaną z adidas Originals. Codzienność pokazana zarówno z perspektywy naszego bohatera, jak i historii innych ludzi czy subkultur, dla których ikoniczny znak Trefoil stał się symbolem ich tożsamości kulturowej – i tak z tych tysiąca opowieści Originals czerpie energię i inspirację.

mat. prasowe

Komunikację video uzupełnia seria zdjęć, która składa hołd różnorodności - ludziom i ich charakterom. Każda z tych osób stylizując te klasyki w sobie charakterystyczny sposób, tworzy nowe, oryginalne historie i umieszcza te modele butów w różnych sytuacjach. Samba, Handball Spezial i Gazelle noszone na tysiąc sposobów, w tysiącu miejsc nabierają tysiąc nowych kontekstów.

Wraz z filmem i materiałami wizualnymi kampanii, adidas Originals pokazuje ducha marki oraz ludzi, którzy budują wraz z nimi ten świat, poprzez specjalnie przygotowaną cyfrową platformę prezentującą treści tworzone właśnie przez użytkowników. Marka zachęca fanów tych ikonicznych modeli do publikowania swoich stylizacji i oznaczania ich hasztagami #Samba, #Gazelle i #Spezial. Od sportu po skateboarding, muzykę i modę. Klasyk, to po prostu klasyk.

mat. prasowe

Zobacz także:

Premiera najnowsza odsłony kampanii adidas Originals "1000 Back" zostanie zaprezentowana 26 marca. Kolekcja dostępna jest także w adidas Warszawa na ul. Marszałkowskiej. 

Materiał promocyjny marki adidas Originals.