Jessica Mercedes nie ogranicza się już na swoim Instagramie tylko do mody. W jej social mediach ostatnio pojawia się mnóstwo zdjęć z podróży - blogerka odwiedziła ostatnio m.in. Dubaj i Arubę. Podobnie jak inne blogerki modowe - m.in. Chiara Ferragni, autorka bloga The Blonde Salad, która spędziła wakacje na Hawajach, czy Leonie Hanne prowadząca Instagram @ohhcouture, która relacjonowała na swoim profilu podróże m.in. do Maroko oraz na Kubę.  Jessica Mercedes wielokrotnie podkreślała, że podróż na Malediwy to spełnienie marzeń. Dlaczego? 

Malediwy to archipelag oraz jednocześnie państwo położone na Oceanie Indyjskim, 500 kilometrów od krańca Indii. Wyspy doskonale nadają się na zimowe wakacje, bo choć z jednej strony gwarantują doskonałą pogodę, lazurową wodę i kolorowe rafy koralowe, to nie są też przepełnione turystami. Turystyka nie ma zresztą na Malediwach długiej historii - pierwszy resort wypoczynkowy został tam otworzony w 1973 roku i od razu stał się synonimem luksusu i niestety, bardzo kosztownych wakacji.

Choć dotarcie do mającego niecałe 300 km powierzchni kraju wciąż nie jest tanie, czasy się zmieniły i promocje linii lotniczych umożliwiają podróżowanie do tej części świata zdecydowanie większej grupie osób. Wiele zmieniło się także w kwestii noclegów. Luksusowe resorty wciąż są niezwykle popularne, ale na jednej z wysp znajduje się m.in. kilkadziesiąt domków, w których za noc zapłacimy około 25 dolarów. Za tygodniowy wyjazd zorganizowany z biurem podróży zapłacimy natomiast około 5 tys. zł - w cenie mamy wtedy przelot, transport z lotniska, zakwaterowanie w przynajmniej 4-gwiazdkowym hotelu oraz wyżywienie. 

Większość turystów wybierających się na Malediwy dzieli pobyt na archipelagu pomiędzy kilka atoli. Male, stolica Malediw i jednocześnie najmniejsza stolica świata czaruje niewielkimi uliczkami i świątyniami. Miłośnicy nurkowania wybierają Ari, Rasu oraz Lhaviyani, natomiast osoby, które chcą zwiedzić lokalne buddyjskie świątynie i rajskie plaże wybierają położone dokładnie na równiku Fuamulaku oraz Seenu