Katy Perry to artystka, która cieszy się ogromną popularnością na całym świecie. To nie tylko puste słowa, liczby mówią za siebie. Jako gwiazda muzyki pop sprzedała ponad 100 milionów płyt. Od kilku lat uznawana jest za jedną z najlepiej zarabiających piosenkarek. Nic dziwnego, jej single trafiają na pierwsze miejsca światowych list przebojów, a bilety na trasy koncertowe wyprzedają się z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem.

Jak sama twierdzi, jest tylko zwykłą piosenkarką, tekściarzem - co nie do końca jest prawdą. Jako jedna z nielicznych artystek znalazła swój własny sposób na rozmowę o równości i akceptacji. Rozpoczętym dialogiem, z przed prawie 10 lat, pomaga wielu ludziom na całym świecie. Jej działania na rzecz społeczności LGBTQ zostały docenione. Katy Perry otrzymała "Nagrodę Równości" przyznawaną przez Human Rights Campaign.

Artystka swoją przemowę zaczęła od wspomnień związanych ze swoim dzieciństwem. 32-letnia piosenkarka jest dzieckiem pastorostwa. Dorastała słuchając muzyki gospel, śpiewając w kościelnym chórze. Od najmłodszych lat jeździła na obozy religijne, podczas których modliła się za "wyleczenie" homoseksualistów na całym świecie. Jej pogląd na życie zmienił się w momencie, kiedy weszła w okres nastoletniego buntu i poznała ważną dla siebie osobę. Dopiero wtedy zauważyła, że w jej otoczeniu są ludzie, którzy żyją według własnych zasad i nie wszystko na tym świecie jest czarno-białe - szczególnie ludzka seksualność.

Katy bardzo otwarcie mówiła o swojej orientacji, wywołując tym samym falę śmiechu pośród zebranych gości. Gwiazda, podczas swojej przemowy zacytowała tekst piosenki, dzięki której zyskała popularność "I Kissed A Girl".

Pocałowałam dziewczynę i spodobało mi się to. Prawda jest taka,  że zrobiłam więcej niż to! Jak miałam to pogodzić ze śpiewem w kościele i udziałem w tzw. "obozach Jezusa"? Byłam ciekawa i już wtedy wiedziałam, że seksualność nie jest czarno-biała jak moja dzisiejsza sukienka. Szczerze mówiąc, nie zawsze postępowałam właściwie, ale w 2008 roku kiedy zadebiutowałam ze swoim singlem rozpoczęłam ważną dla siebie przemianę, którą najwyraźniej zaciekawiła również resztę świata.

Gwiazda poruszyła również temat feminizmu, ludności muzułmańskiej i latynoamerykańskiej. Zachęcała wszystkich zebranych do wspólnego działania na rzecz wymienionych przez nią społeczności. 

Nadszedł czas abyśmy zaczęli kierować się w naszym życiu empatią, łaską i współczuciem. Szczególnie teraz, w obecnych czasach, musimy się zjednoczyć. Nigdy nie przestanę wspierać i być oddanym sojusznikiem społeczności LGBTQ. Dziękuję za tę nagrodę.

Zobaczcie wzruszającą przemową Katy Perry.