„Przyjaciele żartują, że najlepszy prezent dla mnie to więcej palców, bym mogła nosić wszystkie moje pierścionki naraz“ – w wywiadzie dla magazynu InStyle powiedziała przed laty tenisistka Marija Szarapowa. Dziewczyny z branży mody w pełni ją rozumieją – szczególnie w tym sezonie, kiedy projektanci zachęcają, by nosić po kilka błyskotek na jednej dłoni, tworząc na ich bazie autorskie kompozycje. Aby nieco utrudnić nam zadanie, nakłaniają, by nie ograniczać się zresztą jedynie do pierścionków lecz dobrać do nich także kolczyki. Jak to robić, by osiągnąć efekt wow? Przychodzimy z pomocą. Oto najmodniejsze pomysły na zestawy: kolczyki i pierścionek na sezon wiosna-lato 2022. To właśnie biżuterię noszą redaktorki mody i influencerki.

Kolczyki i pierścionek: Miks srebra i złota

Choć nasze babcie przed lata przekonywały nas, że zakładając biżuterię powinnyśmy zdecydować się albo na same srebrne albo same złote błyskotki, dziś zasada ta już nie obowiązuje. Wręcz przeciwnie – projektanci utwierdzają nas w przekonaniu, by srebro i złoto dowolnie ze sobą miksować. Doskonale wie o tym polska marka Maar, która w swojej kolekcji ma nawet dwukolorowe kolczyki (klasyczne koła zdobione trzema mniejszymi kółeczkami). Dobierając do nich pierścionek warto zachować tę konwencję – i albo zdecydować się na jeden pierścionek z wybranego kruszcu albo zestawić ze sobą kilka – zarówno ze srebra, jak i ze złota. W tym przypadku najlepiej sprawdzą się minimalistyczne lub geometryczne formy. Dowolnie można ze sobą łączyć wówczas grubsze i delikatne modele. 

Kolczyki i pierścionek: Podobieństwa się przyciągają

Zestawiając ze sobą kolczyki i pierścionek warto także dobierać je na zasadzie podobieństwa form i estetyk. Konsekwentnie decydując się na biżuterię o organicznych lub geometrycznych kształtach, minimalistyczną albo w duchu vintage. A może zainspirować się światem roślin? Niezależnie od tego, jaką biżuterię lubicie najbardziej, pozostańcie jej wierne. Nie ma szans, by zaliczyć wówczas stylową wpadkę.

Kolczyki i pierścionek: Siła kontrastu

Ale nie tylko podobieństwa, ale i przeciwieństwa się przyciągają, dlatego jeśli kompletując stylizację nie decydujecie się na harmonię, warto postawić na kontrast. Zestawiając ze sobą na przykład okazałe kolczyki i pierścionek drobny i delikatny. Albo odwrotnie – minimalistyczne sztyfty czy kółeczka i wielki pierścień rodem z babcinej szkatułki albo królewskiego skarbca. Z mieniącym się okazałym kamieniem.

Kolczyki i pierścionek: Kamień do kamienia

A skoro już jesteśmy przy kamieniach, które w w sezonie wiosna-lato 2022 są jednym z dominujących trendów, podkreślamy, że i je warto ze sobą miksować. I w tej kwestii również obowiązuje zasada: albo harmonia, albo kontrast. Łącząc ze sobą kolczyki i pierścionek z kamieniami (albo równie modnymi minerałami czy kolorowymi szkiełkami) postawcie więc na te z tej samej gamy barwnej albo kolory zupełnie przeciwne. Potrzebujecie przykładów? Bardzo proszę. Dobrze wyglądać będą ze sobą ozdoby w pastelowych odcieniach, takich jak choćby róż, czerwień i pomarańcz albo zieleń i odcienie niebieskiego.  Albo – dla odmiany – żółć i fiolet. Boicie się porażki? Zawsze możecie postawić na kolczyki i pierścionek z tej samej kolekcji. Komplety nigdy nie wychodzą z mody! 

Ps. Komplety kompletami, ale kolczyki można nosić także nie do pary, na przykład jeden długi, drugi krótki. Klasyczne kółeczko i wiszący kolczyk zdobiony nieregularną perłą... Wszystko to sprawia, że jest jeszcze więcej zabawy, dlatego zachęcamy do eksperymentów.