Eliza na pierwsze zajęcia trafiła w trudnym dla siebie momencie życia kilkanaście lat temu, będąc w depresji. To właśnie praktyka była elementem jej dochodzenia do siebie, odkrywania wartości na nowo. Od tego czasu uprawia jogę, która jest dla niej drogą samorozwoju i uzyskania wewnętrznego spokoju. Prowadzi zajęcia jogi online, ponieważ zależy jej na szerokiej dostępności tej praktyki.

Joga od kilku lat zyskuje na popularności. Kwitnie także biznes wokół niej - od licznych gadżetów po pojawiających się na rynku samozwańczych nauczycieli. Eliza patrzy na to zjawisko z dystansem. Doradza wszystkim dokładniejsze sprawdzanie kompetencji i doświadczenia nauczycieli jogi, z którymi ma się do czynienia. Sama instruktorką jest od 7 lat. Prowadziła swoją szkołę, jednak zrozumiała, że chce dzielić się wiedzą szerzej, dlatego postanowiła prowadzić zajęcia online.

Zapytana o to, co daje jej joga, Eliza mówi, że daje jej chwilę dla siebie, bycie tu i teraz, skupienie na sobie w tym głośnym i pełnym bodźców świecie. Praktykując jogę, zyskuje się większą świadomość i przestrzeń na oddech. Jak mówi Eliza - spokojną się bywa, a nie jest, ale to właśnie dzięki jodze stany te uzyskuje się częściej, a życie przeżywa się bardziej tu i teraz. Rozmowa dostępna jest także jako podcast na Spotify i Apple Podcast.

„Lifting piersi bez skalpela” - Iza Sakutova w kolejnym odcinku #girlsASK >>>

#girlTALK i #girlsASK to internetowe show tworzone przez Karolinę Cwalinę. Każdy odcinek swoją premierę ma w czwartek o 21.00 na kanale YouTube. W ramach tych dwóch cykli prowadząca odpowiada na pytania widzów oraz rozmawia z zaproszonymi gośćmi na tematy takie jak: samorozwój, biznes, pasje, miłość czy macierzyństwo. To pierwszy taki projekt, gdzie silne, zdolne, przedsiębiorcze kobiety (i nie tylko) rozmawiają otwarcie o tym, co jest dla nich ważne, w co wierzą, co je bawi, ale też co je boli. Rozwinięciem odcinków jest podcast dostępny na także na Spotify i Apple Podcast.