Marki District Vision i Suunto łączą siły w celu wprowadzenia na rynek serii produktów technicznych opartych na wspólnym zaangażowaniu w badania i rozwój najlepszych w swojej klasie akcesoriów outdoorowych. Pierwsza premiera akcesoriów będzie miała miejsce w marcu 2023, kolejna w 2024 roku. 

Tegoroczna premiera współpracy pomiędzy obiema markami obejmuje 2 rodzaje akcesoriów: etui na okulary oraz pokrowiec na obuwie - stworzone z materiału Cordura, uzupełnione mikrokompasem Suunto. Oto wszystko, czego potrzebują osoby kochające aktywności na świeżym powietrzu! 

Materiały prasowe

Wykonany z wytrzymałej tkaniny Cordura z technicznym zamkiem błyskawicznym pokrowiec na obuwie District Vision x Suunto jest niezwykle lekki, wytrzymały i oddychający. Możesz w nim przewozić ulubione buty sportowe lub innego rodzaju sprzęt na treningi w terenie, zapewniając im swobodną cyrkulację podczas podróży. Pokrowiec jest wykonany z siatki o gramaturze 540g, dziany w Kyoto, w Japonii, przy użyciu tradycyjnej japońskiej techniki dziewiarskiej, która spowalnia pracę maszyny, tworząc siatkę o wysokiej odporności na ścieranie.

Materiały prasowe

Wykonany w Finlandii przy użyciu 100% energii odnawialnej kompas Suunto z łożyskiem kamiennym został wypełniony płynem. Celem naszej współpracy było połączenie tradycyjnych japońskich technik dziewiarskich z analogowym narzędziem nawigacyjnym będącym ikoną w swojej kategorii. A wszystko po to aby uhonorować dziedzictwo i tradycję. 

Materiały prasowe

Zobacz także:


District Vision ma siedzibę w Los Angeles i została założona przez Toma Daly i Maxa Vallota w 2016 roku. Firma specjalizuje się w technicznych okularach sportowych (wykonywanych ręcznie w Japonii) oraz odzieży technicznej produkowanej w Europie. DV współpracowała także z markami tj. Salomon czy New Balance, propaguje również ideę świadomego uprawiania sportów outdoorowych w oparciu o medytację i limitowane edycje książkowe.

Materiały prasowe

Od 1936 r. firma Suunto wyposaża sportowców uprawiających wspinaczkę górską w kompasy i precyzyjne zegarki sportowe. Fińska firma została założona w 1936 roku przez Tuomasa Vohlonena i jest powszechnie znana z unikalnej metody wypełniania i uszczelniania lekkiej obudowy kompasu, wykonanej w całości z celuloidu i wypełnionej płynem w celu wytłumienia igły i ochrony jej przed wstrząsami oraz zużyciem spowodowanym nadmiernym ruchem.

Materiały prasowe

Produkty są dostępne na Districtvision.comSuunto.com

Materiały prasowe