Zdajemy sobie coraz większą sprawę z tego, że przyszłość nasza i naszych dzieci leży... w naszych rękach. Dlatego właśnie podejmujemy coraz bardziej świadome decyzje zakupowe, staramy się ograniczyć nasz negatywny wpływ na planetę, edukujemy się i, zwyczajnie, nie jesteśmy JUŻ obojętni w kwestiach dotyczących ekologii. Poniżej znajdziesz wskazówki, które pomogą ci żyć jeszcze bardziej eko.

Troska o środowisko: codzienne wybory

Ograniczamy jedzenie mięsa, żegnamy raz na zawsze plastikowe słomki i inne, zbędne produkty z tego tworzywa, nie wstydzimy się nosić ciuchów z drugiej ręki, sumiennie segregujemy śmieci i zawsze nosimy ze sobą kubek wielokrotnego użytku... To tylko kilka czynności, które sprawiają, że żyjemy bardziej odpowiedzialnie. Lista rzeczy, które możemy wprowadzić do naszej codziennej rutyny, aby zadbać o naturę, jest jednak o wiele dłuższa. 

Jako kobiety jesteśmy szczególnie narażone na ryzyko związane z tym, że produkty których używamy na co dzień mogą zanieczyszczać przyrodę. Chodzi oczywiście o środki higieniczne, z których regularnie korzystamy. Rzeczywiście – część z nich może mieć negatywny wpływ na środowisko. Świetną alternatywą są jednak nowoczesne rozwiązania, które wcale nie muszą wiązać się z obciążeniem naszej planety szkodliwymi odpadami. 

Środki higieny osobistej: bella BiO based

Produkty bella z linii BiO based są przyjazne środowisku już od momentu ich tworzenia! Marka oszczędza bowiem nieodnawialne surowce naszej planety, korzystając z naturalnych, odnawialnych źródeł (takich jak np. bambus lub trzcina cukrowa). To właśnie z bambusa wykonane jest, delikatne dla skóry, pokrycie produktów z tej linii. Wybierając wkładki czy podpaski, przyczyniasz się też do redukcji gazów cieplarnianych. Dbasz o planetę i... o swoje zdrowie.

Materiały prasowe

Co istotne, marka Bella jest pierwszą polską marką produktów higieny kobiecej z certyfikatem OK biobased TŪV AUSTRIA. Co to takiego? OK biobased jest systemem certyfikacji określającym pochodzenie produktów, analizującym sam produkt oraz wskazującym procent surowców odnawialnych, które użyto do produkcji danych produktów.

To jednak nie koniec! Podczas badań przeprowadzonych pod kątem dermatologicznym, podpaski i wkładki bella BiO based nie wykazały drażniącego czy uczulającego działania na skórę. Nie zawierają też popularnych surowców bielonych z użyciem chloru cząsteczkowego, brak w nich również substancji zapachowych. Co więcej, są odpowiednie dla wegan. Opakowanie pochodzi, rzecz jasna, w 100% z recyklingu i nadaje się do ponownego przetworzenia.

Zobacz także:

A oto produkty, które składają się na tę linię:

  • Podpaski Bella BiO based  – rozmiary: normal a10, long a8, night a7–  przybliżona cena: 14,99 zł,
  • Wkładki Bella BiO based – rozmiary: normal a28, long a22 -  przybliżona cena: 14,99 zł.

Wygląda na to, że niekiedy wystarczy naprawdę niewiele, żeby uczynić nasze codzienne decyzje bardziej ekologicznymi. Wiesz już, co robić.