Pielęgnacja skóry głowy nie opiera się jedynie na kosmetykach. Co więcej, prawidłowe działanie szamponów, odżywek i masek jest zależne także od innych zabiegów pielęgnacyjnych i akcesoriów, jakich do nich używamy. Masaż grzebieniem z kamienia stymuluje punkty energetyczne, które znajdują się na głowie, co pozwala odblokować zastoje limfatyczne i poprawić cyrkulację krwi. Jaki ma to wpływ na zdrowie włosów i skóry głowy? Jak się okazuje bardzo duży. Masując skórę głowy pobudzamy cebulki włosowe do wzrostu i zwiększamy ukrwienie skóry. Każdy kamień ma jeszcze dodatkowe właściwości, więc wybór grzebienia z jadeitu będzie podyktowany innymi czynnikami, niż zakup identycznego modelu wykonanego z różowego kwarcu, ametystu lub obsydianu. Nie sugeruj się zatem kolorem i sprawdź, jaką moc mają minerały!

Grzebień jadeitowy – jakie ma właściwości?

Jadeit to kamień, który jest sprzymierzeńcem osób cierpiących na depresję. Kontakt z tym minerałem pozwala pozbyć się złych myśli i poprawić humor. Z tego powodu warto zawsze mieć do przy sobie np. dzięki biżuterii. Jest świetnym amuletem, bo ma pomóc w zatrzymywaniu przy nas pieniędzy i zapewnić dobrobyt oraz długie życie. Na tym jednak moc jadeitu się nie kończy. Kamień może być wykorzystywany także w pielęgnacji. Swoją popularność zdobył za sprawą popularnego akcesorium do twarzy, co nie zaskakuje, bo jest określany jako kamień młodości. Jadeitowy roller na poprawę stanu cery to jednak tylko jedna z propozycji, jakie mają w swojej ofercie marki beauty.

Inny hit przygotowano specjalnie z myślą o problemach dotyczących skóry głowy, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby wykorzystywać go także do masażu innych części ciała. Jadeitowy grzebień, bo o nim mowa, wpływa na lepsze ukrwienie, a co za tym idzie, na szybszy wzrost włosów. Ma także inne właściwości, których moc można wykorzystać w tym obszarze ciała. Masaż grzebieniem z jadeitu pomaga zmniejszyć łojotok. Polecany jest nie tylko do masażu na sucho, ale również w duecie z ulubioną maską.

Grzebień z różowego kwarcu – kto powinien go mieć?

Różowy kwarc jest uznawany za kamień miłości. Już sama nazwa wskazuje na wiele z jego właściwości. Sprzyja płodności, a także pomaga w podejmowaniu sercowych decyzji. Poza tym wspiera pamięć, niweluje ospałość i wpływa pozytywnie na układ krążenia. Ta ostatnia funkcja idealnie współgra także z pielęgnacją skóry głowy. Lepszy przepływ limfy przekłada się na szybszy wzrost włosów. Z tego powodu grzebień z różowego kwarcu ma bardzo podobne działanie do grzebienia z ametystu. Kluczem do sukcesu jest systematyczność. Masaż grzebieniem z kamienia nie powinien być wykonywany od czasu do czasu. Tylko regularnie powtarzany zabieg przyniesie oczekiwane efekty.

Grzebień z ametystu – jakie ma właściwości?

Ametyst to bardzo popularny minerał. Jest określany jako kamień harmonii i relaksu, bo ma wpływ na osoby podatne na stres i pomaga przywrócić im równowagę. Przynosi ukojenie i sprawia, że negatywne myśli odchodzą. Jest zatem dedykowany wszystkim osobom, które prowadzą stresujący tryb życia lub z innych powodów nie radzą sobie z emocjami. To jednak tylko jedna z zalet, jakie daje kontakt z ametystem. Kamień ma zastosowanie także w pielęgnacji. Jest idealnym wyborem dla osób, które zmagają się z wypadaniem włosów. Używanie grzebienia z ametystu pobudza cebulki włosowe do wzrostu. Jego regularne stosowanie sprawia, że skóra głowy jest lepiej ukrwiona, co przekłada się także na szybszy wzrost kosmyków. Ametystowy grzebień to zatem propozycja dla wszystkich, którzy oczekują po akcesorium do masażu nie tylko relaksu, ale też realnej pomocy przy problemie wypadających włosów.

Grzebień z obsydianu – jak wykorzystać go w pielęgnacji?

Obsydian jest typem skały i uznaje się go za kamień ochronny. Nazywany jest „Łzą Apacza”. Można go zaliczyć do grupy kamieni wpływających na nasze samopoczucie i stan naszej psychiki, które już pojawiły się w tym artykule. Obsydian ma nas chronić przed złą energią i to głównie tą pochodzącą z naszego wnętrza, ale również przed tą płynącą z zewnątrz. Jaki jest jego związek z pielęgnacją i masażami skóry głowy? Obsydianowy grzebień wpłynie korzystanie na ukrwienie. W rezultacie usprawni przepływ limfy i będzie korzystanie oddziaływał na szybszy wzrost włosów. Dodatkowo ten kamień wspomaga oczyszczenie naszego ciała z toksyn, których obecność wpływa negatywnie także na kondycję naszych kosmyków.

 

Zobacz także: