Drugi co do wielkości producent smartfonów na świecie nie próżnuje. W wiosennej promocji, w dniach od 4 do 25 marca, oferuje nam dwa najnowsze modele telefonów z serii P w niezwykle atrakcyjnych cenach: model Huawei P40 lite za jedyne 999 zł, natomiast Huawei P40 lite E tylko za 699 zł.

Selfie przy świecach i romantyczne zachody słońca

Huawei od dawna oferuje imponujące możliwości wykonywania zdjęć. Nie inaczej jest w przypadku modelu Huawei P40 lite. Jego aparat składa się z 4 obiektywów (główny aż 48 MP!, pozostałe: 8 MP + 2 MP + 2 MP). Co to oznacza w praktyce? Soczyste zdjęcia rozległych krajobrazów, imponujące widoki morskich fal, intymne zbliżenia kwiatów czy owadów, romantyczne zachody słońca, zmysłowe portrety w świetle świec lub ogniska (możliwości te daje funkcja AI HDR+). A dla fanów selfie o wschodzie słońca lub o zmierzchu w pełnej gamie kolorów, gratką może okazać się aparat przedni (o rozdzielczości 16 MP) wyposażony w funkcję Night Selfie 2.0, która umożliwia robienie zdjęć przy słabym świetle.

Jeśli jednak wybierzesz model tańszy, czyli Huawei P40 lite E, również otrzymasz aparat o maksymalnej rozdzielczości 48 MP, złożony z trzech obiektywów (wspomniany 48 MP + 2 MP + 8 MP). Da Ci to możliwość uwieczniania soczyście barwnych, imponujących panoram czy zdjęć lub portretów z efektem rozmycia tła.

Ładowanie szybsze niż myślisz – działanie przez cały dzień

Pół godziny – tylko tyle potrzeba, by naładować baterię w Huawei P40 lite do 70% mocy. Jest to bateria o pojemności 4200 mAh (dla porównania model P30 lite miał baterię o pojemności 3340 mAh), szybkie ładowanie umożliwia zaś funkcja Huawei 40W SuperCharge.

Niebagatelną rolę odgrywa też 6 GB pamięci operacyjnej oraz ilość pamięci wewnętrznej (128 GB z możliwością rozszerzenia jej do 256 GB), co daje całkiem imponującą ilość miejsca na ciekawe fotografie i filmy, które będzie można przeglądać później na 6,4-calowym wyświetlaczu w formacie 19:9.

Rzecz ma się podobnie w przypadku drugiej nowości, modelu Huawei P40 lite E, choć tu bateria jest odrobinę słabsza, bo o pojemności 4000 mAh. Smartfon ten posiada 4 GB pamięci operacyjnej i 64 GB pamięci wewnętrznej. Jest to mniej niż w przypadku Huawei P40 lite, ale – dodając kartę mokro SD – można ją rozbudować aż do 512 GB! W tym modelu fotografie będzie można podziwiać na wyświetlaczu o rozmiarze 6,39 cala i formacie 19,5:9.

Najnowsze smartfony Huawei P40 lite i Huawei P40 lite E w cenach, odpowiednio, 999 zł i 699 zł, można nabyć m.in. na huawei.pl.

Szeroka oferta usług posprzedażowych

Niezależnie od faktu, czy nabędziesz najnowszy Huawei w przedsprzedaży, czy też wejdziesz w jego posiadanie po jej okresie, producent zapewnia Ci 24 miesiące gwarancji, nawet jeśli niechcący zmienisz coś w fabrycznym oprogramowaniu.